sunsay energy

7 страхів інвестора: все про сонячні батареї

05.07.19

Упродовж всієї історії свого існування, людство з побоюванням відноситься до всього нового. Так, це особливості нашого мозку — замість того, щоб детально проаналізувати невідомий об'єкт, мислення включає режим "страхування від невиправданого ризику" і приписує новинці абсолютно невластиві їй якості. Тому, про кожну технологію існує 2 думки: що вона уявляє про себе насправді і, що надумали про неї люди. Сонячні батареї не стали виключенням із загального правила і теж отримали порцію абсурдних кліше. Оскільки ми далеко не боягузи, то вирішили кардинально боротися з дезинформацією на фронті поновлюваної енергетики. Тому зібрали найпоширеніші міфи, які містять у собі сонячні батареї і безжально розвінчуємо їх у цій статті.

Чому ми боїмося сонячних електростанцій

Ціна сонячної електростанції може дорівнювати інвестиції в нерухомість або вартості автомобіля середнього класу. Погодьтеся, сума серйозна. І очевидно, що на етапі аналізу доцільності вкладень, інвестор розглядатиме найпесимістичніші варіанти розвитку подій.

З огляду на те, що сонячні електростанції для приватного будинку поки не увійшли до списку товарів масового споживання, у потенційного покупця виявляється не так багато відгуків про експлуатацію сонячних модулів, як хотілося б. Тому він починає активно брати інформацію з відкритих джерел, а що не знаходить — надумує і не у кращому вигляді. Тож отримуємо наступний перелік страхів інвестора:

Страх 1: Сонячну панель поб'є градом

Сонячні батареї тільки на вигляд здаються крихкими. Насправді, модулі виготовляються за допомогою надміцних матеріалів. Раму виготовляють з анодованого алюмінію, що зберігає метал від корозій та механічних ушкоджень. А на саму батарею накладається загартоване скло, що, без ушкоджень, витримує падіння металевої кульки 227 г., з висоти 1 метра. До речі, вітрове навантаження у панелей — 60 м/с, що дорівнює 200 кг на квадратний метр. Отже грозу, що характерна нашій місцевості, панелі витримують без ушкоджень. Якщо і це не переконало, то ви можете убезпечити себе від фінансових ризиків, застрахувавши сонячні панелі.

Страх 2: Вкрадуть панелі

У даному випадку місія здійсненна, але її складно реалізувати. Річ у тому, що в Україні, слава Богу, немає чорного ринку збуту крадених панелей. На додаток, щоб станція працювала для продажу електрики або забезпечувала безперебійне живлення будинку, необхідно укомплектувати станцію додатковим устаткуванням: інвертор, конструкція для панелей, проводка та захисні системи від перепаду напруги. Тож прикріпити чужу панель на свій дах і користуватися нею не вдасться.

Страх 3: Сонячні панелі починають менше генерувати енергії через 5 років

Дійсно, протягом перших 5 років експлуатації, сонячні панелі втрачають біля 5% потужності. Надалі процес деградації скорочується до 1-2% на рік. Таким чином, за 20 років експлуатації, сонячні панелі зберігають 80 % від своєї первинної потужності. Що в перерахунку на отримані інвестиції — не катастрофічно.

Страх 4: Сонячні батареї треба постійно очищувати

Ні, не постійно. Наші кліматичні умови дозволяють досить рідко проводити професійне очищення модулів. Періодичні дощі і щедрі снігопади, добре чистять панелі від забруднень.

Страх 5: Дорого

Вартість сонячної електростанції безпосередньо залежить від генерованої енергії. Тому, якщо фінансове положення не дозволяє встановити станцію на 30 кВт, але дуже хочеться, то вам чудово підійде варіант з поетапною установкою СЭС. Це означає, що ви купуєте декілька сонячних модулів, системи безперебійного живлення для будинку, проводите усі інженерно-технічні роботи, підключаєтесь до "зеленого" тарифу і ваша станція починає потихеньку окупатися та заробляти на подальше розширення проекту.

Страх 6: Китайські сонячні батареї гірше всіх

Китай — лідируюча країна по кількості та швидкості встановлення сонячних електростанцій у світі. Перехід на альтернативні джерела енергії, є пріоритетним завданням, яке лобіюється на державному рівні. Саме тут, в промисловому і технологічному центрі земної кулі, розробляються найбільш передові і надійні рішення у сфері сонячної енергетики.

Страх 7: Сонячні батареї викликають головний біль

Виникненню цього міфу немає ані логічного, ані медичного пояснення. Самі не знаємо звідки це пішло. Тому залишимо його розвінчання для пані Супрун).

 

Читайте також

Залишити заявку:
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.