SUNSAY Energy

Ефективність сонячних батарей в похмуру погоду

31.01.20

Якщо ви задумались про сонячну електростанцію, то ви вже розумієте, що це вигідна та розумна інвестиція – можливість заробляти на “зеленому тарифі”. Однак в момент обмірковування покупки виникають сумніви чи будуть генерувати електроенергію сонячні батареї в похмуру погоду. Зрозуміло, що продуктивність будь-якої сонячної електростанції залежить від погодних умов. Розглянемо як саме.

Сонячне випромінювання – це базова "сировина" панелей. За оцінками вчених, з 100% променів, що направляються на планету, від 5% до 95% не можуть пройти крізь хмари і повертаються назад в космос. Відповідно, від 95 до 5% променів, залежно від щільності хмар, потрапляють на фотоелектричні елементи обладнання та дають електроенергію.

Чи працюють сонячні батареї в похмуру погоду?

Так, тому що сонячне випромінювання завжди, в будь-який час року, досягає поверхні Землі. Сонячні панелі в похмуру погоду або при розсіяному світлі функціонують в діапазоні 5-95% своєї потужності залежно від щільності хмар і виробляють безкоштовну для користувача електроенергію. З розвитком технологій удосконалюються характеристики сонячних панелей – збільшується ефективність роботи при будь-яких погодніх умовах.

Цікаво, що літом через високі температур віддача панелей знижується на 10-25%. Зимою сонячні панелі не нагріваються, тому ідеальні умови роботи обладнання - яскравий сонячний морозний день. 

Які сонячні панелі краще в похмуру погоду?

Відповідь буде однаковою: щільні хмари менш критичні для генерації електроенергії монокристалічними кремнієвими батареями. Їх ціна вища, проте і середньостатичний ККД теж – близько 22-25% при стандартних умовах. Лідер ринку - полікристалічні батареї із нижчою ціною, проте їх продуктивність також нижча - на рівні 15-20%. Відповідно  при похмурій погоді цей показник буде меншим. 

Ще один "фактор успіху роботи" сонячної панелі - це якість виробництва. Наприклад, у дешевих модулів використовується скло без антивідблискового покриття (або з неякісним покриттям проти відблисків). Коли це обладнання тестують на заводі, воно дає очікуваний результат. Але як тільки панелі потрапляють в реальний світ розсіяного під різними кутами світла, його неякісне скло відбиває частину сонячного випромінювання, що є причиною низької генерації електрики. Тому коефіцієнт корисної дії надійного бренду і маловідомого можуть відрізнятися в два рази.

На підставі тривалого аналізу в експерти вважають, що при постійній похмурій погоді або вимушеному затіненні правильно обирати тонкоплівкові батареї (лондонці, беріть на вус!).

Щоб мінімізувати вплив негоди на роботу вашого обладнання, фахівці радять правильно обирати та встановлювати панелі, щоб коефіцієнт корисної дії модулів досягав свого зеніту. Якщо ви ще не визначилися, яка фотосистема вам обрати, зв'яжіться з сертифікованими фахівцями компанії SUNSAY Energy, і ми підберемо індивідуальне рішення, щоб виправдати ваші очікування на всі 100!

 

Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.