Зеленый тариф
-
Розмір «зеленого» тарифу прив’язаний до євровалюти. Щоквартально оновлюється згідно курсу
-
Надлишок згенерованої електроенергії в обов'язковому порядку купується як у домогосподарств, так і у бізнесів
Для кого діє “зелений” тариф?
Перевагами програми може користуватися кожен виробник зеленої енергіїДля таких сонячних електростанцій існує обмеження по потужності до 30 кВт
Немає обмежень по потужності. Однак для станцій, потужністю понад 150 кВт необхідне отримання ліцензії постачальника електроенергії
Яка ставка «зеленого» тарифу?
За законодавством України “зелений” тариф для домашніх електростанцій розрахований до 2030 року:-
0,16 євроцентів / 1кВт⋅год
З 1.01. 2020 по 31.12.2024
-
0,14 євроцентів / 1кВт⋅год
З 1.01. 2025 по 31.12.2029
Після закінчення дії «зеленого» тарифу у 2030 році, держава повинна сформувати іншу стратегію підтримки відновлюваних джерел енергії
- Хто сплачує?
-
-
Власникам сонячних електростанцій «зелений» тариф дає можливість перетворювати надлишки згенерованої електроенергії в свій дохід.
Домогосподарствам доходи за «зеленим» тарифом сплачує обленерго, в особі так званих «Постачальників універсальних послуг", а бізнесу – ДП «Гарантований покупець».
Етапи оформлення
-
Встановлення двонаправленого лічильника Монтаж лічильника та встановлення вузла обліку електроенергії
-
Відкриття рахунку у банку У будь-якому банку відкривається рахунок для отримання розрахунку по «зеленому» тарифу
-
Подання заяви Після встановлення сонячної електростанції подається заява разом зі схемою підключення СЕС в енергетичну компанію
-
Договір з постачальником електроенергії Підписання угоди про продаж електроенергії
-
«Зелений» тариф Нарахування коштів за продаж електроенергії, що направляється в загальну мережу
Зі зростанням цін на електроенергію, в Україні все частіше звертають увагу на альтернативні джерела енергії. І сонячні електростанції один з таких шляхів виходу із ситуації. Через високу ціну, більшість потенційних покупців відкладали покупку, але у 2015 році держава створила можливість для виробників сонячної енергії компенсувати витрати на сонячні батареї та почати отримувати дохід навіть власникам домогосподарств. Так з'явився «зелений» тариф.
Це спеціальний, але більш високий тариф, за яким держава закуповує електроенергію у власників домашніх і комерційних електростанцій. Держава використовує цю програму для стимулювання інвестування в альтернативні технології. Варто відзначити, що держава зобов'язана купувати надлишки виробленої електроенергії в кілька разів дорожче тарифів споживаної, що істотно швидше дозволяє прискорити окупність сонячної електростанції (СЕС). Чим потужніше електростанція, тим вищий дохід ви отримаєте від сонячних батарей. А для того, щоб точно розрахувати окупність СЕС, на офіційному сайті SUNSAY Energy є зручний онлайн-калькулятор, який дозволить вам побачити потенційну прибутковість сонячних панелей. В середньому, менше, ніж за шість років ви повністю компенсуєте вартість сонячних батарей і будете отримувати чистий дохід.
Приватні домогосподарства зможуть встановлювати СЕС, потужність яких не перевищує 30 кВт, а власники бізнесу можуть встановлювати станції будь-якої потужності. Але варто враховувати той факт, що станції, потужністю понад 150 кВт повинні отримати ліцензію постачальника електроенергії.
Якщо розглядати прибутковість СЕС з точки зору стабільності, то попри те, що продуктивність сонячних панелей залежить від погодних умов і тривалості світлового дня, такий заробіток все одно є стійким, адже він прив'язаний до курсу євро і гарантований державою. А високу прибутковість забезпечує сама СЕС: станція служить до 25 років і не вимагає дорогого обслуговування. Тому, оформивши «зелений» тариф, ви зможете мінімум до 2030 продавати електроенергію за високою ціною.
Хто в підсумку буде платити?Оплачувати вироблену сонячними панелями електроенергію буде обленерго, з яким ви укладете договір після установки СЕС. У цьому випадку держава зобов'язується в повному обсязі забезпечувати закупівлю електроенергії за «зеленим» тарифом до 2030 року. Державні гарантії та можливість отримувати пасивний дохід від альтернативного джерела електроенергії все частіше привертає українців, тому все більше людей в Києві встановлюють СЕС на своїх приватних домогосподарствах.
Власник електростанції отримує за кожен вироблений кіловат суму в гривні, що дорівнює ціні 0.16 євроцентів / кВт*год (в період з 1.01.2020 по 31.12.2024) і 0.14 євроцентів / кВт*год (в період з 1.01.2025 по 31.12.2029). Розмір «зеленого» тарифу щоквартально оновлюється з відповідністю курсу євро.
Куди буде нараховуватися дохід і яка ситуація з податками?Дохід нараховується на рахунок власника електростанції, який він самостійно відкриває в банку і вказує в договорі купівлі-продажу з обленерго. Якщо ж говорити про податки, то згідно із законодавством, прибуток, отриманий приватним домогосподарством від продажу сонячної енергії, має обкладатися податком на загальних підставах. Проста математика: податок на доходи фізичних осіб 18% + військові збір 1.5% = 19.5%. Податки сплачує не власник СЕС, а обленерго, який платить вам дохід вже з урахуванням всіх сплат.
Як отримати «зелений» тариф приватному домогосподарству?Оформлення «зеленого» тарифу займає від кількох місяців до пів року. Часом, щоб швидше отримати документацію, деякі починають процедуру навіть до монтажу сонячних батарей. В такому випадку домовласники можуть зіткнутися з тим, що доведеться збільшувати потужність станції. Але чи є шанс позбутися від тривалої паперової тяганини й бюрократичних процедур? Так! Фахівці SUNSAY Energy допомагають під'єднати «зелений» тариф і супроводжують власника СЕС на кожному етапі оформлення.
Щорічно сотні українців звертають увагу на альтернативні джерела енергії й встановлюють на свої приватні домогосподарства сонячні панелі. І не дивно. Адже ті переваги, які є у СЕС, дають повну впевненість в тому, що поновлювані джерела енергії в майбутньому повністю замінять дорогі й шкідливі для навколишнього середовища, традиційні джерела електроенергії. А завдяки «зеленому» тарифу, можна ще отримати гідний пасивний дохід.
Якщо ви твердо вирішили придбати СЕС для дому та отримувати прибуток від «зеленого» тарифу, експерти SUNSAY Energy проконсультують вас і допоможуть як з встановленням станції, так і з оформленням всієї подальшої документації. Залиште заявку на сайті й ми зв'яжемося з вами, щоб детально обговорити й відповісти на всі ваші запитання.