SUNSAY Energy

3 відтінки Tier: як класифікується сонячна батарея

24.07.19

Сонячні електростанції (СЕС) впевнено стають трендом сучасності. За кілька останніх років, продаж сонячних панелей збільшився у 2 рази. Що призвело до появи великої кількості виробників. Через це, новачкам досить складно зорієнтуватися у величезній різноманітності брендів та моделей фотоелектричних модулів, від яких безпосередньо залежить, наскільки ефективно будуть працювати сонячні електростанції. Тому, слідом за типами сонячних батарей, давайте розберемося в їх класифікації.

Навіщо класифікують

Сонячна батарея — ключовий елемент приватної СЕС. Вартість її виробництва, протягом останніх 10 років, впала у декілька разів. Зменшення ціни стало можливим через удосконалення технології виготовлення і впровадження автоматиматизованної системи виробництва. Тому, ринок швидко заполонили сонячні батареї різної цінової категорії та характеристик. Щоб покупці могли купувати продукцію відповідної якості, сонячні модулі було вирішено класифікувати за трьома рівнями: Tier 1, Tier 2, Tier 3.

 

Tier 1

Ніщо так не доповнює крутий інвертор для приватного будинку, як панелі рівня Tier 1. Цьому рівню відповідають панелі найвищої якості. Їх виробляють найвідоміші бренди, що добре зарекомендували себе на ринку. Для цих компаній характерно:

 • Виробництво повного циклу. Тобто, виробник сам вирощує кремнієві кристали, виготовляє фотоелектричні елементи та збирає сонячні модулі. При цьому, бренд дотримується жорсткого контролю якості на всіх етапах..
 • Автоматизація всіх виробничих процесів. При виробництві панелей рівня Tier 1, людський фактор зводиться до мінімуму.

 • Діяльність більше 5 років. Якість продукції, дозволяє виробникам Tier 1 довго залишатися на ринку сонячної енергетики і надавати своїм покупцям гарантію від 10 років.

 • Дослідницька діяльність. Будьте впевнені, що перед тим, як у вашого виробника з'явилася сонячна батарея 1 кВт, він проводив серйозні науково-дослідні роботи, що дали йому можливість розробити та запатентувати

Tier 2

Якщо бажаєте забезпечити ваш дім резервним енергопостачанням і трішечки на цьому заощадити, тоді зверніть увагу на торгові марки рівня Tier 2. Вони середні за якістю і коштують дешевше, ніж Tier 1. Виробникам цього класу панелей характерні наступні особливості:

 • Менш автоматизоване виробництво. Автоматизація не є ключовим елементом виробництва панелей Tier 2. Тому тут можливе застосування людської праці.

 • Компанії проводять менше науково-дослідних робіт.

 • У них хороший науковий потенціал. Торгові марки даного сегменту, добре зарекомендували себе у вдосконаленні технології виробництва сонячних модулів. Тому основним попитом вони користуються на ринку СЕС від 2 до 5 років.

Tier 3

Щоб отримати найризикованішу сонячну станцію, доведеться купити батарею класу Tier 3. Це наймасовіший тип модулів із найнижчим рівнем якості. Єдине у чому вони можуть конкурувати зі своїми близькими “родичами” — ціна. Але, у даному контексті, це складно назвати перевагою. Тож  виробникам 3 класу характерні наступні особливості:

 • Компанії займаються виключно збіркою фотомодулів.

 • Низький рівень автоматизації. В основному, фотомодулі збираються вручну.

 • Розбіжності у документації. Тобто, заявлені у документах параметри, можуть не відповідати дійсності.

 • Величезна кількість підробок.

 • Усе вирішує випадок. Ви не можете спрогнозувати ефективність даного модуля, оскільки немає єдиного контролю виробництва та збору сонячної панелі. Завжди є вірогідність отримати бракований варіант. 

Як бачите, вигоду вашої покупки визначає не найнижча ціна за пошуковим запитом "сонячні батареї купити Київ", а особливості її виробництва. Приватна сонячна електростанція — це інвестиція, яка не тільки зменшить комунальні витрати, а ще й приноситиме дохід від генерації сонячної енергії протягом 25 років. Тож будьте пильні!

 
 
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.