SUNSAY Energy

Все про сонячні батареї: 7 страхів інвестора

05.07.19

Упродовж всієї історії свого існування, людство з побоюванням відноситься до всього нового. Так, це особливості нашого мозку — замість того, щоб детально проаналізувати невідомий об'єкт, мислення включає режим "страхування від невиправданого ризику" і приписує новинці абсолютно невластиві їй якості. Тому, про кожну технологію існує 2 думки: що вона уявляє про себе насправді і, що надумали про неї люди. Сонячні батареї не стали виключенням із загального правила і теж отримали порцію абсурдних кліше. Оскільки ми далеко не боягузи, то вирішили кардинально боротися з дезинформацією на фронті поновлюваної енергетики. Тому зібрали найпоширеніші міфи, які містять у собі сонячні батареї і безжально розвінчуємо їх у цій статті.

Чому ми боїмося сонячних електростанцій

Ціна сонячної електростанції може дорівнювати інвестиції в нерухомість або вартості автомобіля середнього класу. Погодьтеся, сума серйозна. І очевидно, що на етапі аналізу доцільності вкладень, інвестор розглядатиме найпесимістичніші варіанти розвитку подій.

З огляду на те, що сонячні електростанції для приватного будинку поки не увійшли до списку товарів масового споживання, у потенційного покупця виявляється не так багато відгуків про експлуатацію сонячних модулів, як хотілося б. Тому він починає активно брати інформацію з відкритих джерел, а що не знаходить — надумує і не у кращому вигляді. Тож отримуємо наступний перелік страхів інвестора:

Страх 1: Сонячну панель поб'є градом

Сонячні батареї тільки на вигляд здаються крихкими. Насправді, модулі виготовляються за допомогою надміцних матеріалів. Раму виготовляють з анодованого алюмінію, що зберігає метал від корозій та механічних ушкоджень. А на саму батарею накладається загартоване скло, що, без ушкоджень, витримує падіння металевої кульки 227 г., з висоти 1 метра. До речі, вітрове навантаження у панелей — 60 м/с, що дорівнює 200 кг на квадратний метр. Отже грозу, що характерна нашій місцевості, панелі витримують без ушкоджень. Якщо і це не переконало, то ви можете убезпечити себе від фінансових ризиків, застрахувавши сонячні панелі.

Страх 2: Вкрадуть панелі

У даному випадку місія здійсненна, але її складно реалізувати. Річ у тому, що в Україні, слава Богу, немає чорного ринку збуту крадених панелей. На додаток, щоб станція працювала для продажу електрики або забезпечувала безперебійне живлення будинку, необхідно укомплектувати станцію додатковим устаткуванням: інвертор, конструкція для панелей, проводка та захисні системи від перепаду напруги. Тож прикріпити чужу панель на свій дах і користуватися нею не вдасться.

Страх 3: Сонячні панелі починають менше генерувати енергії через 5 років

Дійсно, протягом перших 5 років експлуатації, сонячні панелі втрачають біля 5% потужності. Надалі процес деградації скорочується до 1-2% на рік. Таким чином, за 20 років експлуатації, сонячні панелі зберігають 80 % від своєї первинної потужності. Що в перерахунку на отримані інвестиції — не катастрофічно.

Страх 4: Сонячні батареї треба постійно очищувати

Ні, не постійно. Наші кліматичні умови дозволяють досить рідко проводити професійне очищення модулів. Періодичні дощі і щедрі снігопади, добре чистять панелі від забруднень.

Страх 5: Дорого

Вартість сонячної електростанції безпосередньо залежить від генерованої енергії. Тому, якщо фінансове положення не дозволяє встановити станцію на 30 кВт, але дуже хочеться, то вам чудово підійде варіант з поетапною установкою СЭС. Це означає, що ви купуєте декілька сонячних модулів, системи безперебійного живлення для будинку, проводите усі інженерно-технічні роботи, підключаєтесь до "зеленого" тарифу і ваша станція починає потихеньку окупатися та заробляти на подальше розширення проекту.

Страх 6: Китайські сонячні батареї гірше всіх

Китай — лідируюча країна по кількості та швидкості встановлення сонячних електростанцій у світі. Перехід на альтернативні джерела енергії, є пріоритетним завданням, яке лобіюється на державному рівні. Саме тут, в промисловому і технологічному центрі земної кулі, розробляються найбільш передові і надійні рішення у сфері сонячної енергетики.

Страх 7: Сонячні батареї викликають головний біль

Виникненню цього міфу немає ані логічного, ані медичного пояснення. Самі не знаємо звідки це пішло. Тому залишимо його розвінчання для пані Супрун).

 

Залишити вiдгук
Дякуємо за Ваш відгук. Ми опублікуємо його після модерації.
Вiдгуки
Den

Если у вас станция на крыше, можно обращаться в "Infero", СК "Vuso", а вот за наземные станции не знаю.

Сергей Дзюба

Может подскажете названия известных страховых компаний, которые занимаются страхованием панелей?

Валентин

Страхование – спорный вопрос. Если кто камнем по панели кинет, страховая не станет покрывать. Вы это тоже учитывайте.

Den

Вообще такое возможно. Вопрос уже в том, в какой компании вы будете страховаться, потому что не каждая компания согласна на такое.

Сергей Дзюба

А страховка может покрыть риски от грома и града?

Den

А это хороший вопрос. Этого уже вам не скажу.

Сергей Дзюба

А ложных срабатываний не будет? Это же улица как ни как.

Alexander077

За сигнальный провод поддерживаю. А застраховать можно не только от воровства, а и от остальных рисков.

Den

Уже есть достаточно много компаний, что занимаются страхованием как наземных, так и крышных солнечных станций. Цена где-то 5000-8000 гривен. В принципе, вполне оправдано. Ну и плюс камеры и сигнализация.

Сергей Дзюба

А что на счет страхования панелей от воровства? В планах поставить солнечную станцию в частном секторе, за домом. Присматривать за панелями никто не будет и вор с легкостью сможет их поснимать, особенно ночью. Кто-то страховал? Сколько это стоит?

Den

Вам надо будет доказать еще, что сила удара града была ниже заявленного параметра устойчивости панели к граду. Тогда возможно и выиграете спор. Но сначала постарайтесь доказать это.

Костя Котов

А если будет такое, что после града на панелях появятся микротрещины и из-за этого будет падать выработка? Это гарантийный случай? Кто-то сталкивался или знает решение подобных ситуаций?

Залишити заявку:
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Заробляйте на енергії сонця

Отримайте детальний розрахунок для вашого дому – замовляйте консультацію та точний замір даху за допомогою дрона!

Пройти тест Заповніть форму, щоб отримати бонуси
 • Безкоштовний замір даху
  Безкоштовний замір даху
 • Безкоштовний рік технічного огляду станції
  Безкоштовний рік технічного огляду станції
Яку сонячну електростанцію ви бажаєте встановити?
Можна пропустити Далі
Чи є у вас пряме підключення до Обленерго?
Можна пропустити Далі
Якої потужності станцію ви плануєте встановити?
Можна пропустити Далі
Заповніть форму, щоб отримати бонуси

Отримайте детальний розрахунок для вашого дому – замовляйте консультацію та точний замір даху за допомогою дрона!

Заповніть форму, щоб отримати бонуси
 • Безкоштовний замір даху
  Безкоштовний замір даху
 • Безкоштовний рік технічного огляду станції
  Безкоштовний рік технічного огляду станції
final step
SUNSAY Energy. Чіткий сервіс. Легкий досвід. Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Сергій
Сергій

консультант