SUNSAY Energy

Все про сонячні батареї: 7 страхів інвестора

05.07.19

Упродовж всієї історії свого існування, людство з побоюванням відноситься до всього нового. Так, це особливості нашого мозку — замість того, щоб детально проаналізувати невідомий об'єкт, мислення включає режим "страхування від невиправданого ризику" і приписує новинці абсолютно невластиві їй якості. Тому, про кожну технологію існує 2 думки: що вона уявляє про себе насправді і, що надумали про неї люди. Сонячні батареї не стали виключенням із загального правила і теж отримали порцію абсурдних кліше. Оскільки ми далеко не боягузи, то вирішили кардинально боротися з дезинформацією на фронті поновлюваної енергетики. Тому зібрали найпоширеніші міфи, які містять у собі сонячні батареї і безжально розвінчуємо їх у цій статті.

Чому ми боїмося сонячних електростанцій

Ціна сонячної електростанції може дорівнювати інвестиції в нерухомість або вартості автомобіля середнього класу. Погодьтеся, сума серйозна. І очевидно, що на етапі аналізу доцільності вкладень, інвестор розглядатиме найпесимістичніші варіанти розвитку подій.

З огляду на те, що сонячні електростанції для приватного будинку поки не увійшли до списку товарів масового споживання, у потенційного покупця виявляється не так багато відгуків про експлуатацію сонячних модулів, як хотілося б. Тому він починає активно брати інформацію з відкритих джерел, а що не знаходить — надумує і не у кращому вигляді. Тож отримуємо наступний перелік страхів інвестора:

Страх 1: Сонячну панель поб'є градом

Сонячні батареї тільки на вигляд здаються крихкими. Насправді, модулі виготовляються за допомогою надміцних матеріалів. Раму виготовляють з анодованого алюмінію, що зберігає метал від корозій та механічних ушкоджень. А на саму батарею накладається загартоване скло, що, без ушкоджень, витримує падіння металевої кульки 227 г., з висоти 1 метра. До речі, вітрове навантаження у панелей — 60 м/с, що дорівнює 200 кг на квадратний метр. Отже грозу, що характерна нашій місцевості, панелі витримують без ушкоджень. Якщо і це не переконало, то ви можете убезпечити себе від фінансових ризиків, застрахувавши сонячні панелі.

Страх 2: Вкрадуть панелі

У даному випадку місія здійсненна, але її складно реалізувати. Річ у тому, що в Україні, слава Богу, немає чорного ринку збуту крадених панелей. На додаток, щоб станція працювала для продажу електрики або забезпечувала безперебійне живлення будинку, необхідно укомплектувати станцію додатковим устаткуванням: інвертор, конструкція для панелей, проводка та захисні системи від перепаду напруги. Тож прикріпити чужу панель на свій дах і користуватися нею не вдасться.

Страх 3: Сонячні панелі починають менше генерувати енергії через 5 років

Дійсно, протягом перших 5 років експлуатації, сонячні панелі втрачають біля 5% потужності. Надалі процес деградації скорочується до 1-2% на рік. Таким чином, за 20 років експлуатації, сонячні панелі зберігають 80 % від своєї первинної потужності. Що в перерахунку на отримані інвестиції — не катастрофічно.

Страх 4: Сонячні батареї треба постійно очищувати

Ні, не постійно. Наші кліматичні умови дозволяють досить рідко проводити професійне очищення модулів. Періодичні дощі і щедрі снігопади, добре чистять панелі від забруднень.

Страх 5: Дорого

Вартість сонячної електростанції безпосередньо залежить від генерованої енергії. Тому, якщо фінансове положення не дозволяє встановити станцію на 30 кВт, але дуже хочеться, то вам чудово підійде варіант з поетапною установкою СЭС. Це означає, що ви купуєте декілька сонячних модулів, системи безперебійного живлення для будинку, проводите усі інженерно-технічні роботи, підключаєтесь до "зеленого" тарифу і ваша станція починає потихеньку окупатися та заробляти на подальше розширення проекту.

Страх 6: Китайські сонячні батареї гірше всіх

Китай — лідируюча країна по кількості та швидкості встановлення сонячних електростанцій у світі. Перехід на альтернативні джерела енергії, є пріоритетним завданням, яке лобіюється на державному рівні. Саме тут, в промисловому і технологічному центрі земної кулі, розробляються найбільш передові і надійні рішення у сфері сонячної енергетики.

Страх 7: Сонячні батареї викликають головний біль

Виникненню цього міфу немає ані логічного, ані медичного пояснення. Самі не знаємо звідки це пішло. Тому залишимо його розвінчання для пані Супрун).

 

Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.