Автономна електрика для домогосподарств. Чи вигідно це?
Відновлювані джерела енергії підкорюють світ. І це не порожні слова: згідно з даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), щорічний приріст потужностей з альтернативних джерел енергії підвищився на 45% – до 280 ГВт. Це найбільша цифра з 1999 року. А сонячна і вітрова енергетики стали лідерами по зростанню за останні 20 років. До того ж експерти Forbes прогнозують, що сонячні електростанції займуть провідне місце у сфері альтернативної енергетики протягом п'яти років. Такі новини легко пояснити – сонячна енергія екологічна, а завдяки електростанції можна стати повністю незалежним від традиційних джерел енергії. Але вартість конструкції може видатися надто високою. В цій статті розберемо, чи вигідно встановлювати автономну сонячну станцію і які є альтернативи.
Які є види електростанцій?
Всього існує кілька типів сонячних електростанцій, а саме:
-
Автономна – електростанція, яка виробляє електроенергію для особистого споживання домогосподарства, а залишок направляє в акумулятори. Робота такої станції не залежить від загальної мережі.
-
Мережева – станція, яка генерує енергію для власного споживання та її продажу державі за «зеленим» тарифом.
-
Гібридна – станція для тимчасової автономності домогосподарства. Має властивості двох попередніх видів станцій, а також в комплекті має невелику акумулюючу систему для резервного живлення будинку.
Наскільки вигідно встановлювати автономну електростанцію?
У комплект автономної сонячної електростанції входять сонячні панелі, інвертор, комутація та акумулятор. Саме через акумулятор вартість електростанції може значно підвищитися. Адже одна акумулююча система коштує як комплект всієї мережевої станції, яка складається з сонячних панелей, інвертора і комутації. Тому, окупність автономної електростанції займає дуже багато років. А ось при використанні мережевої станції можна не тільки заощадити на обладнанні, а й заробити на «зеленому» тарифі. Що це таке?
«Зелений» тариф – державна програма, яка стимулює розвиток відновлюваних джерел енергії. Залежно від потужності станції, її можна буде окупити до 6 років, а далі отримувати стабільний дохід. Механізм програми такий: ви встановлюєте сонячну мережеву електростанцію і оформляєте «зелений» тариф. Далі користуєтеся електроенергією, що згенеровано, а надлишки продаєте в загальну мережу за фіксованим тарифом.
Чому українцям вигідно встановлювати мережеві електростанції?
В Україні діє одна з найвищих тарифних ставок в Європі – 0,16 євроцентів/1 кВт*год. Така ставка і прив’язка до євровалюти дозволяють отримувати пристойний пасивний дохід. Наприклад, в Німеччині інша ситуація – ставка «зеленого» тарифу в країні занадто низька, а тарифи на електроенергію високі. Тому німцям вигідніше користуватися автономними станціями, щоб користуватися своєю дешевою енергією, адже на «зеленому» тарифі вони заробити не можуть. На відміну від українців, які все частіше купують мережеві сонячні електростанції для заробітку і швидкої окупності.
Хочете дізнатися про сонячну енергію більше? Заглядайте на наш сайт, щоб прочитати нові статті про альтернативну енергетику, а також побачити відео про сонячні електростанції.