SUNSAY Energy

Без витрат: як потужність сонячної електростанції 1кВт поетапно збільшити до 30 кВт.

29.07.19

Кожен власник приватного будинку, рано чи пізно, замислюється над можливістю інвестування в сонячні електростанції. Капіталовкладення  відчутно знизить витрати на утримання житла і стане непоганим джерелом доходу від продажу електрики за «зеленим» тарифом. Однак сонячні електростанції великих потужностей доступні не кожному. Тому, багато потенційних покупців, побачивши початкову вартість СЕС на 30 кВт, можуть відмоитися від її встановлення, припустивши, що сонячна енергетика — прерогатива тільки дуже багатих людей. Але це не так.

Існує дієвий спосіб, що надає можливість інвестору отримати високоефективну станцію, при невеликих вкладеннях. 

Що за спосіб?

Мається на увазі  поступове збільшення потужностей невеликий СЕС.

Цей варіант відмінно підходить тим інвесторам, які хочуть скористатися всіма перевагами сонячної енергетики, не маючи при цьому достатньо коштів для великої СЕС. Адже,дотримуючись стратегії поетапного збільшення, можна встановити станцію великих потужностей без істотних витрат. Тобто, інвестуючи в електростанцію 5 кВт, користувач буде отримувати гарантований дохід від «зеленого» тарифу та вкладати його в збільшення генерації сонячної електростанції.

Як це працює?

Працює все простіше ніж здається. Виходячи з побажань інвестора і детального аналізу несучих конструкцій, фахівці розробляють повноцінний проект майбутньої СЕС. Зазначимо, що проектування передбачає кілька етапів: етап прогнозування фінальної і стартової станцій. 

На першому етапі, інженери визначають максимальну генерацію і розташування фінальної версії СЕС. Виходячи з отриманих даних, проектується станція, що відповідає сумі початкового внеску (стартова). Тут важливо врахувати, що чим вище продуктивність станції, тим швидше вона окупиться. Тому, в даному випадку, сонячна електростанція 1 кВт буде малоефективна і краще починати мінімум з 5 кВт. Розуміючи розмір приблизного доходу, фахівці розраховують етапи подальшого розширення потужностей.

Далі проводиться монтаж перших сонячних модулів і оформлюється "зелений" тариф. Тепер станція працює і сама на себе заробляє.

Яким потужностям повинна відповідати система електропостачання будинку?

Системи електроживлення мають відповідати потужностям фінальної версії СЕС. Тож краще подбати про їх встановлення на початковому етапі. Інвертор на 30 кВт не вийде з ладу, при невеликій генерації, проте надасть можливість поступового збільшення потужностей СЕС.

Що робити, якщо немає початкового внеску?

В цілому, сонячна енергетика досить добре підтримується в Україні. У зв'язку з цим, було розроблено програму розвитку СЕС від Укргазбанку. У рамках проекту, усі бажаючі можуть отримати кредит на встановлення приватної сонячної електростанції. Отже, це стане хорошим рішенням для інвесторів, що не хочуть просити допомоги у друзів та родичів

Підсумок

За останні 10 років виробництво сонячних панелей істотно збільшилося, що позначилося на зниженні їх вартості. Це призвело до росту попиту на сонячну енергетику серед користувачів різного рівня достатку. Проте, метод поетапного збільшення генерації робить сонячні електростанції ще доступнішими, оскільки надає можливість скористатися всіма перевагами альтернативної енергетики без істотних витрат. Отже, не варто знецінювати свої заощадження, коли їх можна примножити.

Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.