SUNSAY Energy

Без витрат: як потужність сонячної електростанції 1кВт поетапно збільшити до 30 кВт.

29.07.19

Кожен власник приватного будинку, рано чи пізно, замислюється над можливістю інвестування в сонячні електростанції. Капіталовкладення  відчутно знизить витрати на утримання житла і стане непоганим джерелом доходу від продажу електрики за «зеленим» тарифом. Однак сонячні електростанції великих потужностей доступні не кожному. Тому, багато потенційних покупців, побачивши початкову вартість СЕС на 30 кВт, можуть відмоитися від її встановлення, припустивши, що сонячна енергетика — прерогатива тільки дуже багатих людей. Але це не так.

Існує дієвий спосіб, що надає можливість інвестору отримати високоефективну станцію, при невеликих вкладеннях. 

Що за спосіб?

Мається на увазі  поступове збільшення потужностей невеликий СЕС.

Цей варіант відмінно підходить тим інвесторам, які хочуть скористатися всіма перевагами сонячної енергетики, не маючи при цьому достатньо коштів для великої СЕС. Адже,дотримуючись стратегії поетапного збільшення, можна встановити станцію великих потужностей без істотних витрат. Тобто, інвестуючи в електростанцію 5 кВт, користувач буде отримувати гарантований дохід від «зеленого» тарифу та вкладати його в збільшення генерації сонячної електростанції.

Як це працює?

Працює все простіше ніж здається. Виходячи з побажань інвестора і детального аналізу несучих конструкцій, фахівці розробляють повноцінний проект майбутньої СЕС. Зазначимо, що проектування передбачає кілька етапів: етап прогнозування фінальної і стартової станцій. 

На першому етапі, інженери визначають максимальну генерацію і розташування фінальної версії СЕС. Виходячи з отриманих даних, проектується станція, що відповідає сумі початкового внеску (стартова). Тут важливо врахувати, що чим вище продуктивність станції, тим швидше вона окупиться. Тому, в даному випадку, сонячна електростанція 1 кВт буде малоефективна і краще починати мінімум з 5 кВт. Розуміючи розмір приблизного доходу, фахівці розраховують етапи подальшого розширення потужностей.

Далі проводиться монтаж перших сонячних модулів і оформлюється "зелений" тариф. Тепер станція працює і сама на себе заробляє.

Яким потужностям повинна відповідати система електропостачання будинку?

Системи електроживлення мають відповідати потужностям фінальної версії СЕС. Тож краще подбати про їх встановлення на початковому етапі. Інвертор на 30 кВт не вийде з ладу, при невеликій генерації, проте надасть можливість поступового збільшення потужностей СЕС.

Що робити, якщо немає початкового внеску?

В цілому, сонячна енергетика досить добре підтримується в Україні. У зв'язку з цим, було розроблено програму розвитку СЕС від Укргазбанку. У рамках проекту, усі бажаючі можуть отримати кредит на встановлення приватної сонячної електростанції. Отже, це стане хорошим рішенням для інвесторів, що не хочуть просити допомоги у друзів та родичів

Підсумок

За останні 10 років виробництво сонячних панелей істотно збільшилося, що позначилося на зниженні їх вартості. Це призвело до росту попиту на сонячну енергетику серед користувачів різного рівня достатку. Проте, метод поетапного збільшення генерації робить сонячні електростанції ще доступнішими, оскільки надає можливість скористатися всіма перевагами альтернативної енергетики без істотних витрат. Отже, не варто знецінювати свої заощадження, коли їх можна примножити.

Залишити вiдгук
Дякуємо за Ваш відгук. Ми опублікуємо його після модерації.
Вiдгуки
Кирилл

Нет. Так делать нельзя. Мощность потребляющей установки должна соответствовать мощности подведенной. В таком случае вам дадут Зеленый тариф на 15 кВт, но могут и вообще не дать.

Pavel Pirogov

Следуя этому, могу ли я установить инвертор на 30кВт но мощность повысить только до 15кВт? А потом при установке дополнительных панелей повысить мощности еще на 15кВт (до 30кВт)?

Гоша Гордиенко

Да, но тут есть нюанс. Не один раз слышал, что были случаи выгорания при пиковых нагрузках, именно на 30кВт. 15кВт работает без проблем, а при добавлении до 30кВт могут возникнуть неприятности с подключением СИП на клеммах счетчика и автомата.

Петрович

Мощность пишут по инвертору, поэтому добавить вообще не проблема. Инспектор записывает только этикетку с параметрами инвертора. На панели ему все равно.

George

А есть вариант повысить мощность при установке инвертора выше мощности панелей?

Иван Богун

Конечно есть. Сейчас много компаний занимаются такими страховками. Не знаю. Как на счет грома, но удары и кража подлежат к страхованию.

Евгений С.

А как дела обстоят со страховкой? Есть возможность страхования от краж/ударов/грома и тд?

Sergey Panasenko

Это все очень индивидуально. Максимальный срок окупаемости - 20 лет. А за это время много может поменяться в законодательстве и тд. Потому это все равно риск. Но я считаю, попробовать стоит.

Станислав Земцов

На это влияет большое количество различных факторов, например место, кут расположения, величина поля, само потребление, климат и тд. Но за 5 лет вполне реально окупить.

Владимир Качнов

Мне тоже пообещали 5 лет окупаемости, поэтому и решился построить сэс.

iMixxa

Добрый день! Так как достаточно часто встречаются вопросы об окупаемости солнечных станций с подключением зеленого тарифа, решил поделиться собственным опытом. У меня станция на 30 кВт окупилась за 6 лет. В принципе, как мне и обещали.

Залишити заявку:
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Заробляйте на енергії сонця

Отримайте детальний розрахунок для вашого дому – замовляйте консультацію та точний замір даху за допомогою дрона!

Пройти тест Заповніть форму, щоб отримати бонуси
 • Безкоштовний замір даху
  Безкоштовний замір даху
 • Безкоштовний рік технічного огляду станції
  Безкоштовний рік технічного огляду станції
Яку сонячну електростанцію ви бажаєте встановити?
Можна пропустити Далі
Чи є у вас пряме підключення до Обленерго?
Можна пропустити Далі
Якої потужності станцію ви плануєте встановити?
Можна пропустити Далі
Заповніть форму, щоб отримати бонуси

Отримайте детальний розрахунок для вашого дому – замовляйте консультацію та точний замір даху за допомогою дрона!

Заповніть форму, щоб отримати бонуси
 • Безкоштовний замір даху
  Безкоштовний замір даху
 • Безкоштовний рік технічного огляду станції
  Безкоштовний рік технічного огляду станції
final step
SUNSAY Energy. Чіткий сервіс. Легкий досвід. Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Сергій
Сергій

консультант