SUNSAY Energy

Чи працюють сонячні батареї взимку?

17.01.20

На вулиці січень, тому саме час поговорити про те, як працюють сонячні батареї взимку. Літня експлуатація електростанцій, що живляться Сонцем, дає максимальну ефективність і вигоду. На сьогодні коефіцієнт корисної дії (ККД) панелей влітку наближається до 22% (і цей показник зростає в міру розвитку технології). Зимою на експлуатацію сонячних батарей впливають тривалість дня, сніг та похмура погода. Давайте обговоримо ключові нарікання на ефективність сонячних панелей взимку.

Температура

Експерти вважають, що ідеальна температура для роботи електростанції - 25 градусів за Цельсієм. Цікаво, що сонячні батареї взимку працюють краще. Діє принцип зворотньої пропорції: чим нижча температура, тим «зручніше» обладнанню функціонувати. Тому що немає перегріву, характерного для літніх днів і ефективність обладнання зростає. Крім того, більшість панелей проектується для роботи в діапазоні від -40 до +80 градусів за Цельсієм. Ідеальні умови для роботи обладнання - ясний морозний день. Тому зимові температури в вашому місті не стануть випробуванням для сучасного обладнання!

Опади

Це не перешкода: наявність хмар знизить показник ефективності батареї лише на 5-20%, залежно від їхньої щільності. Що стосується снігу, то для власників панелей це не проблема. Оскільки фотоелементи під час роботи нагріваються, не глибокий сніг тане сам по собі. Те ж саме ми спостерігаємо при роботі підігріву скла в автомобілях. Кількість снігу не відіграє значної ролі: обладнання розраховане витримати більш високий тиск. Фахівці рекомендують проводити професійну чистку батарей раз в декілька років, тому що дощі та сніг беруть на себе цю роботу.  

Довжина світлового дня

Важливо розуміти, що батареї живляться світлом, тобто випромінюванням Сонця, яке досягає земної поверхні всі 365 днів в році. Іншими словами, їм потрібне світло, а не теплова енергія. Проте, чим менше світлих годин, тим нижче енергетична і фінансова віддача електростанції. Незважаючи на це, сучасні технології та устаткування акумулювання енергії дозволяють в значній мірі нзрівнювати цей негативний фактор.

Вектор світла

Сонячні панелі взимку необхідно використовувати так, щоб вони вбирали в себе якомога більше енергії Сонця. В зимовий період траєкторія руху Сонця невисока, щоб досягти землі променям необхідно подолати опір атмосфери. Багато покупців панелей виставляють постійвний кут, що на практиці частково призводить до втрати ефективності обладнання. Є цікаве рішення цієї проблеми – трекери, які відстежують рух Сонця і адаптують кут розміщення батарей, виходячи з отриманих даних.

Якщо ви вже маєте або плануєте купувати кремнієві многокристалічні панелі, то в зимовий час вони працюватимуть найбільш ефективно. Використання саме такого типу панелей дозволяє окупити їх за період від 4 років.

Невеликий лайфхак: взимку сонячні електростанції дешевше. Тому телефонуйте фахівцям компанії Sunsay Energy і ми допоможем обрати вам обладнання, яке відповідає виключно на ваші потреби.

 

 

Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.