SUNSAY Energy

Чи варто встановлювати полікристалічні сонячні панелі?

15.09.21

Автономна електрика для домогосподарств стала необхідністю для багатьох українських сімей, які хочуть бути незалежними від традиційних джерел енергії. А сонячні електростанції допомагають стати самостійним від зовнішньої мережі. Сонячна батарея — одна з ключових комплектуючих сонячної станції. Саме сонячні панелі допомагають перетворювати сонячне проміння в електричний струм. З розвитком технологій, сонячні фотомодулі змінювалися і модифікувалися, і зараз на ринку представлені кілька типів панелей. Чи правда, що полікристалічні сонячні панелі краще монокристалічних? Який устрій сонячних батарей і які модулі вибрати? У нашій статті ми відповімо на ці питання.

Як влаштовані сонячні модулі?

В основному, сонячні батареї виготовляють з кристалів кремнію. Саме цей матеріал впливає на ціну панелей, адже кремній на ринку має високу ціну. Кожна панель складається з безлічі комірок — це фотоелектричні напівпровідники. Вони перетворюють сонячне світло в електричний струм.

Полікристалічні або монокристалічні?

Сонячні батареї можна поділити на монокристалічні, полікристалічні і аморфні (або тонкоплівкові). Їх головні відмінності — ціна, зовнішній вигляд, ефективність та технологія виробництва. Залежно від типу модуля, технологія виробництва кристалів буде різна. Для монокристалічних панелей вирощують кристал циліндричної форми. Після цього ріжуть на шматочки — нерівносторонні шестигранники. Процес цей довгий і монотонний, але результати того варті — монокристалічні фотомодулі мають рівну поверхню, ККД від 18 до 20% і довговічні. Для полікристалічних сонячних панелей кристал роблять з швидко сплавлених і нарізаних шматочків кремнію. Ця технологія дешевше, але ефективність у таких модулів нижче — до 15%.

Які модулі вибрати?

Аж до 2018 року полікристалічні панелі були найпопулярнішими на ринку — через вартість і непогану ефективність. Але останні 2 роки технологія виробництва монокристалів стала набагато дешевше. А такі кристали мають кращі технічні характеристики і довше експлуатуються. На сьогодн полікристалічні панелі застаріли і не використовуються нашою компанією, купити їх в Україні можна тільки зі старих запасів. І такий крок, швидше за все, стане нераціональним вкладенням в неефективне устаткування.

У пошуках сонячних електростанцій для резервного живлення або для автономного? SUNSAY Energy допоможуть вибрати оптимальну станцію для вашого домогосподарства, підберуть комплектуючі, а також допоможуть під'єднати «зелений» тариф.

 
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.