SUNSAY Energy

Що чекає «зелений» тариф після 2030 року

12.03.21

З появою програми «зелений» тариф багато українців почали заробляти на енергії сонця. Адже фіксована ставка, прив'язана до євровалюти, виявилася вигідним варіантом для отримання стабільного доходу. Але через те, що програма розрахована до 2030 року, багато хто ставить собі питання: "А що ж далі?". У цій статті ми розберемо всі тонкощі програми й майбутнє власників сонячних станцій.

Що зараз з «зеленим» тарифом?

У 2015 році держава створила програму «зелений» тариф, яка повинна була стимулювати інвестиції в альтернативну енергетику. З того часу кожен власник сонячної електростанції може не тільки швидше її окупати, а й заробляти на фіксованій ставці. Проте, ставка тарифу знижується кожні п'ять років і при цьому зменшується вартість на все обладнання. Це означає, що станції швидше окупляться. Тому, якщо ви під’єднаєтесь до «зеленого» тарифу в Києві зараз, то також зможете окупити станцію за декілька років і почнете заробляти.

Що потрібно, щоб під’єднати програму?

«Зелений» тариф діє як для власників домогосподарств, так і бізнесу. Якщо ж ви хочете встановити станцію для будинку, діє обмеження потужності — до 30 кВт. Оформлення програми проводиться в кілька етапів: спочатку вибирається сонячна станція і види сонячних батарей, потім встановлюється двонаправлений лічильник, відкривається рахунок у банку і подається заява в енергетичну компанію. Після цих маніпуляцій підписується договір з обленерго про продаж електроенергії. В кінці весь дохід буде нараховуватися на ваш рахунок вже з вирахуванням всіх податків, які сплачує обленерго.

Що буде далі?

Якщо ви думаєте, що по закінченню «зеленого» тарифу більше не буде перспектив, то це не так. В першу чергу, після того, як програма закінчиться, держава зобов'язана придумати іншу стратегію підтримки альтернативної енергетики. Крім того, представники Держенергоефективності прогнозують, що власники сонячних електростанцій зможуть вільно виходити на ринок електроенергії. Це означає, що кожен власник СЕС зможе і далі продавати енергію, що згенеровано і заробляти на ній. А з огляду на популярність альтернативної енергетики в Україні, що зростає з кожним роком, такий варіант розвитку подій реальний.

Якщо ви задумалися про сонячну електростанцію, звертайтеся в SUNSAY Energy. Наші фахівці детально проконсультують вас, розкажуть як можна використовувати сонячну енергію в домашніх умовах, а також допоможуть з оформленням «зеленого» тарифу.

 

Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.