SUNSAY Energy

Лічильники для «зеленого» тарифу: Двохнаправлений лічильник

03.08.19

«Зелений» тариф відмінно мотивує українців встановлювати сонячні електростанції (СЕС). Статистика говорить, що тільки за другий квартал 2019, в Україні було введено у 6 разів більше генеруючих потужностей ВДЕ, ніж за аналогічний період 2018 р. До того ж, сонячні електростанції є лідером серед альтернативних джерел енергії в нашій країні. Отже, доцільність інвестиції говорить сама за себе. Розглядаючи станцію, як додаткове джерело доходу, варто згадати, що сонячні модулі — це тільки вершина айсбергу і потрібно буде подбати про покупку додаткових комплектуючих. Двонаправлений лічильник, якраз є одним з них. Нагадаємо, що оформлення «зеленого» тарифу включає у себе ряд технічних і бюрократичних процесів. В які також входить встановлення лічильника даного типу

Що це таке?

Двонаправлений лічильник — необхідний елемент сонячної електростанції. Він паралельно веде 2 обліки: облік споживаної енергії та енергії, що йде на продаж в загальну мережу. Показники даного типу лічильника, визначають суму виплат по «зеленому» тарифу. Через те, він є обов'язковою умовою для оформлення ЗТ. Якщо замість двостороннього власник СЕС буде використовувати односторонній лічильник, то він не тільки втратить дохід, а ще й буде нести збитки від станції. Тому що даний тип лічильника класифікує віддану в мережу енергію, як спожиту. Це може привести до того, що інвестор буде додатково сплачувати за надлишок згенерованої енергії. 

Де придбати двонаправлений лічильник?

Двосторонній лічильник слід купувати в вашому РЕМ. Це пояснюється тим, що для оформлення «зеленого» тарифу, необхідне встановлення виключно сертифікованих лічильників. Лічильник, куплений у третьої особи, все одно треба буде віддати в РЕМ. Де він проходитиме тестування, перевірку та повірку. Даний аналіз дозволить уникнути будь-яких махінацій з пристроєм та  гарантуватиме точність розрахунків електроенергії. 

Вартість

Лічильник, модем і монтажні роботи обійдуться у 400-500 доларів. Відзначимо, що суттєвої різниці в ціні між РЕМівським та магазинним лічильником — немає. Тож краще одразу звертатися у РЕМ. Ця процедура не настільки складна, як здається і потребує небагато часу.

Висновок

Україна має потужний інвестиційний потенціал у сфері сонячної енергетики. У нас одна з найбільших ставок по продажу електроенергії та досить сприятливий клімат. Ці фактори спонукають все більше людей до інвестування у сонячні електростанції. Де окупність вкладень взаємопов’язана з якістю встановленого обладнання. Тому, обираючи будь-який елемент вашої СЕС, звертайте увагу на надійність приладів та дотримання всіх необхідних процедур.  Це стане найкращою гарантією примноження ваших інвестицій.

 
Залишити вiдгук
Дякуємо за Ваш відгук. Ми опублікуємо його після модерації.
Вiдгуки
Pavel Kovalenko

Уже давно сменил свой старый счетчик на двунаправленный. Реально намного выгодней.

Влад

А не может быть такого, что нынешние выгодные условия – просто замануха? Я уверен, что как только будет установлено достаточное количество многотарифных счетчиков, всем их владельцам увеличат дневной тариф. Я бы пока не торопился.

Zhenia

Если купить счетчик и поставить сейчас, при растущих тарифах окупиться может и быстрее чем за два года. В киевэнерго тоже считать умеют, возьмут и изменят временные границы, тарифы по ним и плюс еще ко всему не забывайте про поверку.

Maksim

Если учитывать нынешние тарифы, ставить однозначно надо двунаправленный счетчик. Трехтарифный вариант намного хуже.

Д. К.

У меня двунаправленный. Бойлер используется целый день, утюг, фен, чайник, плита, мультиварка, микроволновка, компьютер и тд тоже днем. Электроприборы такие как дрель, миксер, перфоратор, болгарка тоже ночью не будешь использовать.

Vitalius

В среднем окупается за два с половиной года. Считается что ночью будет потребляться до 30%.

Александр Захаров

Как посчитать хоть приблизительно срок окупаемости счетчика? Если с техники пользуемся стиралкой, посудомойкой, бойлером и плюс теплые полы.

11 111

Я пользуюсь двунаправленным счетчиком. Техники обычно включаем ночью, особенно стиральную машину с сильным обогревом воды.

Дмитрий Шубин

Хотелось бы услышать отзывы пользователей.

Володимир

Ще в 2018 році законодавством України визначено, що лічильник замовник може купляти сам, параметризацію робить обленерго безкоштовно. Всі рекомендації до лічильників є в обленерго і в Кодексі комерційного обліку ел. енергії

Менеджер SUNSAY Energy

Володимир, все вірно. Рекомендуємо звертати увагу на термін параметризації лічильника в часи пандемії – може бути затягнутим.

Залишити заявку:
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Заробляйте на енергії сонця

Отримайте детальний розрахунок для вашого дому – замовляйте консультацію та точний замір даху за допомогою дрона!

Пройти тест Заповніть форму, щоб отримати бонуси
 • Безкоштовний замір даху
  Безкоштовний замір даху
 • Безкоштовний рік технічного огляду станції
  Безкоштовний рік технічного огляду станції
Яку сонячну електростанцію ви бажаєте встановити?
Можна пропустити Далі
Чи є у вас пряме підключення до Обленерго?
Можна пропустити Далі
Якої потужності станцію ви плануєте встановити?
Можна пропустити Далі
Заповніть форму, щоб отримати бонуси

Отримайте детальний розрахунок для вашого дому – замовляйте консультацію та точний замір даху за допомогою дрона!

Заповніть форму, щоб отримати бонуси
 • Безкоштовний замір даху
  Безкоштовний замір даху
 • Безкоштовний рік технічного огляду станції
  Безкоштовний рік технічного огляду станції
final step
SUNSAY Energy. Чіткий сервіс. Легкий досвід. Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Сергій
Сергій

консультант