sunsay energy

Двонаправлений лічильник для «зеленого» тарифу

03.08.19

Двонаправлений лічильник для «зеленого» тарифу

03.08.19

«Зелений» тариф відмінно мотивує українців встановлювати сонячні електростанції (СЕС). Статистика говорить, що тільки за другий квартал 2019, в Україні було введено у 6 разів більше генеруючих потужностей ВДЕ, ніж за аналогічний період 2018 р. До того ж, сонячні електростанції є лідером серед альтернативних джерел енергії в нашій країні. Отже, доцільність інвестиції говорить сама за себе. Розглядаючи станцію, як додаткове джерело доходу, варто згадати, що сонячні модулі — це тільки вершина айсбергу і потрібно буде подбати про покупку додаткових комплектуючих. Двонаправлений лічильник, якраз є одним з них. Нагадаємо, що оформлення «зеленого» тарифу включає у себе ряд технічних і бюрократичних процесів. В які також входить встановлення лічильника даного типу

Що це таке?

Двонаправлений лічильник — необхідний елемент сонячної електростанції. Він паралельно веде 2 обліки: облік споживаної енергії та енергії, що йде на продаж в загальну мережу. Показники даного типу лічильника, визначають суму виплат по «зеленому» тарифу. Через те, він є обов'язковою умовою для оформлення ЗТ. Якщо замість двостороннього власник СЕС буде використовувати односторонній лічильник, то він не тільки втратить дохід, а ще й буде нести збитки від станції. Тому що даний тип лічильника класифікує віддану в мережу енергію, як спожиту. Це може привести до того, що інвестор буде додатково сплачувати за надлишок згенерованої енергії. 

Де придбати двонаправлений лічильник?

Двосторонній лічильник слід купувати в вашому РЕМ. Це пояснюється тим, що для оформлення «зеленого» тарифу, необхідне встановлення виключно сертифікованих лічильників. Лічильник, куплений у третьої особи, все одно треба буде віддати в РЕМ. Де він проходитиме тестування, перевірку та повірку. Даний аналіз дозволить уникнути будь-яких махінацій з пристроєм та  гарантуватиме точність розрахунків електроенергії. 

Вартість

Лічильник, модем і монтажні роботи обійдуться у 400-500 доларів. Відзначимо, що суттєвої різниці в ціні між РЕМівським та магазинним лічильником — немає. Тож краще одразу звертатися у РЕМ. Ця процедура не настільки складна, як здається і потребує небагато часу.

Висновок

Україна має потужний інвестиційний потенціал у сфері сонячної енергетики. У нас одна з найбільших ставок по продажу електроенергії та досить сприятливий клімат. Ці фактори спонукають все більше людей до інвестування у сонячні електростанції. Де окупність вкладень взаємопов’язана з якістю встановленого обладнання. Тому, обираючи будь-який елемент вашої СЕС, звертайте увагу на надійність приладів та дотримання всіх необхідних процедур.  Це стане найкращою гарантією примноження ваших інвестицій.

 

Читайте також

Залишити заявку:

Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.