SUNSAY Energy

Де вигідніше купити сонячну станцію?

01.04.21

За допомогою «зеленого» тарифу українці навчилися заробляти на енергії сонця, а сонячна станція стала відмінним рішенням для інвестицій. Але вартість обладнання може здатися високою для потенційних покупців. У цій статті ми розглянемо, що впливає на ціноутворення конструкції, а також де вигідніше купити сонячну станцію в Україні.

Чому така ціна?

Ще 5 років тому сонячні станції коштували на порядок вище, але і зараз їх вартість не можна назвати дешевою. Найдорожче обладнання для сонячної електростанції — це батареї та інвертор. Матеріал, з яких виготовляють сучасні сонячні панелі — кремній. Саме він впливає на ціноутворення. Але для того, щоб дізнатися, скільки коштують сонячні батареї, потрібно зрозуміти, яку технологію застосували на виробництві. Для монокристалічних фотомодулів використовується технологія, завдяки якій виходять «чисті» кристали кремнію, а ККД самої панелі досягає показника до 23%. А в разі полікристалічних, використовують технологію плавлення кремнію, що дозволяє здешевити панелі, при цьому, втративши ефективність ККД — до 18%.

Крім батарей, дорогим є і інвертор. І це не дивно, адже інвертор — це мозок сонячної станції, від якого залежить вся робота конструкції. Тому, вибираючи інвертор, звертайте увагу на тип, країну походження і показники ефективності. Оптимальним варіантом для домашнього використання буде стрінговий інвертор, який об'єднує батареї в один ланцюжок (стрінг) і підключається до них напряму.

З якими проблемами можна зіткнутися при складанні сонячної батареї?

Якщо ви вирішили самостійно зібрати сонячну станцію, приготуйтеся витратити на це багато часу. Адже крім вивчення конструкції, роботи та устрію сонячних батарей, ви можете зіткнутися з численними проблемами під час установки станції. Наприклад, непрофесійним оком ви не зможете побачити, що герметичність елементів панелі порушена — в такому випадку панель не буде нормально працювати. Або ж, ви вирішите замовляти панель у ненадійних постачальників. Наприклад, вам сподобалися дешеві фотоелементи з Aliexpress, а замість заявленої потужності в 5.59А, батарея видає 3.75А, а то і зовсім не працює. Швидше за все, недобросовісний продавець продав низькосортну батарею, яку потрібно і зовсім віддавати на переробку. І тоді доведеться купувати нові сонячні панелі.

Які проблеми можуть виникнути при установці СЕС?

До того ж під час монтажу станції також можуть виникнути проблеми. Сам підготовчий процес вже є непростим, адже потрібно врахувати багато чинників для аналізу і розрахунку конструкції. Якщо неправильно врахувати інсоляцію, сторони світу, конфігурацію панелей і справність опорної конструкції, ваша станція не видаватиме потрібну потужність. Крім того, сам монтаж на даху справа ризикова —  людина без спеціальної підготовки може зірватися з висоти кількох метрів. Тому кілька разів подумайте, що вам важливіше, перш ніж самостійно займатися інсталяцією.

Якщо ви вирішили, що для вас дорожче час і нерви, компанія SUNSAY Energy з радістю вам допоможе вибрати потрібну станцію, а також докладніше розповість про терміни служби сонячних батарей і їх роботі. В команді компанії працюють досвідчені експерти, які зроблять детальний розрахунок станції, а також проведуть максимально швидку і чітку установку

Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.