SUNSAY Energy

Гнучкі сонячні панелі

28.07.21

Середньорічний темп зростання світового ринку систем накопичення енергії до 2030 досягне 23%. Про це йдеться в звіті дослідницької компанії Frost & Sullivan. Згідно з дослідженням, попит на системи накопичення енергії буде стимулювати безперервне зниження їх вартості, а також розвиток різних поновлюваних джерел енергії. А це означає, що сонячні електростанції стануть доступними для всіх охочих, хто хоче користуватися перевагами сонячної енергії. Однак, і зараз можна знайти оптимальні варіанти для власників домогосподарств. Наприклад, використання різних модулів, в тому числі і гнучких сонячних панелей. У цій статті ми розглянемо, як бувають сонячні батареї і які плюси у гнучких модулів.

гнучкі сонячні панелі

Які є види сонячних панелей

Є кілька типів сонячних панелей: монокристалічні, полікристалічний і аморфні (або гнучкі). Монокристалічні панелі виготовляються з чистого кремнію, мають високу продуктивність і довговічність. ККД у таких модулів — до 23%, але і вартість таких панелей висока. Полікристалічні панелі також виробляють з кремнію, але їх структура неоднорідна, а ККД нижче — від 15 до 18%. Аморфні модулі мають більш гнучку структуру і їм можна надавати криволінійну форму. Але у гнучких сонячних панелей продуктивність набагато нижче, ніж у попередніх видів — до 10%. Тому вони не завжди можуть підійти під традиційні потреби домогосподарства. Проте, їх можна вдало використовувати для проєктів сонячних фасадів або черепиці.

Переваги аморфних панелей

Попри те, що ККД гнучких панелей нижче, в майбутньому вони знайдуть все ширше застосування. Адже такі панелі відмінно переносять спеку, менше втрачають потужності під час похмурої погоди, мало важать і легше встановлюються. Крім того, ККД модулів зростає і гнучкі сонячні панелі — не виняток. До того ж у світі все більше уваги приділяється не тільки функціональності нових будівель, але і їх дизайну. А аморфні модулі підходять для конфігурацій на будь-яких поверхнях. І коли якась технологія дозволяє втілювати задум архітектора без обмежень, то вона починає користуватися все більшою популярністю.

Де шукати аморфні модулі

Якщо ви зацікавилися і хочете придбати гнучкі сонячні панелі, то їх можна побачити не тільки в спеціалізованих магазинах, але і на виставках. Наприклад, аморфні модулі були представлені на міжнародній виставці Inter Solar в Німеччині або ж на Solar Ukraine в Україні. Виробники: Solar Frontier, Sharp, QST. Ці бренди також роблять сонячну панель 100 Вт, яку можна використовувати не тільки для домогосподарства, але і встановлювати на яхтах.

Ставите собі питання: "Яку купити сонячну електростанцію в Україні?". SUNSAY Energy знають на нього відповідь. Наші фахівці підберуть оптимальний варіант для вашого домогосподарства і допоможуть з установкою мережевої сонячної електростанції 12 кВт і більше.

 
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.