Характеристики сонячних батарей
Щоб отримувати всі вигоди від «зеленого» тарифу потрібно небагато: сонце і сонячна електростанція до 30 кВт. І якщо до сонця питань немає, то, щоб вибрати оптимальну станцію для свого домогосподарства, слід розібратися в її роботі та комплектуючих. У цій статті ми поговоримо про «серце» кожної станції — сонячні панелі. Розберемо характеристики сонячних батарей, а також розповімо про принцип їх роботи.
Механізм роботи
Якщо ви збираєтеся заощадити, і ставите собі питання: «Як зробити сонячну панель самостійно?», слід розуміти, як вона працює. Кожна батарея складається з безлічі комірок — фотоелектричних перетворювачів. В основному, вони зроблені з кремнію і перетворюють енергію сонця в електричний струм. Кожен фотоперетворювач складається з двох пластин — вони міцно приєднані одна до одної та мають різні полярності. Під час попадання фотона світла на перетворювач, електрони з одного шару переходять в інший, які й утворюють постійний струм. Щоб підібрати необхідну потужність сонячної панелі, потрібно зібрати разом кілька фотоперетворювачів, адже одна комірка може видати тільки 0,5 кВт.
Які сонячні панелі краще
Кремній є переважним матеріалом, з яких роблять сонячні батареї, але на їх вартість і продуктивність також впливає технологія виготовлення. Найефективнішими вважаються монокристалічні батареї — у них ідеальна структура кристала, а поверхня панелі гладка і без дефектів. Через це їх ККД досягає до 23%, а з роками вони мінімально деградують. Але і вартість у таких батарей вище, ніж в інших. Тонкоплівкові або аморфні сонячні елементи набагато дешевше, але і гірші за якістю — вони менш довговічні, а їх ККД менше як 11%. Оптимальним варіантом для гаманця і домогосподарства є полікристалічні модулі — вони доступніше, ніж монокристалічні, а ККД досягає до 20%.
Окупність
Середня окупність сонячної електростанції — від 4-х років, а термін експлуатації — 25 років. Чим потужніше ви встановите станцію, тим швидше вона окупиться. Наприклад, якщо ми говоримо про установку мережевої сонячної станції 29 кВт, то така станція якраз окупиться рівно за 4 роки. А до кінця «зеленого» тарифу зможе мінімум 5 років приносити своєму власникові чистий прибуток.
Яку б ви станцію не захотіли, SUNSAY Energy завжди допоможе з вибором. Фахівці компанії підберуть оптимальне обладнання для вашого господарства, допоможуть з оформленням «зеленого» тарифу і з установкою мережевої сонячної електростанції 16 кВт і більше. Не відтягуйте свій заробіток на завтра, переходьте на сонячну сторону вже зараз разом з SUNSAY Energy