SUNSAY Energy

З чого зроблені сонячні батареї?

01.05.21

Сонячні електростанції поступово завойовують серця українських сімей. Адже за допомогою всього однієї станції можна допомогти електропостачанню свого домогосподарства, не завдаючи шкоди екології, а також заробити на «зеленому» тарифі. Але головна складова кожної електростанції — це сонячні батареї. У цій статті поговоримо про те, з чого складаються панелі і про виробників фотомодулів.

З чого складається сонячна панель?

У всіх сонячних батарей структура практично однакова. Основа кожної панелі — це фотоелектричні перетворювачі, які роблять з кремнію. Виглядають вони як невеликі комірки і перетворюють сонячну енергію в електричний струм. Фотоелементи з обох сторін покривають полімерною плівкою, яка робить панель герметичною. Додатково тильну сторону батареї покривають полімерною складовою, а вся панель покрита надстійким склом — щоб такі фізичні фактори як град або дощ не змогли зашкодити конструкції.

Хто лідер на ринку панелей?

Монополіст з виробництва сонячних батарей —  Китай. Саме ця країна одна з перших побачила потенціал в альтернативній енергетиці та потужно запустила виробництва фотомодулів по всій країні. Стрімке зростання пояснюється ще й тим, що китайські фермери використовують панелі для зарядки сільськогосподарського обладнання, яке може працювати автономно. Наприклад, тільки в 2016 році загальна потужність панелей, встановлених в Китаї, перевищила 34 ГВт. На той час, це було більш ніж половина показників США. Але китайці на цьому не зупинилися. Зараз країна виробляє на світовий ринок понад 70% батарей, а з 10-и провідних виробників фотомодулів 7 —  це китайські підприємства.

Клас якості сонячних батарей

У чисельному розмаїтті марок та виробників сонячних панелей новачку складно розібратися. Тому для того, щоб зрозуміти особливості виробників і якість панелей, були придумані класи Tier. Наприклад, Tier 1 робить всього 2% виробників в світі, які понад 5 років займаються виробництвом повного циклу і приділяють багато уваги науковим розробкам. Саме панелі класу Tier 1 використовує SUNSAY Energy для реалізації своїх проєктів. Розглянемо інші класи. Отже, рівень Tier 2 —  це середні компанії зі своїм виробництвом. Їм понад 2-х років на ринку, але вони практично не витрачають часу на наукові дослідження. І останній рівень —  Tier 3. Як правило, це заводи, які займаються складанням з готових модулів і елементів, не проводять наукові розробки і використовують ручну працю на всіх фазах виробництва.

Якщо ви хочете докладніше дізнатися як працюють сонячні батареї — заглядайте на наш блог. А для всіх, хто хоче встановити сонячну станцію, але не знає, з чого почати — звертайтеся до фахівців SUNSAY Energy. Ми з радістю допоможемо вам вибрати оптимальну станцію для вашого домогосподарства і покажемо всі переваги сонячної енергії.

 
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.