SUNSAY Energy

Як зробити сонячні батареї?

04.02.21

Альтернативна енергетика стрімко розвивається в Україні. Установка сонячної електростанції для бізнесу або для будинку тепер є вигідним вкладенням, адже допомагає як знизити комунальні платежі, так і заробити. Однак, вартість станції може відлякати потенційного покупця. Для зменшення витрат на установку, деякі збирають панелі своїми руками. У цій статті ми розповімо, як зробити сонячні панелі, щоб зрозуміти чи дійсно вигідно це робити самому.

Вибір матеріалу

Кожна панель складається з набору фотоелектричних перетворювачів, які і перетворюють енергію сонця в електрику. Такі елементи виготовляються з кремнію — саме цей матеріал і впливає на вартість панелей. Існує кілька типів перетворювачів: монокристалічні, полікристалічні, а також тонкоплівкові (або аморфні). Кожен вид має свій рівень ККД і тривалість терміну експлуатації. Найдорожчими і найефективнішим вважаються монокристалічні. Але через постійне вдосконалення технологій, полікристалічні перетворювачі не поступаються в якості.

Де знайти якісні перетворювачі

Різні виробники пропонують різні за вартістю фотоелектричні перетворювачі. Ви можете знайти матеріал як на сайтах офіційних дистриб'юторів, так і на невідомих ресурсах. Але будьте обережні — деякі недобросовісні продавці продають браковані дешеві матеріали, які не будуть видавати потрібну вам потужність, а то і зовсім не спрацюють. А це означає, що ви будете менше заробляти на «зеленому» тарифі. А то і зовсім втратите кошти, адже доведеться купувати нові фотоперетворювачі.

На додаток, під час збірки панелі потрібно бути вкрай обережним. Коли ви визначилися з матеріалом, вам потрібно злютувати кремнієві фотоелектричні комірки — з них складається батарея. Найменша помилка під час паяння — і вся сонячна панель згорить. І вам знову доведеться купувати новий матеріал і робити все з самого початку.

Вибір місцевості

Важливу роль в проєкті СЕС грає і вибір ділянки, на якому будуть встановлені сонячні панелі. Важливо визначитися з місцем, де не буде затемнень від дерев або сусідських будинків. До того ж слід знайти саме ту ділянку, куди потрапляє найбільше сонячних променів. Адже якщо не врахувати навіть найменше затемнення, то ви знову втратите кошти. Наприклад, якщо ви купили матеріал на Aliexpress, то можливо після установки сонячної станції 12 кВт, ваші панелі будуть видавати набагато меншу потужність. Відповідно, ваш заробіток на «зеленому» тарифі буде значно нижчим.

Для максимального точного аналізу ділянки SUNSAY Energy проводить зйомки з квадрокоптера. А за допомогою спеціального програмного забезпечення експерти компанії знаходять зону максимальної продуктивності майбутніх сонячних електростанцій.

Для того, щоб зробити сонячні батареї самому потрібно достатньо часу для вивчення. Адже найменша помилка може призвести до одного — ваша станція буде працювати не на повну потужність і ваш заробіток буде набагато менше, ніж ви планували. Щоб вибрати і встановити оптимальну станцію, яка буде приносити вам стабільний пасивний дохід — звертайтеся до фахівців SUNSAY Energy.

 
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.