SUNSAY Energy

Як встановити сонячні батареї в приватному будинку?

13.05.21

Тепер, коли переваги альтернативної енергетики оцінили люди по всьому світу, все більше сімей в Україні цікавиться цією темою. Сонячна енергія — один з оптимальних способів, який дозволяє як використовувати екологічно чисту енергію, так і продавати її по «зеленому» тарифу. Саме цей механізм дозволяє швидко окупити станцію, а в майбутньому отримувати стабільний дохід у євровалюті. У цій статті ми розглянемо, на що потрібно звернути увагу для підключення сонячної станції до програми “зелений” тариф.

Визначаємося з проєктом

Якщо ви тільки почали вивчати світ альтернативної енергетики, то вам спочатку потрібно детально розрахувати майбутній проєкт сонячної станції. Перш ніж переходити до установки сонячних батарей, вам слід визначитися з типом станції, місцем розташування і вибрати максимально ефективний кут нахилу панелей. Необхідні розрахунки можна зробити самому, а можна зберегти час і звернутися до SUNSAY Energy для точного результату. Сонячна електростанція має складну конструкцію, в якій важливо врахувати всі індивідуальні особливості механізму, а також ділянки, де її встановлять. Адже найменша помилка в розрахунках відразу ж позначиться на ефективності: наприклад, якщо розташувати станцію в місці, де буде затінення, ймовірно, ККД майбутньої конструкції знизиться у декілька разів.

Три головні аспекти підключення сонячної станції

Щоб без проблем зареєструвати вашу майбутню станцію вам знадобляться:

  1. Право власності на будинок

  2. Право власності на ділянку

  3. Договір на пряме підключення від обленерго відповідної потужності

Останнє і не менш важливе —  щоб під'єднати сонячну електростанцію до «зеленого» тарифу, вам потрібно знати потужність поточного підключення електроенергії до будинку. Такий договір під програму видає обленерго. Важливо, щоб потужність була відповідного номіналу, який ви плануєте встановити для майбутньої електростанції. Тобто, якщо планується установка мережевої сонячної електростанції 22 кВт, то потрібен договір на підключення від обленерго потужністю на 22 кВт.

Важливий момент: якщо поточна потужність менше, ніж ви запланували (а таке буває у кожного третього) —  вам потрібно пройти процедуру її збільшення. Для цього в обленерго купуються додаткові кВт для підключення. Ціна залежить від області, де ви плануєте установка СЕС, а також від того, це селище або місто. Наприклад, якщо планується інсталяція в Київській області в м. Макаров, то 1 кВт буде коштувати 1508 грн. Якщо ж ви хочете установку сонячної електростанції в с. Іванків, то 1 кВт обійдеться вам в 2348 грн. Пройти процедуру збільшення можна за кілька місяців, але якщо ви хочете отримати договір швидше, експерти SUNSAY Energy завжди прийдуть на допомогу.

Заміна лічильника

Останній, але важливий аспект для успішної реєстрації майбутньої станції — заміна лічильника на двонаправлений. Такий лічильник потрібен конкретно під «зелений» тариф, щоб рахувати електроенергію в обидві сторони. Вартість за сам пристрій, встановлення та налаштування лічильника коливається на рівні 12-13 тис. грн. Як правило, інсталяцію виконує обленерго, але якщо вам потрібна допомога з придбанням лічильника, ми завжди можемо допомогти в цьому питанні.

Якщо у вас залишилися питання —  читайте статті на нашому блозі, а також звертайтеся до фахівців SUNSAY Energy. Ми з радістю вас проконсультуємо і запропонуємо оптимальний варіант для вашої ділянки.

 
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.