SUNSAY Energy

Яка ціна у сонячних станцій сьогодні?

15.03.21

Сонячні електростанції міцно завоювали серця українців. Адже переваги від генерації сонячної енергії дають можливість стати незалежним від традиційних джерел або заробляти на «зеленому» тарифі. Але висока вартість сонячних батарей може істотно вплинути на рішення про покупку. Чому у панелей така ціна? Чи правда, що сонячні батареї занадто довго окуповуються? У цій статті будемо намагатися відповісти на ці питання.

Як можна заробити на сонячній станції?

Якщо ви плануєте отримувати дохід від генерації з енергії сонця, вам слід вибирати мережеві сонячні станції. Такі станції дозволять під’єднатися до програми «зелений» тариф, щоб продавати електроенергію. Але є кілька правил, яких потрібно дотримуватися. Наприклад, законодавством прописано, що потужність приватних станцій під «зелений» тариф не повинна перевищувати 30 кВт. До того ж вам обов'язково потрібно користуватися енергією, що згенеровано, а держава оплачує надлишки, які потрапляють в загальну мережу. Але через те, що ставка тарифу прив'язана до євровалюти, загальний дохід за місяць допомагає заробити й швидше окупити станцію.

Від чого залежить ціна сонячних панелей?

Головний фактор, який впливає на вартість сонячних батарей — кремній. Це матеріал, з якого виробляються сонячні панелі. До того ж саме виробництво панелей досить трудомістке, що підвищує їх вартість на порядок. Але через постійне вдосконалення технологій виробництва, ціна щорічно знижується. Тільки за останні два роки полікристалічні й монокристалічні панелі кілька разів дешевшали від 10 до 20%. А з постійним розвитком така тенденція триватиме. Крім матеріалу і технології виробництва, ціна на сонячні панелі залежить від:

  • бренду і країни виробника

  • класифікації — Tier 1, Tier 2, Tier 3

  • ККД

Якщо порівнювати ціни від західних і азіатських виробників, то з часом їх вартість практично зрівнялася. Тому ви можете знайти оптимальні за ціною варіанти для себе. Але остерігайтеся занадто дешевих китайських виробників з Aliexpress. Таке обладнання може не видавати заявленої потужності, а то і взагалі зламатися під час установки, і доведеться все купувати заново.

Яка окупність у сонячних батарей?

Залежно від виду сонячних панелей, а також від ваших потреб, час окупності буде різним. Середня тривалість окупності сонячної станції від 4 років. На термін окупності впливає енергоспоживання вашого будинку, ККД сонячних панелей і регіон, в якому знаходиться сонячна станція. Отже, чим вище ефективність вашої сонячної станції і більше сонячних ясних днів у році, тим швидше окупиться обладнання.

Якщо ви зважилися встановити сонячну станцію і хочете дізнатися вартість всього обладнання, звертайтеся до фахівців SUNSAY Energy. Наші експерти порадять найкраще обладнання, зроблять необхідні заміри і допоможуть з інсталяцією. Наприклад, з установкою мережевої сонячної електростанції 12 кВт або 15 кВт, в залежності від ваших потреб.

Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.