SUNSAY Energy

ККД сонячних батарей

22.12.20

Альтернативна енергетика стає одним з найбільш перспективних напрямків у світі. Адже відновлювані джерела енергії допомагають стати автономними від традиційних. До того ж завдяки енергії сонця можна ще й отримувати пасивний дохід на «зеленому» тарифі. Ефективність є одними з головних показників сонячних батарей, бо від неї залежить кількість тієї енергії, яку вони зможуть виробляти. Так що ж впливає на ККД сонячних батарей? З'ясуймо.

Що таке ККД?

Для початку, слід зрозуміти, що означає ця абревіатура. Отже, ККД — це коефіцієнт корисної дії. Він вимірюється у відсотках і визначає ефективність однієї сонячної панелі. А саме ту суму електроенергії, яка виробляється при максимальному застосуванні сонця. Дізнатися ККД можна, подивившись у паспорт сонячної панелі або скориставшись формулою і порахувати самотужки. Для цього розділіть потужність електроенергії на потужність сонячної енергії, яка займає певну площу панелі.

На цей час ККД сонячних батарей коливається від 11 до 23%, залежно від матеріалу і технології виробництва. Найвищу ефективність мають монокристалічні панелі — 23%. Але такий вид панелей і найдорожчий. Найдешевшими і найменш продуктивними є тонкоплівкові панелі з ККД до 11%.

Що впливає на ефективність сонячних панелей?

Крім матеріалу самих батарей, для максимальної ефективності сонячних електростанцій слід дотримуватися особливих умов:

  • Кут нахилу 30-34 градусів. Для досягнення найвищої ефективності, слід виставити панелі так, щоб сонячне світло падало на них перпендикулярно. 

  • Погода. Похмура погода автоматично знижує ККД панелей. Залежно від щільності хмар, ККД сонячних панелей може змінюватись від 95 до 5%.

Коли окупиться СЕС із середнім ККД панелей?

Якщо ви зрозуміли, що вам необхідна установка сонячної електростанції для бізнесу або приватного домогосподарства, але вагаєтеся через вартість обладнання, у вас є можливість зробити прорахунок СЕС. Фахівці SUNSAY Energy розробили зручний калькулятор, який покаже вам всі необхідні дані. Просто введіть бажані показники та дізнайтеся орієнтовну вартість майбутньої станції та рівень доходу від «зеленого» тарифу. Наприклад, установка мережевої сонячної електростанції 12 кВт при середньому енергоспоживанні окупиться за 6 років і до 2025 року принесе вам дохід приблизно у $10090. Непогано, чи не так?

Переходьте на альтернативні джерела енергії й отримуйте всі переваги від енергії сонця! А спеціалісти SUNSAY Energy з радістю проконсультують по всіх питаннях

Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.