Чи вигідно купити електростанцію під «зелений» тариф?
Сфера альтернативної енергетики в Україні стрімко набирає обертів. І це стосується не тільки промислових проєктів — українські сім'ї все частіше вибирають сонячні електростанції для своїх домогосподарств. Якщо на кінець 2017 року 3 тисячі сімей користувалися сонячною енергією, то до кінця 2020 року цю цифра збільшилася в 10 разів. Сонячні електростанції щорічно генерують 900 мільйонів кВт*год для 30 тисяч домогосподарств. Одна з головних причин такої популярності — можливість підключення до «зеленого» тарифу для стабільного заробітку. У цій статті ми розповімо про переваги програми і про принцип роботи сонячної електростанції під ЗТ.
Як працює сонячна станція під «зелений» тариф
Щоб під'єднатися до програми, вам потрібна мережева електростанція. У комплект такої конструкції входять не тільки сонячні батареї для дачі, але і інвертор, а також комутація. В станції такого типу немає акумулюючої системи, адже вона підключається до загальної мережі. Вона генерує електроенергію: одна частина покриває потреби вашого домогосподарства, а інша йде в мережу.
За законодавством держава щомісяця зобов'язується купувати у вас електроенергію за фіксованим тарифом. Він змінюється кожні п'ять років — з 2020 по 2024 рік ставка «зеленого» тарифу становить 0,16 євроцентів/1 кВт*год. А ось з 2024 по 2029 рік власник сонячної електростанції буде отримувати 0,14 євроцентів/1 кВт*год. Тому, якщо ви плануєте заробити більше, є сенс поквапитися з інсталяцією станції.
Переваги програми
«Зелений» тариф для приватних осіб — це не тільки фіксована ставка, а й ще безліч переваг. Наприклад, в Україні програма має один з найвищих тарифів. Саме висока вартість за продаж кіловат, що згенеровано, дозволяє заробити в перші ж місяці використання станції. Крім того, через прив'язку до євровалюти, тарифу не страшні ані кризи, ані інфляції — щоквартально ставка оновлюється з відповідністю курсу євро. Ну і найголовніше — держава зобов'язана купувати у вас електроенергію за будь-яких обставин аж до 2030 року.
Як підключити «зелений» тариф
Якщо ви вирішили скористатися всіма перевагами програми, вам потрібно пройти кілька етапів підключення і ряд бюрократичних процедур. А саме: встановити двонаправлений лічильник, відкрити рахунок в банку, зібрати всі необхідні документи для обленерго і укласти договір з постачальником електроенергії. Зробити це можна самостійно, але будьте готові — це займає багато часу і сил. Тому є сенс звернутися до профільних компаній. Наприклад, до фахівців SUNSAY Energy, які не тільки проведуть точний розрахунок вартості електростанції, але і допоможуть з оформленням «зеленого» тарифу