SUNSAY Energy

Мережева сонячна електростанція

12.01.22

Альтернативне енергопостачання не завжди передбачає встановлення автономної системи. Для власників приватних будинків часто більший інтерес представляє мережева сонячна електростанція. Вона працює в парі зі стаціонарною енергомережею, підходить під програму «Зеленого тарифу» і не вимагає отримання ліцензії, якщо виконуються умови обмеження потужності, що передається в мережу.

Мережева сонячна електростанція - комплексне рішення для комфорту та заробітку.

Мережева сонячна електростанція пропонується у різній комплектації. Вигляд та кількість фотомодулів системи залежить від потреб будинку в енергоспоживання. Серед власників приватних будинків користуються популярністю СЕС потужністю від 10 до 30 кВт. Більш продуктивні системи актуальні для офісних, виробничих приміщень, які підпадають під програму зеленого тарифу без оформлення ліцензії на генерацію. 

Особливості мережевих СЕС

Ключова особливість мережевої СЕС – робота лише за наявності підключення до стаціонарної мережі. Важливим моментом є відповідність потужності зовнішнього джерела енергії та інвертора. Мережа СЕС не комплектується акумуляторами, тому енергія сонячних панелей використовується лише в денний час за умови ясної погоди. Із заходом сонця фотомодулі відключаються, відповідальною за енергопостачання стає стаціонарна мережа.

Мережева сонячна електростанція, купити яку можна після розробки індивідуального проекту в компанії SUNSAY Energy, є вигідною інвестицією для власників приватних будинків. Якщо система виробляє за годину трохи більше 30 кВт, станцію підключають до програми зеленого тарифу. За передбаченою програмою вартості, прив'язаною до євровалюти, зовнішній енергопотік автоматично передаються надлишки згенерованої фотомодулями потужності. Через війну СЕС забезпечує стабільне щомісячне отримання прибутку, яка як покриває, а й перевищує за розміром плату послуги стаціонарної енергомережі.

Кому вигідне встановлення мережевої СЕС?

Компенсувати за допомогою мережевої станції власне енергоспоживання у світлий час доби можуть:

 • Власники приватних будинків. Облік енергопотоків здійснюється за допомогою двонаправленого лічильника в автоматичному режимі для реалізації програми Зеленого тарифу. 

Позитивні моменти використання сонячних електростанцій

Одна з головних переваг мережевих СЕС — їхня помірна вартість у порівнянні зі станціями автономного, гібридного типу. Зменшення ціни зумовлене відсутністю дорогих акумуляторних батарей. 

До інших переваг мережних станцій відносять:

 • Можливість використання електрики як за прямим призначенням, а й у комерційних цілях.
 • Комплектація системи обмеженою кількістю елементів. Відсутність додаткових пристроїв та вузлів – запорука максимальної надійності. 
 • Простота експлуатації та обслуговування. Для стабільної роботи мережевої СЕС достатньо стежити за справним станом фотомодулів, інвертора, цілісністю кабелів, що їх з'єднують. 

До негативних моментів належать залежність роботи СЕС від погодних умов, стаціонарної енергомережі. Максимальна продуктивність мережевої станції посідає весняно-літній період, початок осені. Із настанням похмурої погоди ефективність СЕС закономірно знижується.

Мережеві сонячні електростанції в Україні недоцільно встановлювати в регіонах, де є серйозні проблеми з енергопостачанням — часто фіксуються аварійні ситуації, констатуються перебої з подачею електросигналу. Якщо зовнішня мережа не функціонує, передача в неї електроенергії від СЄС блокується (для безпеки аварійних робіт на лінії).

Комплект обладнання для мережевої сонячної станції

Купити мережеву сонячну електростанцію в Україні можна у наступній комплектації:

 • Фотомодулі, що перетворюють сонячну енергію на електричний струм.
  Їхня кількість розраховується в індивідуальному порядку з урахуванням розміру енергоспоживання. За потреби відповідності програмі «Зелений тариф» сумарна потужність панелей обмежується 30 кіловатами.
 • Мережевий трифазний інвертор.
  Пристрій перетворює струм, що надходить від панелей, у відповідну для споживання побутовими приладами величину. На момент активації СЕС відбувається синхронізація інвертора зі стаціонарною мережею. Це необхідно для коректної роботи станції, перемикання джерел енергопостачання при зміні зовнішніх умов.
 • Двонаправлений лічильник для обліку енергопотоків.
  Фіксація даних відбувається у автоматичному режимі. З отриманих значень відбувається розрахунок за програмою зеленого тарифу.
 • Ізольований кабель з'єднує панелі з інверторним вузлом.
 • Витратні монтажні матеріали.

Мережеві СЕС невеликої потужності встановлюються безпосередньо на дах будинку. Також, розглядається варіант кріплення панелей до наземних металоконструкцій.

 • Якщо за розрахунковими параметрами потрібна велика площа під фотомодулі чи орієнтація.
 • Коли форма покрівлі відповідає умовам ефективної роботи СЕС.

Від чого залежить вартість сонячної електростанції

Основну частку вартості мережевої СЕС формують вибрані під індивідуальні умови фотомодулі, інвертори. При складанні кошторису фахівці SUNSAY Energy також враховують вартість проектувальних робіт, монтаж готової станції, юридичних послуг з супроводу проекту, підключення програми зеленого тарифу.

Незалежно від того, чи сонячна станція працює лише на власне енергоспоживання або використовується для реалізації зеленого тарифу, вигода від її експлуатації очевидна. Дорога енергія із загальної мережі використовується у мінімальному обсязі, а це означає помітне зменшення сум комунальних платежів. Тому грамотно спроектована та правильно встановлена сонячна станція стає не просто екологічним джерелом енергопостачання, а економічно вигідною інвестицією у власне майбутнє. 

 
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.