SUNSAY Energy

На що вистачить сонячної панелі потужністю 1 кВт?

21.01.21

Щорічне подорожчання традиційних джерел енергії, постійне підвищення комунальних тарифів і далеко не ясне енергетичне майбутнє. Це всього кілька причин, через що все більше українців цікавляться альтернативною енергетикою. За допомогою сонця ви можете як отримувати безкоштовну енергію, так і заробляти, продаючи її надлишки державі. Але як зрозуміти, яка потрібна майбутня сонячна станція і чи вистачить сонячної панелі потужністю 1 кВт на потреби домогосподарства? Постараємося чітко відповісти на це питання.

Як влаштовані сонячні батареї?

Щоб зрозуміти, як працюють сонячні батареї, потрібно розібрати їх на складові. У класичному вигляді сонячна станція складається з панелей, інвертора, комутації та кріплення. Сама ж панель має ряд фотоелектричних перетворювачів, які перетворюють енергію сонця в електрику. Більшість фотоелементів виготовляють з кремнію. Цей матеріал досить дорогий і саме він визначає високу вартість сонячних панелей на ринку. Але постійне удосконалення обладнання, а також можливість використовувати батареї декількох видів дозволяють підібрати оптимальний за ціною варіант.

Які потреби покривають панелі різних потужностей?

Потужність панелі 1 кВт це багато чи мало? Розглянемо кілька варіантів потужностей. Отже, якщо все, що вам потрібно — це чашка гарячої кави на сніданок і перегляд ранкових новин, то вам вистачить панелі в 1 кВт. Її потужність зможе покрити роботу телевізора, пари звичайних ламп і невеликого холодильника. Водночас станція потужністю 5 кВт покриє синхронне використання двох зарядних пристроїв від смартфонів, двох телевізорів і ноутбуків, п'яти світлодіодних ламп, індукційної плити, а також холодильника і мікрохвильовки.

Якщо ж ви плануєте перейти на повну енергетичну незалежність або ж розглядаєте варіант продажу надлишків енергії через «зелений» тариф, то потрібні потужніші станції. В такому випадку, в залежності від вашого енергоспоживання, вам підійдуть станції 10 кВт, 15 кВт і вище (але не більше 30 кВт під «зелений» тариф). А щоб зробити максимально точний розрахунок потужності сонячної батареї для вашого домогосподарства, зверніться до фахівців SUNSAY Energy, які швидко і легко зроблять всю необхідну калькуляцію.

Чи впливає сезон на продуктивність сонячної панелі?

І останнє, але не менш значуще. Багато, хто тільки цікавиться світом альтернативної енергетики, думають, що сонячні батареї взимку генерують енергію набагато гірше, ніж влітку. Але це не так. Вся станція продумана таким чином, щоб виробляти енергію навіть у найгіршу погоду. Так, ефективність батарей буде менше, але вони все одно будуть виробляти електрику для вашого домогосподарства. До того ж якщо підібрати правильний кут нахилу панелей, ваша станція буде ефективна цілий рік, попри на сезон.

 
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.