SUNSAY Energy

Обмеження в законодавстві на домашні СЕС

19.10.20

Альтернативна енергетика — галузь, яка швидко розвивається та на яку щодня все більше бізнесів і власників приватних домогосподарств звертають увагу. І це не дивно: відновлювані джерела енергії дозволяють отримати ресурси, які з легкістю допоможуть стати незалежною та самодостатньою одиницею. Електрика, що отримується з відновлюваних джерел зможе покрити навіть опалення (до слова, цінник на яке стає все вищим з кожним роком).

Саме тому сонячна енергетика так приваблива для власників приватних господарств, адже має вигідну собівартість через більш доступне технічне забезпечення і високу ефективності. Установка сонячних батарей з акумулятором може виявитися відмінним вибором для тих, хто хоче отримувати безпечну енергію сонця і бути незалежним від зовнішніх джерел енергії. При цьому пасивно заробляти завдяки «зеленому» тарифу. Але є ряд обмежень у законодавстві, які можуть стати перешкодою для деяких домовласників. Давайте розглянемо їх докладніше.

Програма розвитку альтернативної енергетики

В Україні діє програма «зелений» тариф, чий механізм стимулює розвиток сонячної енергетики. Концепт сонячних станцій під “зелений” тариф – направляти надлишки згенерованої електроенергії в зовнішню мережу для продажу державі. Таким чином власник сонячної електростанції отримує пасивний дохід.

Якщо ж ми говоримо про альтернативний ринок електроенергії за кордоном, то в США діє інша програма стимуляції використання сонячних батарей – програма часткового повернення інвестицій. Тому американцям вигідно встановлювати сонячні батареї з акумулятором, використовувати власну електроенергію і повністю бути незалежними від зовнішніх джерел енергії.

Зміни в законодавстві

Повернемося трохи в минуле: 25 квітня 2019 року Верховна Рада України прийняла законопроект №8449-д, який радикально змінив регулювання галузі альтернативної енергетики країни. Точніше, фатальною стала поправка №24, яку болісно сприйняли всі власники наземних електростанцій. У чому проблематика? Раніше будь-який власник домогосподарства із сонячною електростанцією потужністю до 30 кВт міг продавати зайву енергію державі по «зеленому» тарифу. Ситуація змінилася і в плюс, і в мінус — за новими правилами, потужність сонячних електростанцій максимально збільшилася до 50 кВт. Таким чином, можна було отримувати більше пасивного доходу. Але новий законопроєкт забороняв установку наземних сонячних батарей — електростанції мали розміщуватися на дахах або фасадах будівель.

На щастя, Президент відмінив цей законопроєкт — господарники та власники сонячних електростанцій видихнули з полегшенням та знову мали змогу встановлювати наземні СЕС.

А що зараз?

Незважаючи на всі труднощі з законодавством, в минулому році в Україні власники приватних домогосподарств встановили понад 4 тисячі СЕС і це число продовжує зростати. Чиста генерація сонячної електроенергії залишається привабливою інвестицією в майбутнє. І хоча акумулятори ще не можна придбати по задешево, самі сонячні батареї стають доступнішими з року в рік.

Якщо ви бажаєте забезпечити своє домогосподарство незалежністю і отримувати пасивний дохід від «зеленого» тарифу, компанія SUNSAY Energy допоможе вам встановити все необхідне обладнання, а також оформити всю документацію для підключення «зеленого» тарифу. А якщо ви хочете дізнатися ціну сонячних батарей потужністю 1 кВт, то на сайті SUNSAY Energy ви можете не тільки ознайомитися з усією інформацією, але і розрахувати потенційний дохід від вашої майбутньої СЕС завдяки калькулятору.

 

Залишити вiдгук
Дякуємо за Ваш відгук. Ми опублікуємо його після модерації.
Вiдгуки
Роман

Добрый день, подскажите как можно увеличить выработку станции? Читал о подсветке, сделанной из алюминиевых листов. На сайте производителя гарантируют выработку + 15%. Что скажете по этому поводу? Возможно еще что-то предложите?

Андрій

Наврядчи вийде збільшить вироблення на 10%. На 5% ще можливо з панелями +40кВт.

Андрей

Посмотрел о нем, интересно. Но и в этом случае надо больше места.

Сергей

Можете установить панели на солнечном трекере ZRT-10B одноосный (восток-запад)

Миша

Если позволяет место, ставьте больше панелей. Выработка точно увеличиться. Та и сейчас на них цены падают. Еще советую приобрести солнечный аккумулятор.

Саша

Ставте панелі +40кВт. Вони подешевшали.

Олег

Возможно после 2025 покупка останется, но цена будет намного ниже. Будет интересно.

Саша

Думаю, что скоро отменят закупку или введут налоги.

user

Скоро перестанут их покупать. И не будете знать, что делать с  этими станциями.

Павел

Будемо продавать. Ціну користування для населення за 1кВт можна порівняти з європейською.

Сергей

Вариантов много. В крайнем случае разберем на части и будем продавать соседям.

Константин

Есть вопрос: хочу себе солнечную электростанцию купить. Какие перспективы использования домашних солнечных электростанций после 2025 года? Есть варианты по поводу этого?

Залишити заявку:
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Заробляйте на енергії сонця

Отримайте детальний розрахунок для вашого дому – замовляйте консультацію та точний замір даху за допомогою дрона!

Пройти тест Заповніть форму, щоб отримати бонуси
 • Безкоштовний замір даху
  Безкоштовний замір даху
 • Безкоштовний рік технічного огляду станції
  Безкоштовний рік технічного огляду станції
Яку сонячну електростанцію ви бажаєте встановити?
Можна пропустити Далі
Чи є у вас пряме підключення до Обленерго?
Можна пропустити Далі
Якої потужності станцію ви плануєте встановити?
Можна пропустити Далі
Заповніть форму, щоб отримати бонуси

Отримайте детальний розрахунок для вашого дому – замовляйте консультацію та точний замір даху за допомогою дрона!

Заповніть форму, щоб отримати бонуси
 • Безкоштовний замір даху
  Безкоштовний замір даху
 • Безкоштовний рік технічного огляду станції
  Безкоштовний рік технічного огляду станції
final step
SUNSAY Energy. Чіткий сервіс. Легкий досвід. Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Сергій
Сергій

консультант