Обмеження в законодавстві на домашні СЕС
Альтернативна енергетика — галузь, яка швидко розвивається та на яку щодня все більше бізнесів і власників приватних домогосподарств звертають увагу. І це не дивно: відновлювані джерела енергії дозволяють отримати ресурси, які з легкістю допоможуть стати незалежною та самодостатньою одиницею. Електрика, що отримується з відновлюваних джерел зможе покрити навіть опалення (до слова, цінник на яке стає все вищим з кожним роком).
Саме тому сонячна енергетика так приваблива для власників приватних господарств, адже має вигідну собівартість через більш доступне технічне забезпечення і високу ефективності. Установка сонячних батарей з акумулятором може виявитися відмінним вибором для тих, хто хоче отримувати безпечну енергію сонця і бути незалежним від зовнішніх джерел енергії. При цьому пасивно заробляти завдяки «зеленому» тарифу. Але є ряд обмежень у законодавстві, які можуть стати перешкодою для деяких домовласників. Давайте розглянемо їх докладніше.
Програма розвитку альтернативної енергетики
В Україні діє програма «зелений» тариф, чий механізм стимулює розвиток сонячної енергетики. Концепт сонячних станцій під “зелений” тариф – направляти надлишки згенерованої електроенергії в зовнішню мережу для продажу державі. Таким чином власник сонячної електростанції отримує пасивний дохід.
Якщо ж ми говоримо про альтернативний ринок електроенергії за кордоном, то в США діє інша програма стимуляції використання сонячних батарей – програма часткового повернення інвестицій. Тому американцям вигідно встановлювати сонячні батареї з акумулятором, використовувати власну електроенергію і повністю бути незалежними від зовнішніх джерел енергії.
Зміни в законодавстві
Повернемося трохи в минуле: 25 квітня 2019 року Верховна Рада України прийняла законопроект №8449-д, який радикально змінив регулювання галузі альтернативної енергетики країни. Точніше, фатальною стала поправка №24, яку болісно сприйняли всі власники наземних електростанцій. У чому проблематика? Раніше будь-який власник домогосподарства із сонячною електростанцією потужністю до 30 кВт міг продавати зайву енергію державі по «зеленому» тарифу. Ситуація змінилася і в плюс, і в мінус — за новими правилами, потужність сонячних електростанцій максимально збільшилася до 50 кВт. Таким чином, можна було отримувати більше пасивного доходу. Але новий законопроєкт забороняв установку наземних сонячних батарей — електростанції мали розміщуватися на дахах або фасадах будівель.
На щастя, Президент відмінив цей законопроєкт — господарники та власники сонячних електростанцій видихнули з полегшенням та знову мали змогу встановлювати наземні СЕС.
А що зараз?
Незважаючи на всі труднощі з законодавством, в минулому році в Україні власники приватних домогосподарств встановили понад 4 тисячі СЕС і це число продовжує зростати. Чиста генерація сонячної електроенергії залишається привабливою інвестицією в майбутнє. І хоча акумулятори ще не можна придбати по задешево, самі сонячні батареї стають доступнішими з року в рік.
Якщо ви бажаєте забезпечити своє домогосподарство незалежністю і отримувати пасивний дохід від «зеленого» тарифу, компанія SUNSAY Energy допоможе вам встановити все необхідне обладнання, а також оформити всю документацію для підключення «зеленого» тарифу. А якщо ви хочете дізнатися ціну сонячних батарей потужністю 1 кВт, то на сайті SUNSAY Energy ви можете не тільки ознайомитися з усією інформацією, але і розрахувати потенційний дохід від вашої майбутньої СЕС завдяки калькулятору.