SUNSAY Energy

Очікування VS реальність: купуємо комплект сонячних батарей для дому з усіма комплектуючими.

15.10.19

Цей рік став проривним в історії української альтернативної енергетики. За 9 місяців 2019 року, в країні вдвічі збільшилася генерація сонячних електростанцій (СЕС). Безумовно, основна причина зростаючого попиту — тривале зниження цін на обладнання. У період 2014-2019 ціна сонячних панелей зменшилася в 5 разів. Таким чином, СЕС стала більш доступною, тож багато власників приватних будинків все частіше розмірковують про її встановлення. Відомо, що домовласники — люди досить незалежні і віддають перевагу самостійному виконанню роботи по господарству. Електростанція не є винятком з цього правила. Адже вирішивши монтувати СЕС без сторонньої допомоги, інвестор часто зупиняє свій вибір на комплектах сонячних електростанцій.  

Чим приваблюють готові сонячні системи для будинку

Нескладно здогадатися, що комплект електростанції являє собою комплекс всього необхідного обладнання для забезпечення установки та функціонування станції. Різновиди комплектів відповідають усім типам СЕС: мережеві, гібридні та автономні. До складу мережевої станції входять: сонячні панелі, інвертор, кріплення, кабель і захист фотомодулів з інвертором. У комплектах автономної і гібридної станції, крім перерахованого обладнання, є акумулятор сонячної батареї зі спеціальним типом інвертора.

Купуючи готові сонячні системи для будинку, інвестор позбавляє себе від турбот по підбору супроводжуючих елементів до сонячних модулів. Не потрібно глибоко вивчати нюанси: підібрав необхідні параметри, придбав і встановив. До того ж, комплект електростанції коштує дешевше, ніж установка у профільній компанії. Оскільки йде економія на послугах заміру, проектуванні, доставки і монтажу. Таким чином, сонячна електростанція, ціна якої нижче, ніж в спеціалізованій компанії — більш цікава інвестору.

Чи все так просто?

Якщо потрібна, скажімо, електростанція 3 кВт для освітлення двору, то можна сміливо економити. Однак, коли мова йде про енергопостачання будинку — потрібна більш серйозна підготовка. Справа в тому, що продуктивність сонячної електростанції безпосередньо залежить від якості її установки. На якість впливають наступні чинники: оптимальне розташування несучої конструкції, правильна конфігурація панелей та професійний монтаж. Якщо останній пункт виконується за допомогою вивчення профільної літератури та консультацій у досвідчених фахівців, то проектування потребує інструментарію, якого у споживача може не бути. На сьогоднішній день, провідні профільні компанії не використовують рулетку при замірі та не визначають розташування сонця сидячи на вулиці. Для цього застосовуються передові технології: замір проводять дроном, розташування сонця визначають через супутникові дані, а конфігурацію панелей моделюють в 3D форматі. Таким чином, можна отримати високоточний проект, що забезпечить повноцінну роботу станції.

До того ж, розраховуючи, що в комплекті станції є все необхідне, інвестор може зіткнутися з додатковими витратами в майбутньому. Наприклад, в деяких комплектах резервних і гібридних станцій не передбачений контролер заряду батареї. Тобто, акумулятор сонячної батареї в комплекті є, а пристрої, що забезпечують його коректну роботу — немає. Тож перед покупкою, слід детально вивчити особливості експлуатації СЕС, щоб контролювати наявність всіх необхідних комплектуючих.

Які ризики?

Вагомий ризик, що супроводжує будь-якого інвестора — це погано спроектована станція.  Йдеться про помилки в розрахунках і неправильне визначення рівня можливої ​​генерації СЕС. Уявіть ситуацію, споживач купує комплект станції на 20 кВт, встановлює її, а вона генерує максимум 15 кВт. І все правильно встановлено, але панелі розташовані в невдалій зоні потрапляння ультрафіолетових променів. Як результат, інвестор переплачує за зайві панелі. Отже, СЕС слід розглядати вкрай індивідуально. Якщо щось підійшло сусіду, ще не означає, що підійде і вам. Однак, найголовніший ризик, який несе споживач, купуючи комплект станції — відсутність довгострокової гарантії на обладнання. Багато продавців готових сонячних систем дають гарантію на декілька років, а є й такі, що взагалі ні за що не відповідають. Згадавши про середній термін експлуатації станції — 25 років та про контрольовану деградацію сонячних батарей, очевидно, що продавець повинен нести відповідальність мінімум 15 років.

У свою чергу, звернення до профільних компаній несе наступні переваги:

  • Індивідуальний проект. Фахівці використовують спеціальний інструментарій, що вірно спрогнозує можливу встановлену потужність і зробить правильну конфігурацію панелей, щоб убезпечити від втрати генерації. Підбір обладнання теж відбувається індивідуально.

  • Залучення до відповідальності. Ви підписуєте договір, в якому компанія зобов'язується відповідати за результат на кожному етапі своєї роботи.

  • Сертифіковане обладнання. Наприклад, ми в SUNSAY Energy закуповуємо обладнання у офіційних представників компаній всіх якісних брендів. Будь-який користувач може ознайомитися з сертифікатами, що підтверджують справжність продукції.

  • Гарантія на обладнання. Все обладнання отримується у офіційного постачальника з довгостроковою гарантією.

Висновок

Не дивлячись на тривале зниження цін, вартість СЕС все ще досить висока. Очевидно, що більшість інвесторів бажає максимально знизити майбутні витрати. Для цього вони розглядають придбання комплекту та самостійну установку. Однак, сонячна станція, ціна якої нижча, ніж у профільній компанії, іноді несе в собі більше фінансових ризиків. Готова установка може не відповідати заявленій якості і покупець має ризик не повернути свої вкладення, оскільки, більшість продавців не несе ніякої відповідальності. Таким чином, перед покупкою, ще раз зважте всі "за" та "проти", щоб потім не довелося платити двічі.

 
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.