SUNSAY Energy

Оформлення «зеленого» тарифу

28.12.20

«Зелений» тариф є відмінним механізмом, який безпосередньо дозволяє заробляти на енергії сонця. Завдяки цій державній програмі кожен власник сонячної електростанції може продавати надлишки електроенергії за фіксованою ставкою. Як підключити електростанцію і як провести оформлення «зеленого» тарифу ми розповімо в цій статті.

Як працює «зелений» тариф?

Припустимо, у вас є мережева або гібридна сонячна станція. Вона може забезпечити електроенергією потреби вашого домогосподарства, при цьому генеруючи додаткову енергію. Ці надлишки ви можете продавати державі за спеціальним тарифом, який від самого початку вище, ніж ціна за традиційну енергію. Спочатку держава ініціювала цю програму для залучення інвестицій в галузь, а затверджена вона до 2030 року. Після цього держава повинна переглянути механізм і знайти нові рішення для ринку. Головне обмеження для всіх, хто хоче продавати енергію сонця — «зелений» тариф можна підключити до домашніх станцій, потужність яких не перевищує 30 кВт.

Яка ставка «зеленого» тарифу?

Ставка програми прив'язана до курсу валют і розраховується в євроцентах. Кожних 5 років ставка знижується. Це можна пояснити розвитком всього ринку, а також бажанням держави стимулювати домовласників до установки СЕС. Тому, щоб дійсно отримати відчутну вигоду і продавати енергію за найвищою ціною, краще вже визначитися з установкою сонячних батарей. На цей час ставка «зеленого» тарифу виглядає так:

0,16 євроцентів/1кВт⋅час - з 1.01. 2020 по 31.12.2024

0,14 євроцентів/1кВт⋅час - з 1.01. 2025 по 31.12.2029

Як оформити програму?

Щоб оформити «зелений» тариф, потрібно пройти кілька етапів. Сам же процес може зайняти від декількох тижнів до місяців. Обумовлюється це складною бюрократичною тяганиною і тривалим збором всієї потрібної документації. Для самостійного оформлення вам потрібно:

  • Встановити двонаправлений лічильник

  • Відкрити рахунок в банку

  • Подати разом заяву зі схемою підключення СЕС в енергетичну компанію

  • Підписати угоду на продаж електроенергії 

Щоб позбавити вас зайвих місяців очікування і тяганини, компанія SUNSAY Energy допомагає не тільки з інсталяцією сонячної станції, але і з оформленням «зеленого» тарифу під ключ. Експерти компанії супроводжують на кожному етапі підключення і консультують з усіх питань. Якщо ви давно замислювалися отримувати щомісячний стабільний дохід завдяки «зеленому» тарифу, зв'яжіться з фахівцями SUNSAY Energy і використовуйте всі переваги сонячної енергетики.

Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.