SUNSAY Energy

Оформлення «зеленого» тарифу

28.12.20

«Зелений» тариф є відмінним механізмом, який безпосередньо дозволяє заробляти на енергії сонця. Завдяки цій державній програмі кожен власник сонячної електростанції може продавати надлишки електроенергії за фіксованою ставкою. Як підключити електростанцію і як провести оформлення «зеленого» тарифу ми розповімо в цій статті.

Як працює «зелений» тариф?

Припустимо, у вас є мережева або гібридна сонячна станція. Вона може забезпечити електроенергією потреби вашого домогосподарства, при цьому генеруючи додаткову енергію. Ці надлишки ви можете продавати державі за спеціальним тарифом, який від самого початку вище, ніж ціна за традиційну енергію. Спочатку держава ініціювала цю програму для залучення інвестицій в галузь, а затверджена вона до 2030 року. Після цього держава повинна переглянути механізм і знайти нові рішення для ринку. Головне обмеження для всіх, хто хоче продавати енергію сонця — «зелений» тариф можна підключити до домашніх станцій, потужність яких не перевищує 30 кВт.

Яка ставка «зеленого» тарифу?

Ставка програми прив'язана до курсу валют і розраховується в євроцентах. Кожних 5 років ставка знижується. Це можна пояснити розвитком всього ринку, а також бажанням держави стимулювати домовласників до установки СЕС. Тому, щоб дійсно отримати відчутну вигоду і продавати енергію за найвищою ціною, краще вже визначитися з установкою сонячних батарей. На цей час ставка «зеленого» тарифу виглядає так:

0,16 євроцентів/1кВт⋅час - з 1.01. 2020 по 31.12.2024

0,14 євроцентів/1кВт⋅час - з 1.01. 2025 по 31.12.2029

Як оформити програму?

Щоб оформити «зелений» тариф, потрібно пройти кілька етапів. Сам же процес може зайняти від декількох тижнів до місяців. Обумовлюється це складною бюрократичною тяганиною і тривалим збором всієї потрібної документації. Для самостійного оформлення вам потрібно:

 • Встановити двонаправлений лічильник

 • Відкрити рахунок в банку

 • Подати разом заяву зі схемою підключення СЕС в енергетичну компанію

 • Підписати угоду на продаж електроенергії 

Щоб позбавити вас зайвих місяців очікування і тяганини, компанія SUNSAY Energy допомагає не тільки з інсталяцією сонячної станції, але і з оформленням «зеленого» тарифу під ключ. Експерти компанії супроводжують на кожному етапі підключення і консультують з усіх питань. Якщо ви давно замислювалися отримувати щомісячний стабільний дохід завдяки «зеленому» тарифу, зв'яжіться з фахівцями SUNSAY Energy і використовуйте всі переваги сонячної енергетики.

Залишити вiдгук
Дякуємо за Ваш відгук. Ми опублікуємо його після модерації.
Вiдгуки
Миша

Можно. Но только если земля имеет назначение под строительство и обслуживание жилого дома.

Иван Николаевич

А есть вариант установки солнечной электростанции на земле, например? Или это обязательно должна быть крыша дома?

Владимир Никитюк

Податковим агентом є Обленерго. Я оформляв через Приватбанк, але виникли деякі труднощі. В центральному відділенні міста немає мпеціального бланку, а від рукив систему його ввести не можна.

Igor Bondar

Який тип рахунку в банку треба відкривати під зелений тариф, пісдкажіть будь ласка. І ще питання, банк може бути податковим агентом?

Миша

Конечно есть. В 2021 планируют поднять розничные цены на электроэнергию, а это приведет к большей заинтересованности в зеленом тарифе частников и таким образом компенсируется дефицит бюджета для выплат по зеленому тарифу. Обращайтесь к специалистам, вам помогут и расскажут как оформить зеленый тариф.

user2021

Единственный минус на этот год заключается в том, что из-за ковида экономика падает. А если в стране не будет денег, логично, что и выплачивать не будут. Поэтому в кредит не советую ставить станцию.

Кищук М

Я полностью ЗА то, чтобы ставить солнечные станции.  Сейчас солнечная энергетика развивается очень хорошо как в Украине, так и во всем мире и она будет развиваться и дальше. 20 лет назад никто и не знал что такое зеленый тариф, а сейчас это достаточно популярная штука.

Denis12

Насколько я знаю, Зеленый тариф действует до конца 2030 года, а что будет дальше? И есть ли смысл ставить панели в 2021 году и оформлять Зеленый тариф?

Залишити заявку:
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Заробляйте на енергії сонця

Отримайте детальний розрахунок для вашого дому – замовляйте консультацію та точний замір даху за допомогою дрона!

Пройти тест Заповніть форму, щоб отримати бонуси
 • Безкоштовний замір даху
  Безкоштовний замір даху
 • Безкоштовний рік технічного огляду станції
  Безкоштовний рік технічного огляду станції
Яку сонячну електростанцію ви бажаєте встановити?
Можна пропустити Далі
Чи є у вас пряме підключення до Обленерго?
Можна пропустити Далі
Якої потужності станцію ви плануєте встановити?
Можна пропустити Далі
Заповніть форму, щоб отримати бонуси

Отримайте детальний розрахунок для вашого дому – замовляйте консультацію та точний замір даху за допомогою дрона!

Заповніть форму, щоб отримати бонуси
 • Безкоштовний замір даху
  Безкоштовний замір даху
 • Безкоштовний рік технічного огляду станції
  Безкоштовний рік технічного огляду станції
final step
SUNSAY Energy. Чіткий сервіс. Легкий досвід. Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Сергій
Сергій

консультант