Оголосіть весь список, будь ласка: типи сонячних електростанцій
У ХХ столітті один з найпоширеніших хімічних елементів на Землі зміг зробити глобальну революцію в енергетичній сфері. Його властивості надали людству можливість перетворювати сонячне світло в електроенергію. Зокрема, це стало початком процесу становлення альтернативної енергетики. Очевидно, що мова йде про аморфний кремній, чиї кристали формують сонячні батареї. А в свою чергу, фотоелектричні модулі є ключовим елементом сонячної електростанції (СЕС). Все частіше можна зустріти СЕС на полях, дахах та ділянках приватних домогосподарств.
Дійсно, розвиток сонячної енергетики досяг такого рівня, що сонячні електростанції стали багатофункціональними. Тепер певний тип станції відповідає ключовим завданням споживача. Тож після прийняття рішення про покупку сонячної електростанції, перед майбутнім власником стоїть вибір: який тип станції вибрати?
На сьогоднішній день, кристалічні панелі формують три типи станцій: мережеві, автономні і гібридні. Однак, не будемо забувати, що вчені активно вдосконалюють тонкоплівкові панелі і в недалекому майбутньому нас можуть очікувати СЕС на будь-якій конструкції (навіть на одязі). А поки цього не сталося, давайте більш детально розглянемо ті види станцій, які користуються основним попитом.
Мережеві станції
У цього типу станції існує ще альтернативна назва - станція для заробітку. Отримала вона її не просто так, адже цей вид СЕС найбільш економічно вигідний. По-перше, станція значно зменшить комунальні витрати споживача. По-друге, надлишок генерації мережевої електростанції можна продавати по «зеленому» тарифу та щомісяця отримувати пристойний дохід. У свою чергу, автономність мережева станція забезпечити не може. Оскільки для забезпечення безперебійного живлення будинку, генерації сонячних панелей недостатньо. Необхідно додатково подбати про акумулювання надлишку енергії. З огляду на те, що мережева станція не передбачає наявність акумуляторів, то весь надлишок йде в загальну мережу.
Автономні станції
На відміну від мережевої, автономна станція може забезпечувати безперебійне живлення будинку. Окрім стандартної установки, станція передбачає наявність акумулюючих систем. Таким чином, днем і при хорошій інсоляції, станція буде генерувати електрику для особистого споживання, а надлишок направляти в акумулятори. Це забезпечить домогосподарство необхідним електропостачанням у темний час доби та при аварійному вимкненні світла. Автономні станції можна розділити на 2 типи: резервні і повністю автономні. Резервні станції, крім акумулюючих систем мають підключення до загальної мережі. Тому, якщо в акумуляторах низький заряд, а СЕС генерує недостатньо енергії - власник домогосподарства може скористатися електрикою із загальної мережі. Хороший плюс мережевого підключення полягає ще й в тому, що інвестор може продавати надлишок енергії в загальну мережу по "зеленому" тарифу.
У противагу резервної, автономна станція передбачає повноцінну енергонезалежність будинку. Дім повністю відключається від мережі, а його енергопостачання забезпечують СЕС та потужні акумулюючі системи. У ціновій категорії, даний вид станції є найдорожчим. Адже тут потрібна велика електростанція, що складається з досить великої кількості фотоелектричних модулів, потужні акумулятори та додаткове обладнання, що забезпечить коректне функціонування СЕС. Проте, не дивлячись на високу вартість, резервна та автономна сонячні електростанції незамінні в тих регіонах, де відсутня електрика або постійні перебої в мережі. Тож інвестиція цілком себе виправдовує.
Гібридні
Якщо, до сонячної електростанції, плануєте додати вітрову, то вам краще за все підійде гібридний тип станції. Ця станція передбачає використання комбінованих джерел відновлюваної енергії і може поєднувати в собі властивості резервної і мережевий СЕС. При хорошій інсоляції і правильному підборі потужності, станція покриє особисте споживання і паралельно буде заряджати акумулюючі системи. По досягненню необхідного рівня заряду акумуляторних батарей, надлишок енергії буде спрямовано у загальну мережу на продаж. Ця станція досить багатофункціональна, адже при нестачі сонячного світла, низьку генерацію зможуть компенсувати вітрові генератори.
Висновок
Щоб не помилитися з типом сонячної електростанції, перед придбанням визначте: яку задачу вона має вирішити. Якщо у вас немає періодичних аварійних відключень і є бажання отримувати додатковий дохід, то краще вибрати мережеву станцію. Якщо ж у вашій місцевості часті перебої електрики і необхідно подбати про резервне живлення, очевидно, що більше підійде резервна. А при бажанні повної енергетичної незалежності, оптимальною буде автономна СЕС. Однак, не поспішайте повністю відмовлятися від мережевого підключення. Зважте це рішення, оскільки такі станціаціі багатокомпонентних і інженерно складні. Тому, повністю автономну станцію можна встановлювати тільки тоді, коли вона інвестиційно виправдана. Проте, якщо не можете визначитися з вибором - звертайтеся до наших фахівців! Вони обов'язково допоможуть прийняти максимально вигідне рішення.