SUNSAY Energy

Перспективи і проблеми сонячної енергетики. Чи можна заробляти на сонці?

24.07.20

Розвиток технологій у сфері відновлювальної енергетики змусило багатьох по-новому подивитися на нетрадиційний видобуток енергії. На сьогодні фахівці з енергетичної промисловості все частіше звертають увагу на сонячну енергетику, а компанії інвестують значні суми в розвиток і будівництво сонячних електростанцій. І не дивно. Ефективність сучасних сонячних батарей доводить, що електроенергія, яка генерується таким чином не тільки рентабельна, але і в майбутньому може виявитися надприбутковою. Але попри інтерес підприємств та інвесторів, а також підтримку держави, сонячна енергетика в Україні повинна пройти шлях визнання. Тож, які ж перспективи сонячної енергетики та чи є проблеми у цій сфери? У цій статті ми розглянемо ключові плюси та мінуси генерації енергії сонця в Україні.

Почнемо з хорошого

До 2020 року частка сонячної енергетики в Україні значно зросла — за останні п'ять років кілька стартапів по генерації сонячної електроенергії перетворилися у великий та стрімко висхідний сегмент ринку. А минулий рік взагалі став знаковим для енергії сонця в Україні, подвоївши генерацію сонячних електростанцій (СЕС) у країні. Не тільки власники приватних будинків, а й власники бізнесів з усіх куточків України все частіше встановлюють сонячні батареї на свої володіння і виробництва, оскільки ціни на сонячні модулі щорічно зменшуються, а ефективність підвищується. Це стало можливим завдяки розвитку технологій, які допомагають покращувати генерацію електроенергії, а також зменшувати собівартість сонячної електроенергії.

До того ж, українцям пощастило — географічне розташування нашої країни дозволяє максимально реалізувати потенціал сонячної електроенергії. Наш клімат може похвалитися великою кількістю сонячних днів, як в теплу, так і холодну пору року. А високий ступінь інсоляції (так зване опромінення поверхонь сонячним світлом) дозволяє позмагатися з визнаним лідером сонячної енергетики в Європі — Німеччиною.

Приєднання України до програми розвитку альтернативної енергетики у 2008 році, а також «зелений» тариф на електроенергію, прийнятий у 2009 році, позитивно вплинули на інвестиції у галузь сонячної електроенергетики. Крім цього, українська держава прийняла ряд законів, спрямованих на розвиток альтернативної генерації електроенергії. З кожним роком все більше власників приватних домогосподарств звертають увагу на сонячні електростанції через економію на комунальних платежах, а також можливий заробіток за допомогою «зеленого» тарифу.

Варто також відзначити можливість сонячних електростанцій легко масштабуватись. Можна розпочати з невеликої потужності електростанції, яку надалі дуже просто збільшувати.

А що з проблемами?

Попри успішний розвиток і перспективи сонячної енергетики, український ринок зазнає ряд проблем. Нестабільна ситуація в країні змушує багатьох інвесторів сумніватися в розвитку поновлюваних джерел енергії. До того ж, якщо ви збираєтеся користуватися «зеленим» тарифом, то діяльність по генерації сонячної електроенергії в Україні підлягає обов'язковій сертифікації через державні регулятори. Це досить скрупульозний процес, який ускладнюється повільною видачею технічної документації для різних проєктів. Але спеціалісти SUNSAY Energy детально супроводжують оформлення та підключення «зеленого» тарифу до електростанції на кожному етапі, тому ви не будете страждати від бюрократичних тяганин.

Всупереч перешкодам сонячної енергетики, і підприємства, і власники приватних будинків встановлюють сонячні електростанції (СЕС). Все більше і більше сонячних панелей можна побачити на домашніх господарствах. Адже для багатьох українців генерація сонячної електроенергії не тільки відповідь на питання про енергонезалежність, але й спосіб заробити. Завдяки швидкій окупності станції та «зеленому» тарифу, який дозволяє продавати державі електроенергію. Зрештою, кожен інвестор отримує непоганий дохід.

Висновки

Всупереч стрімкому розвитку сонячної енергетики в Україні, а також реформам в галузі альтернативної генерації електроенергії, існують бар'єри для глобального впровадження СЕС по всій країні. Український ринок сонячної електроенергії гальмує складна процедура сертифікації і відсутність нормативних правил підключення СЕС до електромереж у випадку самостійного оформлення «зеленого» тарифу. Але стрімке падіння вартості сонячних модулів, екологічність і невичерпні ресурси дозволяють сподіватися на успішне врегулювання всіх перешкод.Тому все частіше власники приватних будинків встановлюють СЕС, розрахувавши всі переваги такого виду генерації електроенергії.

 

Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.