SUNSAY Energy

Проблеми «зеленого» тарифу в Україні

05.04.21

Завдяки «зеленому» тарифу українці змогли максимально відчути вигоду від сонячної енергії. Програма дала можливість заробляти, а вагомі переваги підтвердили, що такий механізм не схильний ні до криз, ні до дефолтів. Але не все так гладко: через деякі фактори, розвиток програми загальмовується. У цій статті ми розглянемо основні проблеми «зеленого» тарифу і розповімо про майбутнє програми.

Скоро це закінчиться

Програма з'явилася ще в 2009 році і розрахована до 2030 року. І якщо спочатку українці не поспішали встановлювати сонячні електростанції, то вже в 2020 році сонячна енергетика стала провідною в альтернативній сфері. Адже ті, хто встановлює сонячну станцію зараз розуміють, що станція окупиться через 5-6 років. А далі власник домогосподарства вийде на чистий дохід, який триватиме щонайменше кілька років. Після того як дія програми закінчиться, держава повинна придумати новий механізм стимулювання інвестицій. Експерти прогнозують, що після 2030 роки українці зможуть вийти на вільний ринок і самостійно продавати енергію, що згенерували.

Тарифна ставка знижується

Ставка «зеленого» тарифу прив'язана до курсу євро і знижується кожні 5 років. Якщо з 2017 по 2019 українці заробляли 0.18 євроцентів/кВт*год, то в період з 2020 по 2024 рік ця цифра дорівнює 0.16 євроцентам/кВт*год. Такі зміни обумовлюються тим, що з кожним роком до програми підключається все більше людей, тому поступово знижується і попит. У період з 2025 по 2029 рік тариф буде 0.14 євроцентів/кВт*год. Тому, якщо ви хочете швидше окупити станцію, а далі тільки заробляти, краще поквапитися.

Бюрократична тяганина

Оформлення «зеленого» тарифу займає достатньо часу і сил. Щоб власник приватного домогосподарства зміг підключитися до програми, потрібно пройти кілька етапів. Від моменту інсталяції двонаправленого лічильника до підписання договору з обленерго може пройти від двох тижнів до півроку. Але є спосіб позбутися від паперової метушні і витрачених нервів — звернутися до фахівців. Саме такою компанією є SUNSAY Energy, яка допоможе з оформленням програми, а також з установкою сонячної електростанції. Експерти компанії розкажуть, як працюють сонячні батареї і допоможуть вибрати оптимальну станцію для вашого домогосподарства. Не відкладайте ваш заробіток на завтра, почніть отримувати всі вигоди від «зеленого» тарифу разом з SUNSAY Energy!

Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.