Робота і будова сонячних батарей
Що таке сонячна батарея і чому у неї така вартість? Чи правда, що сонячні батареї довго окуповуються і що на це впливає? Щоб відповісти на ці питання, а також зрозуміти, чи вигідно встановлювати електростанцію для будинку, розібралися в принципі роботи сонячних панелей.
Як влаштована сонячна станція
Почнемо з сонячної панелі — вона складається з безлічі комірок — фотоелементів, які дозволяють перетворювати сонячне проміння на електрику. Комірки зроблені з матеріалу-напівпровідника — кремнію, який поділяють на кілька модифікацій. Саме кремній допомагає захоплювати сонячні промені так, щоб потім згенерувати струм. Але генерація електрики неможлива без інших комплектуючих установки. Крім самих сонячних батарей в комплект станції входить інвертор, комутація та кріплення.
Щоб всі комплектуючі станції працювали ефективно і точно, їх потрібно правильно підібрати. Для цього фахівці SUNSAY Energy проводять детальний розрахунок сонячної електростанції для будинку, щоб врахувати всі нюанси при монтажі установки.
Принцип роботи сонячних батарей
Ми вже згадували, що в конструкції фотомодулів є напівпровідники. У їх атомах є:
-
n-шар — в ньому є зайві електрони
-
p-шар — в ньому недостатня кількість електронів
Коли сонячні промені потрапляють на n-шар, то електрони переходять від атомів на p-шар, на якому вже є вільні комірки для них. Так відбувається рух електронів по замкнутій системі з фотоелементів і акумулятора (якщо це автономна станція).
Класифікація сонячних панелей за виробником
Сонячні панелі мають високу вартість через кремній. Але завдяки новим технологіям, зараз можна знайти батареї на різний бюджет. Залежно від якості і ефективності, сонячні батареї поділяють на три рівні: Tier 1, Tier 2, Tier 3.
Tier 1 — це батареї найвищої якості. Компанії, які їх виробляють, мають повний цикл виробництва — від вирощування кристалів кремнію до збірки батареї. Ці бренди інвестують в наукові дослідження і оснащують своє виробництво найсучаснішими технологіями, практично виключаючи роботу людини під час збірки панелей.
Tier 2 — панелі середньої якості. Їх роблять невеликі і середні бренди, які мають власне виробництво, у якого середній рівень автоматизації.
Tier 3 — панелі мають низький рівень якості і їх часто підробляють. Бренди, які виробляють такі сонячні батареї, не проводять наукових досліджень на своїх підприємствах, а модулі збираються вручну на всіх етапах виробництва.
Якщо ви ставите питанням «Як зробити сонячні батареї?» або зважилися на установку сонячної станції, звертайтеся до фахівців SUNSAY Energy. Наші експерти допоможуть визначитися з установкою і розкажуть, які панелі підійдуть саме вашого домогосподарству.