SUNSAY Energy

Резервна СЕС VS Паливний генератор

13.12.19

Життя в будинку за містом зазвичай асоціюється з комфортом: свіже повітря, багато простору, відсутність сусідів, що “заважають спати”. Єдине, що може приносити дискомфорт – аварійне відключення електроенергії та корки на дорогах. Саме так, відсутність електрики – вірний супутник багатьох населених пунктів України. Наша енергосистема ще працює за старою моделлю. Вона не розрахована на збільшення об’єму ергоспоживання, тому і стаються більшість аварій. Перебої в мережі можуть бути причиною несправності електричних приладів. Тому більшість власників приватних будинків розглядають різноманітні варіанти, які допоможуть пережити той “чорний день”. Це можуть бути паливні генератори або приватна сонячна електростанція (СЕС). В даній статті ми розглянемо переваги та недоліки кожного варіанту та спробуємо розібратися з вибором.

Паливні генератори

Якщо СЕС поки не так широко розповсюджені, то паливний генератор – відомий для багатьох. Паливний генератор поділяють на три види, залежно від палива, що використовується: бензиновий, дизельний та газовий. 

Бензиновий генератор

Вважається найбільш розповсюдженим типом резервної станції. Завдяки доступній вартості та зручності в експлуатації став дуже популярним. У нього компактні розміри, він легкий, його не важко переносити з одного місця на інше. Даний генератор оснащений чотиритактним двигунам внутрішнього згорання. Працює на бензині А92 і А95. Тому вартість генерації електрики буде залежати від вартості бензину.

Переваги бензинового генератору

 • Не потребує окремого приміщення. Класичний генератор можна встановлювати під відкритим небом, а також він є мобільним.
 • Самостійно охолоджується. Якщо купується домашній генератор, то в нього відкритий, незахищений корпус. Тому його необхідно розмістити в закритому приміщенні. 
 • Найдешевший серед всіх паливних генераторів. 

Недоліки бензинового генератору

 • Необхідно робити перерви в роботі. Згідно технічних характеристик може працювати від 5 до 8 годин. Потім потрібно виключати як мінімум на 2 години.
 • Невеликий термін роботи двигуна. Його ресурс не перевищує 4 000 робочих годин.
 • Великий розхід бензину, а вартість бензину не є дешевою. Це є причиною високої собівартості 1кВт енергії

​​Дизельний генератор

Даний генератор працює на дизельному паливі. Дизельний генератор може бути стаціонарним та портативним. Портативний охолоджується природнім шляхом, а у стаціонарного – рідинне охолодження. Тому обидва види не перегріваються. Як і бензиновий генератор, його зручно переносити і йому не потрібне окреме приміщення. Він дуже добре працює з великими навантаженнями через високу потужність двигуна внутрішнього згорання. Тому дизельни генератор часто використовуються на фестивалях та інших масових подіях.

Переваги дизельного генератору

 • Економія. У нього менше споживання дизпалива на відміну від бензинового генератора.
 • Висока резервність двигуна.
 • Безперервність роботи. На відміну від бензинового, дизельний генератор легко справляється з великими навантаженнями і йому не потрібні технічні перерви в роботі.

Недоліки дизельного генератору

 • Шум. У дизельного генератора шумовий рівень вище порівняно із бензиновим. Для дизельного генератора обов’язково необхідний шумоізоляційний кожух. Або його можна встановити в іншому приміщенні з генераторною вентиляцією, що може вимагати додаткових витрат.
 • Висока ціна. Ці генератори на порядок дорожчі від бензинових.
 • Низька морозостійкість. Оскільки дизель чутливий до низьких температур, то станція при морозі може навіть не завестись.

Газовий генератор

Даний генератор не є таким популярним, як бензиновий та дизельний. Хоча за експлуатаційними та технічними характеристика не поступається їм.

Переваги газового генератору

 • Низька собівартість 1кВт. Через те, що газ дешевший порівняно з дизелем і бензином.
 • Довший термін експлуатації. Газ не викликає корозії металу, тому збільшується робочий термін станції.
 • Більший рівень теплообміну, порівняно з паливними аналогами.

Недоліки газового генератору

 • Високий рівень небезпеки при експлуатації. Кожен член сім’ї повинен знати особливості і правила роботи газового генератора.
 • Збереження балонів. Газові генератори можуть працювати, як від газових балонів, так і від мережі. Тому обов’язково балони потрібно зберігати в безпечному місці.

Резервна сонячна електростанція

Сонячна електростанція забезпечує автономність за рахунок наявності акумуляторних систем. Це значить, що сонячні панелі генерують необхідну кількість електроенергії для власного споживання, а надлишок направляється в акумуляторні батареї. І саме тоді як знову прийде той “чорний день” збережена енергія від СЕС направляється на електрифікацію будинку. Важливо, що все відбувається автоматично, нікому не потрібно розбиратися з тонкощами підключення.

Переваги резервного живлення

 • Безкоштовна електрика. Фотоелектричні модулі генерують електроенергію з сонячного випромінювання з сонця, що світить необмежено. 
 • Тривалий термін експлуатації. Середній термін придатності СЕС – від 25 років.
 • Окупність. Власник навіть може заробляти від СЕС, якщо направить надлишок електроенергії в загальну мережу на продаж по “ зеленому тарифу”.
 • Комфорт. Не потрібно запасатися літрами палива та газовими балонами. Все що потрібно – це включити станцію.
 • Екологічність. При виробництві електроенергії сонячною електростанцією, не будуть виділятися шкідливі речовини.
 • Безпека. Через відсутність горючих речовин в будинку, ви та ваша сім’я знаходитесь в безпеці.
 • Відсутність шуму. СЕС працюють безшумно, тому ви не будете відчувати жодного дискомфорту.

​​​Недоліки сонячної електростанції

 • Вартість. Станція з акумуляторами обійдеться дорожче ніж покупка генератора.
 • Заміна акумуляторів. В залежності від вибраного типу акумуляторів, визначається період його експлуатації. В середньому акумуляторні батареї працюють до 5 років.

​​Висновок

На вибір оптимального типу резервного енергопостачання впливає багато факторів: ціна обладнання, особливості експлуатації та собівартість 1кВТ енергії. Вартість паливних генераторів менша порівняно із СЕС, однак в подальшому їх експлуатація передбачає доволі затратну частину. Резервну сонячну електростанцію можна розглядати як розумну інвестицію, яка буде генерувати безкоштовну електроенергію з можливістю в подальшому її продавати.

Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.