SUNSAY Energy

Розміри сонячних панелей

11.12.20

Вибір сонячних батарей — одна з головних задач, яка стоїть перед проєктуванням сонячної станції. Залежно від потреб домогосподарства, ви можете використовувати СЕС як для автономного живлення, так і для заробітку від «зеленого» тарифу. Щоб підібрати оптимальні розміри сонячних панелей, слід враховувати кілька параметрів: тип батарей, потужність і силу струму. З огляду на ці характеристики, ви зможете підібрати потрібний розмір і кількість сонячних батарей.

Види сонячних панелей

Щоб зрозуміти, як працюють сонячні батареї, потрібно дізнатися про технології їх виготовлення. Існує три види сонячних модулів: монокристалічні, полікристалічні і тонкоплівкові (аморфні). Перші два типи виготовляються з чистого кремнію, в той час, як останній виготовляється разом із різними добавками. Це безпосередньо впливає на ККД фотомодулів: ефективність монокристалічних модулів коливається від 18 до 23%, полікристалічних — від 15 до 18%, а аморфних — до 11%. Чим сильніше продуктивність панелей, тим вище їх вартість. Так, на ринку найдорожчі модулі — монокристалічні, а найдешевші — тонкоплівкові. Оптимальним же варіантом за ціною і якістю вважаються полікристалічні панелі.

Види розмірів сонячних панелей

Сонячна панель складається з декількох комірок — фотоелементів. Вони можуть мати різні розміри і форми. Кожен фотоелемент батареї має однакову напругу (приблизно 0,5 Вт) і чим більше елементів в панелі, тим вище її потужність. В основному, використовується кілька типів розмірів фотоелементів:

 • 80х150 мм

 • 52х150 мм

 • 125х125 мм

 • 156х156мм

Висока продуктивність панелі залежить від кількості і виду комірки. Щоб збільшити параметри батареї, слід одночасно зв'язати разом якомога вищу кількість послідовних ланцюжків фотоелементів.

Рівні якості сонячних панелей

Обов'язковою процедурою перед збіркою сонячної електростанції є оцінка якості сонячних батарей. Модулі ділять на кілька категорій, відповідно до згідно з появою дефектів:

Grade A —  кремнієві панелі найвищої якості, без тріщин. Мають найвищу ККД і з часом знижують потужність тільки до 5%.

Grade B —  ці фотоелементи мають деякі дефекти, а також зміни в кольоровій гамі. Згодом їх потужність знижується до 30%.

Grade С —  в цих елементах є багато відколів і тріщин, а також очевидні зміни в кольорі. Їх продуктивність знижується більш ніж на 30%.

Grade D — елементи найнижчої якості і з безліччю тріщин. При найнижчому ціннику, такі панелі краще не використовувати для потреб домогосподарства.

Щоб отримати максимальну продуктивність, ми рекомендуємо використовувати батареї рівня А і B. Вони ефективно забезпечать ваше домогосподарство всієї необхідною електроенергією, а також дозволять заробити на електриці, завдяки «зеленому» тарифу.

Якщо ви плануєте встановити СЕС, експерти SUNSAY Energy оперативно проконсультують вас з усіх питань, включаючи необхідні розміри сонячних панелей для вашого домогосподарства. Фахівці SUNSAY Energy проведуть необхідний розрахунок потужності сонячних батарей і допоможуть оформити «зелений» тариф для заробітку.

 
Залишити вiдгук
Дякуємо за Ваш відгук. Ми опублікуємо його після модерації.
Вiдгуки
Богдан Корецкий

Спасибо большое. Будем думать.

Юрий Валентинович

Мороза они не боятся. В знакомых стоят панели уже пару лет, не треснули. С нашим климатом с ними ничего не случится. Когда выпадает снег, можно убрать шваброй, если прям много насыпало, а так сам оттает, тк стекло нагревается.

Богдан Корецкий

А как дела обстоят зимой? Снега не боятся?

Sergey

Использую солнечную станцию уже как 2 года. Купил еще два аккумулятора автомобильных. Собирал станцию сам из комплектующих. Все по немногу окупается. Энергии хватает на все, еще и остается.

Михаил Науменко

От размера сауны зависит и ее утепленность. Я думаю, вам достаточно будет панелей мощностью на 10 кВт, если париться планируете только в солнечную погоду.

Богдан Корецкий

Планируем сделать небольшую сауну. Для нее и думаем построить солнечную электростанцию.

Никитьев М.

Я поставил станцию на крыше загародного дома. Продавец обещал 20 лет хорошей работы, но от городской сети я все-таки не отключался, вдруг будет поломка. Вы для дома хотите или для чего-то другого?

Константин

Если говорить о том, сколько стоит солнечная батарея в Украине, то примерно станция обходилась мне и моим знакомым в 200 тысяч гривен. Но цена зависит от мощности и количества панелей, потому сложно сказать.

Богдан Корецкий

Интересно послушать людей которые уже обзавелись солнечными батареями и пользуются уже хотя бы года 4. В нашем районе мало людей поставили станции. Как их устанавливают? Какая мощность? Сколько стоит солнечная батарея для дома?

Залишити заявку:
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Заробляйте на енергії сонця

Отримайте детальний розрахунок для вашого дому – замовляйте консультацію та точний замір даху за допомогою дрона!

Пройти тест Заповніть форму, щоб отримати бонуси
 • Безкоштовний замір даху
  Безкоштовний замір даху
 • Безкоштовний рік технічного огляду станції
  Безкоштовний рік технічного огляду станції
Яку сонячну електростанцію ви бажаєте встановити?
Можна пропустити Далі
Чи є у вас пряме підключення до Обленерго?
Можна пропустити Далі
Якої потужності станцію ви плануєте встановити?
Можна пропустити Далі
Заповніть форму, щоб отримати бонуси

Отримайте детальний розрахунок для вашого дому – замовляйте консультацію та точний замір даху за допомогою дрона!

Заповніть форму, щоб отримати бонуси
 • Безкоштовний замір даху
  Безкоштовний замір даху
 • Безкоштовний рік технічного огляду станції
  Безкоштовний рік технічного огляду станції
final step
SUNSAY Energy. Чіткий сервіс. Легкий досвід. Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Сергій
Сергій

консультант