SUNSAY Energy

Розміри сонячних панелей

11.12.20

Вибір сонячних батарей — одна з головних задач, яка стоїть перед проєктуванням сонячної станції. Залежно від потреб домогосподарства, ви можете використовувати СЕС як для автономного живлення, так і для заробітку від «зеленого» тарифу. Щоб підібрати оптимальні розміри сонячних панелей, слід враховувати кілька параметрів: тип батарей, потужність і силу струму. З огляду на ці характеристики, ви зможете підібрати потрібний розмір і кількість сонячних батарей.

Види сонячних панелей

Щоб зрозуміти, як працюють сонячні батареї, потрібно дізнатися про технології їх виготовлення. Існує три види сонячних модулів: монокристалічні, полікристалічні і тонкоплівкові (аморфні). Перші два типи виготовляються з чистого кремнію, в той час, як останній виготовляється разом із різними добавками. Це безпосередньо впливає на ККД фотомодулів: ефективність монокристалічних модулів коливається від 18 до 23%, полікристалічних — від 15 до 18%, а аморфних — до 11%. Чим сильніше продуктивність панелей, тим вище їх вартість. Так, на ринку найдорожчі модулі — монокристалічні, а найдешевші — тонкоплівкові. Оптимальним же варіантом за ціною і якістю вважаються полікристалічні панелі.

Види розмірів сонячних панелей

Сонячна панель складається з декількох комірок — фотоелементів. Вони можуть мати різні розміри і форми. Кожен фотоелемент батареї має однакову напругу (приблизно 0,5 Вт) і чим більше елементів в панелі, тим вище її потужність. В основному, використовується кілька типів розмірів фотоелементів:

  • 80х150 мм

  • 52х150 мм

  • 125х125 мм

  • 156х156мм

Висока продуктивність панелі залежить від кількості і виду комірки. Щоб збільшити параметри батареї, слід одночасно зв'язати разом якомога вищу кількість послідовних ланцюжків фотоелементів.

Рівні якості сонячних панелей

Обов'язковою процедурою перед збіркою сонячної електростанції є оцінка якості сонячних батарей. Модулі ділять на кілька категорій, відповідно до згідно з появою дефектів:

Grade A —  кремнієві панелі найвищої якості, без тріщин. Мають найвищу ККД і з часом знижують потужність тільки до 5%.

Grade B —  ці фотоелементи мають деякі дефекти, а також зміни в кольоровій гамі. Згодом їх потужність знижується до 30%.

Grade С —  в цих елементах є багато відколів і тріщин, а також очевидні зміни в кольорі. Їх продуктивність знижується більш ніж на 30%.

Grade D — елементи найнижчої якості і з безліччю тріщин. При найнижчому ціннику, такі панелі краще не використовувати для потреб домогосподарства.

Щоб отримати максимальну продуктивність, ми рекомендуємо використовувати батареї рівня А і B. Вони ефективно забезпечать ваше домогосподарство всієї необхідною електроенергією, а також дозволять заробити на електриці, завдяки «зеленому» тарифу.

Якщо ви плануєте встановити СЕС, експерти SUNSAY Energy оперативно проконсультують вас з усіх питань, включаючи необхідні розміри сонячних панелей для вашого домогосподарства. Фахівці SUNSAY Energy проведуть необхідний розрахунок потужності сонячних батарей і допоможуть оформити «зелений» тариф для заробітку.

 
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.