SUNSAY Energy

Найефективніші сонячні панелі для дому

05.03.21

Перш ніж встановити сонячні електростанції для дому, багато хто ставить питання: «Які ж панелі вибрати, щоб їх ефективність була максимальною?». У цій статті ми розглянемо, що впливає на ККД панелей і які установки вибрати для домогосподарства.

Що впливає на ефективність сонячних панелей?

В першу чергу, ККД сонячних панелей залежить від матеріалу і технології виготовлення. Наприклад, монокристалічні сонячні батареї мають як найвищу ефективність, так і вартість. А тонкоплівкові, навпаки, мають найнижчий ККД і ціну.

Крім цього, на ефективність роботи сонячних батарей впливають затіненість, погодні умови і інсоляція регіону. Щоб сонячна станція працювала на повну силу, слід знайти ділянку без затінення від оточуючих об’єктів. В іншому випадку сонячна станція не видаватиме максимальну продуктивність і термін окупності установки може затягнутися. Погана погода також безпосередньо впливає на ККД. У похмурий день інтенсивність сонячних променів падає, а в сильний дощ або снігопад установка може зовсім нічого не генерувати.

Пори року і ККД

Влітку і взимку генерація електрики буде різною. Обумовлюється це не погодними умовами, а тривалістю світлового дня. Влітку день набагато довше, тому обсяг енергії, що згенерували сонячні панелі, буде більше. Крім того, у сильну спеку ККД може бути менше, ніж заявлений. Взимку ж ситуація інша — генерація енергії може бути менше, а ККД може бути вище. Особливо в морозний ясний день.

Тому, для тих, хто використовує сонячну електростанцію під «зелений» тариф, такі умови вигідні. Адже кількість енергії, що згенерована влітку, компенсує нестачу взимку.

Які панелі ефективні для будинку?

Деякі виробники намагаються продати панелі великих розмірів, заявляючи про їх високу ефективність. Наприклад, розмір 2200 х 1300 мм має ефективність 21-21.5%, а потужність від 500 Вт до 650 Вт. Але така потужність не завжди дає високий ККД. До того ж такі установки можуть погано розподіляти навантаження від снігу на кроквяну систему даху.

Щоб підібрати максимально ефективні сонячні батареї, потрібно проаналізувати ваше домогосподарство. Адже все залежить від потреб, можливостей і кількості енергії, що ви споживаєте. Експерти SUNSAY Energy роблять детальний розрахунок і пропонують найкраще рішення для домогосподарства. Фахівці компанії допоможуть вам підібрати панелі, а також порадять оптимальну станцію для вашого будинку: автономну, мережеву або гібридну сонячну електростанцію.

Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.