SUNSAY Energy

Найпотужніші сонячні панелі

15.02.21

Альтернативна енергетика в Україні зростає з кожним роком, а сонячні станції вже стали лідерами на нашому ринку поновлюваних джерел. За допомогою сонячних панелей кожен може економити на електриці і заробляти на «зеленому» тарифі. До того ж завдяки новим технологіям та сучасним матеріалам ККД панелей тільки збільшується.

Але в період з 2017 по 2019 рік сонячні батареї перестали показувати помітні результати. Через це провідним виробникам довелося придумати нові технології виробництва фотомодулів. У цій статті ми розповімо, які найпотужніші панелі на ринку і чи дійсно вони краще.

Чому з'явилися сонячні панелі потужністю вище 500 Вт?

Є кілька причин появи надпотужних сонячних батарей:

  • Почалося використання половинчастих комірок half cell. Це кремнієві фотоелементи, які розрізають за допомогою лазерного різака. Така технологія робить панелі більш довговічними і ефективними.

  • Виробники впровадили велику кількість з'єднувальних ланцюжків bas bar. Такі кремнієві провідники підтримують фіксовану напругу і можуть встояти перед великим струмом.

  • Використовувалися комірки «нестандартних» розмірів, в тому числі і дуже великих — для збільшення потужності.

  • З'явилася технологія bifacial. Вона дозволяє використовувати тильну сторону батареї для захоплення більшої кількості сонячного світла.

Які є стандарти розмірів потужних сонячних батарей?

Сьогодні можна купити такі розміри сонячних панелей:

  1. Розмір 1700х1100мм. Його потужність становить 340-385 Вт, а ефективність — 19-21%. Бренди: Longi, Canadian, JAsolar

  2. Розмір 2100х1100мм. Потужність — 440-495 Вт. Ефективність — 21-21.5%. Бренди: Canadian, JAsolar, Trina, Jinko

  3. Розмір від 2200 до1300мм. Потужність—  500-650 Вт. Ефективність — 21-21.5%. Бренди: Trina, JAsolar, Trina, Risen

За цими даними можна побачити, що потужність панелей підвищується зі збільшенням розміру. Але є один нюанс — при таких потужностях ККД сонячних батарей не особливо зростає.

Так які модулі дійсно краще?

Якщо ви плануєте встановлювати сонячну станцію на даху, то оптимальним варіантом стануть невеликі розміри панелей — 1700х1100мм. Вони краще розподіляють навантаження від снігу на кроквяну систему покрівлі і простіші при монтажі. Для установок на землі і навісах підійдуть розміри 2100х1100мм. Для таких фотомодулів використовується кріплення, як і для менших фотомодулів. Шляхом цього зменшується вартість за встановлений кВт. Найпотужніші фотомодулі зазвичай мають робочу тильну сторону панелі і працюють на технології bifacial. Тому такі панелі найкраще використовувати в наземних установках або на трекерах.

Якщо ви плануєте встановити потужну сонячну станцію для вашого домогосподарства і хочете дізнатися скільки коштує сонячна батарея і вся установка, звертайтеся до фахівців SUNSAY Energy. Ми допоможемо вибрати оптимальний варіант сонячної станції і відповімо на всі ваші запитання.

 
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.