SUNSAY Energy

Що важливо знати, перш ніж купити сонячні батареї

22.08.19

За останні 10 років значно знизилися ціни на сонячні батареї, що дало можливість використовувати енергію сонця більш широкому колу споживачів. Українці не оминають своєю увагою передові технології, адже пошукові запити вказують на те, що співвітчизники активно вивчають інформацію про сонячну енергетику. Дійсно, перед придбанням товару, варто детально його вивчити. А у випадку зі сонячною електростанцією (СЕС), бажано знати до чого готуватися фінансово. Адже СЕС — це багатокомпонентна споруда, чия установка та експлуатація вимагають дотримання деяких нюансів, які «новачкам» можуть бути невідомі.

Експлуатація модулів

Сонячні батареї, як і будь-яка інша техніка, вимагає належного догляду. Враховуючи те, що батареї знаходяться під постійним впливом зовнішнього середовища, вони часто піддаються забрудненю. З найпоширеніших типів забруднень виділяють: пил, пташиний послід, листя та сніг. Як відомо, наявність навіть невеликого затінення, може знизити продуктивність фотомодулів в рази. Тому, власник має подбати про наявність шлангу зі спеціальною насадкою, що зможе все швидко очистити.

До того ж, інвестору необхідно проводити щорічне технічне обслуговування станції. І до цього процесу краще залучати фахівців. Вони проаналізують роботу станції спеціальним обладнанням та зможуть усунути несправності на ранній стадії.

Аналіз місцевості

Затінення — основний ворог генерації сонячних панелей. Щоб його попередити, необхідно детально вивчити місцевість на наявність дерев, будівель і інших предметів від яких на модулі може падати тінь. До того ж, необхідно визначити обсяг сонячного світла на території, аби з’ясувати енергоефективність СЕС. І не варто проводити на вулиці весь день, щоб фіксувати місцезнаходження сонця. З цим завданням відмінно справляються наші фахівці за допомогою комп'ютерної програми, яка бере дані з супутника та аналізує задану геолокацію. Програма чітко визначає розташування сонця на ділянці протягом дня, і надає можливість знайти оптимальне розташування для СЕС.

Розташування

Від займаної сонячними панелями площі, залежить загальна потужність СЕС. Тож, на початку, з’ясуйте необхідну потужність станції з урахуванням споживання. Потім, виходячи з цих даних, визначте майбутнє розташування  сонячних панелей: на даху або на землі. Якщо на даху, то, при необхідності, подбайте про його ремонт.

Допоміжні елементи

Гарантований термін експлуатації фотоелектричних модулів — 20-25 років. Однак, на сонячних панелях станція не закінчується. Адже їй ще потрібен інвертор та, за бажанням, акумуляторні системи. А у них термін експлуатації трохи нижче: інвертор — 10 років, а у кислотних акумуляторів — близько 5. Отже, потрібно планувати додаткові витрати  кожні 5-10 років.

Пануюча у всьому світі тенденція по підвищенню тарифів, не омине і Україну. Адже технології вдосконалюються і електроенергія дорожчає. Проте, сонячна енергетика для багатьох українців стає відмінним рішенням для забезпечення  енергонезалежності від тарифної політики. В Україні найвища ставка по «зеленому» тарифу у Європі та сприятливий клімат. Тож незважаючи на досить високу вартість сонячних панелей, українці досить активно встановлюють СЕС. Адже вони оптимально забезпечують автономність житла та приносять хороший дохід протягом багатьох років.

 
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.