SUNSAY Energy

Скільки коштує сонячна батарея

04.12.20

Альтернативна енергетика все активніше захоплює український ринок. Це обумовлюється тим, що відновлювальні джерела енергії можуть як забезпечити всі необхідні потреби домогосподарства, так і допомогти отримувати пасивний дохід через «зелений» тариф.

Але перед тим, як використовувати всі доступні плюси сонячних батарей, потрібно зрозуміти з чого вони складаються і як це впливає на їх ціноутворення. Споживач, який планує придбати сонячну електростанцію, може зіткнутися з подивом перед покупкою через її високу ціну. Тому, щоб скласти воєдино розуміння, через що складається така вартість, слід розібратися в самому пристрої і тонкощах.

Скільки коштує сонячна батарея

Що впливає на ціну сонячної батареї?

Попри постійне удосконалення технології виробництва сонячних батарей і поступове зниження цін на них, сам процес розробки є дорогим. Щоб дізнатися, скільки коштує сонячна батарея, потрібно врахувати кілька факторів. А саме:

1). Тип сонячної електростанції

2). Вид сонячної батареї

3). Технологія виробництва

Типи сонячних електростанцій

Залежно від потреб вашого домогосподарства і поставлених завдань, ви можете встановити два типи сонячних електростанцій:

 1. Автономна сонячна електростанція — станція з акумулятором, який накопичує всю енергію, що згенерована від сонячних батарей. Головний плюс такої станції в тому, що вона працює як постійне джерело споживання енергії домогосподарства.

 2. Мережева сонячна електростанція — станція без акумулятора і з двонаправленим лічильником, яка може дозволити використовувати сонячну енергію для потреб вашого домоволодіння, а також заробити на продажу електроенергії. Це можливо завдяки програмі «зелений» тариф, через яку держава зобов'язується купувати надлишки електроенергії у власників СЕС. Сам же лічильник для «зеленого» тарифу є обов'язковим елементом станції, бо за його показниками визначається підсумкова сума виплат.

Чим більше ви хочете заробити на «зеленому» тарифі, тим потужніше повинна бути сонячна електростанція. А це означає, що і вартість зростатиме із кількістю панелей.

Види сонячних панелей

Матеріал і технологія виробництва безпосередньо впливає на ціноутворення сонячних батарей, адже вони мають різні потужності. Зараз на ринку доступні три види сонячних панелей: монокристалічні, полікристалічні, а також тонкоплівкові. Перший вид є найефективнішим і має ККД до 23%. Це обумовлено складним виробничим процесом і використанням чистого кремнію в технології. Полікристалічні панелі теж виготовляються з цього матеріалу, але виробляються за спрощеною технологією і дають менший ККД — від 15 до 18%. Останній вид панелей — тонкоплівкові — мають найнижчу ефективність і вартість. ККД таких панелей дотягує до 10%.

Визначивши, для яких потреб вам потрібна сонячна електростанція і якої потужності потрібно обладнання, ви зможете приблизно зрозуміти, скільки коштує сонячна батарея. Але для того, щоб точно дізнатися ціну на все обладнання, а також установку сонячної електростанції, ви можете проконсультуватися з фахівцями. Експерти SUNSAY Energy дадуть відповіді на всі ваші питання і проведуть точну калькуляцію вашого майбутнього проєкту. Або ж ви можете скористатися зручним калькулятором на сайті компанії, який покаже вам не тільки приблизну вартість установки, а й розмір вашого доходу через «зелений» тариф.

Залишити вiдгук
Дякуємо за Ваш відгук. Ми опублікуємо його після модерації.
Вiдгуки
Сергей

Статья интересная, но хотелось бы узнать примерную стоимость, может льготный кредит есть под эту программу?

Менеджер SUNSAY Energy

Уважаемый Сергей, спасибо за вопрос, но необходимо уточнить Вы интересуетесь стоимостью солнечных фотомодулей или солнечной электростанции под ключ.

Сергей Панько

Все очень относительно и много зависит от производителей. Одни говорят моно лучше, другие – поли.

Александр А

А кто-то пользуется комбинированной системой? Потому что продавцы говорят, что поликристаллические больше подойдут для пасмурных дней, а их здесь достаточно.

Anton Bigayov

Врядли такое случится. Разница может быть только в скорости падения эффективности. Но работать будут.

Voler

Я слышал, что у поликристаллических срок службы больше. Смотрите, чтобы не пришлось половину менять через определенное время.

Миша Каденюк

Вообще да. Монокристаллические панели можно поставить на ту сторону участка, куда солнце попадет днем, а поликристаллические – туда, где больше света попадает на закате и восходе. Но не думаю, что разница сильно будет ощущаться. Возможно только после долговременного использования.

Victor Gum

А если ставить комбинированную систему? Есть такой вариант?

Миша Каденюк

Нет однозначного ответа на Ваш вопрос. Монокристаллические работают лучше при прямом попадании солнца и в холодную пору. Поликристаллические лучше использовать при рассеянном свете. Все зависит только от климата вашей местности и количества солнечных дней.

Victor Gum

Думаю устанавливать солнечные панели, пока узнаю об этом в сети. Не до конца разобрался: лучше брать монокристаллические или поликристаллические. Если смотреть на цены , то наверное лучше брать моно. Хотелось бы услышать мнение людей, которые пользуются солнечными электростанциями. Буду очень благодарен за ответ.

Залишити заявку:
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Заробляйте на енергії сонця

Отримайте детальний розрахунок для вашого дому – замовляйте консультацію та точний замір даху за допомогою дрона!

Пройти тест Заповніть форму, щоб отримати бонуси
 • Безкоштовний замір даху
  Безкоштовний замір даху
 • Безкоштовний рік технічного огляду станції
  Безкоштовний рік технічного огляду станції
Яку сонячну електростанцію ви бажаєте встановити?
Можна пропустити Далі
Чи є у вас пряме підключення до Обленерго?
Можна пропустити Далі
Якої потужності станцію ви плануєте встановити?
Можна пропустити Далі
Заповніть форму, щоб отримати бонуси

Отримайте детальний розрахунок для вашого дому – замовляйте консультацію та точний замір даху за допомогою дрона!

Заповніть форму, щоб отримати бонуси
 • Безкоштовний замір даху
  Безкоштовний замір даху
 • Безкоштовний рік технічного огляду станції
  Безкоштовний рік технічного огляду станції
final step
SUNSAY Energy. Чіткий сервіс. Легкий досвід. Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Сергій
Сергій

консультант