Скільки коштує сонячна батарея
Альтернативна енергетика все активніше захоплює український ринок. Це обумовлюється тим, що відновлювальні джерела енергії можуть як забезпечити всі необхідні потреби домогосподарства, так і допомогти отримувати пасивний дохід через «зелений» тариф.
Але перед тим, як використовувати всі доступні плюси сонячних батарей, потрібно зрозуміти з чого вони складаються і як це впливає на їх ціноутворення. Споживач, який планує придбати сонячну електростанцію, може зіткнутися з подивом перед покупкою через її високу ціну. Тому, щоб скласти воєдино розуміння, через що складається така вартість, слід розібратися в самому пристрої і тонкощах.
Що впливає на ціну сонячної батареї?
Попри постійне удосконалення технології виробництва сонячних батарей і поступове зниження цін на них, сам процес розробки є дорогим. Щоб дізнатися, скільки коштує сонячна батарея, потрібно врахувати кілька факторів. А саме:
1). Тип сонячної електростанції
2). Вид сонячної батареї
3). Технологія виробництва
Типи сонячних електростанцій
Залежно від потреб вашого домогосподарства і поставлених завдань, ви можете встановити два типи сонячних електростанцій:
-
Автономна сонячна електростанція — станція з акумулятором, який накопичує всю енергію, що згенерована від сонячних батарей. Головний плюс такої станції в тому, що вона працює як постійне джерело споживання енергії домогосподарства.
-
Мережева сонячна електростанція — станція без акумулятора і з двонаправленим лічильником, яка може дозволити використовувати сонячну енергію для потреб вашого домоволодіння, а також заробити на продажу електроенергії. Це можливо завдяки програмі «зелений» тариф, через яку держава зобов'язується купувати надлишки електроенергії у власників СЕС. Сам же лічильник для «зеленого» тарифу є обов'язковим елементом станції, бо за його показниками визначається підсумкова сума виплат.
Чим більше ви хочете заробити на «зеленому» тарифі, тим потужніше повинна бути сонячна електростанція. А це означає, що і вартість зростатиме із кількістю панелей.
Види сонячних панелей
Матеріал і технологія виробництва безпосередньо впливає на ціноутворення сонячних батарей, адже вони мають різні потужності. Зараз на ринку доступні три види сонячних панелей: монокристалічні, полікристалічні, а також тонкоплівкові. Перший вид є найефективнішим і має ККД до 23%. Це обумовлено складним виробничим процесом і використанням чистого кремнію в технології. Полікристалічні панелі теж виготовляються з цього матеріалу, але виробляються за спрощеною технологією і дають менший ККД — від 15 до 18%. Останній вид панелей — тонкоплівкові — мають найнижчу ефективність і вартість. ККД таких панелей дотягує до 10%.
Визначивши, для яких потреб вам потрібна сонячна електростанція і якої потужності потрібно обладнання, ви зможете приблизно зрозуміти, скільки коштує сонячна батарея. Але для того, щоб точно дізнатися ціну на все обладнання, а також установку сонячної електростанції, ви можете проконсультуватися з фахівцями. Експерти SUNSAY Energy дадуть відповіді на всі ваші питання і проведуть точну калькуляцію вашого майбутнього проєкту. Або ж ви можете скористатися зручним калькулятором на сайті компанії, який покаже вам не тільки приблизну вартість установки, а й розмір вашого доходу через «зелений» тариф.