SUNSAY Energy

Скільки виробляє сонячна батарея в день?

24.03.21

У 2020 році сонячна енергетика стала лідером у сфері «зеленої» генерації. За минулий рік українці встановили сонячних електростанцій для приватних домогосподарств на загальну потужність у 226 МВт. А інвестиції в «зелений» тариф продовжують зростати з кожним днем. У цій статті ми розберемо, скільки виробляє сонячна батарея і що впливає на її ефективність.

Ближче до цифр

Залежно від потужності сонячної електростанції, генерація буде різною. Для прикладу візьмемо сонячну панель 1 кВт. На що вистачить сонячної панелі потужністю 1 кВт? Насправді на покриття мінімального набору техніки в будинку. 

Отже, в середньому, за рік сонячна панель 1 кВт виробляє 1100 кВт*год. Чому число за рік, а не за день? Тому що багато чого залежить від сезонної погоди. Наприклад, якщо зима у році випала похмура і туманна, то і кількість енергії, що згенеровано, буде набагато менша, ніж у ясну морозну зиму.

Фактори, що впливають на ефективність СЕС

Щоб ваша станція працювала справно і приносила максимальну кількість генерації, потрібно дотримуватися кількох правил. Ось головні параметри, що впливають на продуктивність станції:

  • Сторони світу. Залежно від сторін світу, ККД сонячних панелей буде відрізнятися. Щоб батареї поглинали максимальну кількість сонячної радіації, потрібно їх розташувати на найбільш освітленій ділянці. Найвища генерація енергії буде на південній стороні — 100%, а найменша — на західній —  62%.

  • Затінення. Будь-яка, навіть мінімальна тінь знижує ефективність всієї станції. Якщо тінь падає хоча б на один модуль, продуктивність всієї системи знизиться в рази. Тому спеціалісти SUNSAY Energy рекомендують використовувати інвертор SolarEdge з оптимізаторами. У випадку його використання, не буде працювати лише та панель, на яку падає тінь.

  • Температура. Тим, хто тільки знайомиться зі світом сонячної енергетики, може здатися, що панелі працюють на максимум тільки влітку у спекотний ясний день. Але чи так це? Насправді у сильну спеку ККД панелей може знижуватися. Найкомфортніша температура для СЕС — до 25 градусів. В таких умовах система працює справно і не перегрівається.

На що ще звернути увагу

Якщо ви плануєте встановити наземну сонячну станцію, зверніть увагу на протяги. У випадку сонячних станцій, вітер вам не ворог. Локації, на яких постійно вітряно, підвищують роботу панелей на 10%. Все через те, що конструкція охолоджується і станція працює краще.

Щоб позбавити вас від помилок і зробити роботу вашої станції максимально ефективною, команда SUNSAY Energy проводить детальний аналіз всієї ділянки і робить розрахунок електростанції за допомогою дронів. З SUNSAY Energy ви дізнаєтеся, яка станція найвигідніша, а фахівці компанії дадуть відповідь на всі питання, включаючи «Як зробити сонячні батареї?», «Яка вигода від «зеленого» тарифу?» та інші.

 
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.