SUNSAY Energy

Сонячна батарея 5 кВт. Ціна виправдана?

19.08.21

Генерація станцій альтернативних джерел енергії в Європі в червні 2021 року активно росла. Україна не відстає і також поступово нарощує потужності — частка відновлюваних джерел енергії в червні цього року збільшилася до позначки в 1182 000 Мвт/год. Як європейці, так і українці вважають за краще встановлювати сонячні електростанції для домашніх домогосподарств. При цьому, ефективність сонячних модулів в Україні та Європі відрізняються — якщо європейці, в основному, вважають за краще встановлювати сонячні станції малої потужності, то в нашій країні інсталюють електростанції від 10 до 30 кВт. У цій статті ми розглянемо, чому в різних країнах така різниця в потужностях і відповімо на питання: "Яку станцію встановити для домогосподарства?".

Сонячна батарея 5 кВт ціна

Які станції популярні в Європі?

Найчастіше європейці встановлюють сонячну батарею 5 кВт. Ціна такої станції залежить від вартості обладнання, але в середньому, близько 4 000 $. Чому така потужність? Середнє споживання типового європейського домогосподарства — 5 000 кВт/год. І станція, потужністю 5 кВт, покриває таку потребу. Головна мотивація ставити СЕС (сонячну електростанцію) в Європі — заощадити на споживанні електрики. Адже вартість електроенергії з мережі в Європі набагато вище, ніж в Україні. До того ж ставка по «зеленому» тарифу в європейських країнах нижче, ніж у нас. Тому, сонячна батарея 5 кВт і ціна на неї економічно ефективна для європейців.

Що таке «зелений» тариф?

«Зелений» тариф — це державна програма, яка покликана стимулювати інвестиції в альтернативні джерела енергії. Механізм програми дозволяє продавати надлишки електрики, що згенеровані СЕС, державі. При цьому, в Україні тарифна ставка одна з найвищих в Європі, зафіксована в євровалюті, а держава зобов'язана купувати цю електроенергію аж до 2030 року.

Яку станцію краще встановити в Україні?

У порівнянні з Європою, в нашій країні різниця між «зеленим» тарифом і ціною на електроенергію з мережі значна. Завдяки високій ставці програми електростанцію можна окупити значно швидше, а далі отримувати пасивний дохід. Логіка проста — чим більше у вас надлишків енергії, тим швидше ви станете заробляти. Термін окупності станції в 5 кВт становить понад 10 років. А ось станції більшої потужності окупаються швидше: 10 кВт окупляться за 7 років, а 30 кВт ще швидше — за 4 роки. Тому, в нашій країні інсталяція сонячних станцій для заробітку вигідніше, ніж автономних.

 

Хочете заробляти на сонці, але не знаєте, яку станцію вибрати? Фахівці SUNSAY Energy готові допомогти в будь-який момент. Наші експерти з радістю проконсультують вас, розкажуть, ніж гнучкі сонячні панелі відрізняються від монокристалічних і підберуть оптимальну станцію для вашого домогосподарства.

Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.