SUNSAY Energy

Сонячна станція для домогосподарства. Автономна електростанція або гібридна?

15.08.21

Поки традиційні джерела електроенергії тільки дорожчають, в Україні все більше уваги приділяють альтернативній енергетиці. Про це говорять дані звіту Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України. За перше півріччя 2021 потужність всіх об'єктів відновлюваної електроенергетики в країні збільшилася на 8,3% або на 709 МВт. За 6 місяців в експлуатацію введено 257,4 МВт промислових електростанцій і 156 МВт —  для приватних домогосподарств. Сонячні батареї в Києві і області стають об'єктом інтересу для багатьох і, напевно, не даремно — в залежності від типу електростанції, за допомогою сонця можна як економити, так і заробляти. У цій статті ми розглянемо, якими бувають сонячні станції і яка саме потрібна домогосподарству.

Сонячна станція для домогосподарства

Які бувають електростанції?

Щоб підібрати ідеальну станцію для свого домогосподарства, необхідно розібратися, якою вона може бути. Існують автономні, мережеві і гібридні сонячні електростанції. Кожна з них має своє призначення. Наприклад, автономна електростанція дозволяє працювати повністю і незалежно — тобто без підключення до центральної електромережі. Станції такого типу досить рідко зустрічаються в домогосподарствах з-за їх вартості, адже включають дороге обладнання — потужні акумулятори. Вартість акумуляторної системи може доходити до 90% від сонячної електростанції. Крім того, такі електростанції все одно вимагають додаткових джерел електроенергії під час малосонячних періодів.

Чи є альтернатива?

Гібридна електростанція — відмінний варіант, в якому можливе підключення до центральної мережі. Таким чином, станція не тільки генерує енергію і приносить дохід від «зеленого» тарифу вдень, але і зберігає честь електроенергії в акумуляторах. Ця електроенергія покриває потужність найнеобхіднішого споживання в разі відключення на РЕЗ вночі — охоронні системи, ворота, освітлення, комп'ютер, холодильник, чайник. До того ж, за допомогою гібридної станції можна швидше окупити обладнання —  «зелений» тариф для приватних осіб в Україні має досить привабливі умови. А тарифна ставка програми одна з найвищих в Європі. Ще одна важлива перевага такої гібридної і умовно автономної станції — запас живлення для роботи інвертора і датчиків СЕС. Наприклад, для випадку, якщо живлення відключили вдень, під час роботи станції.

Яка станція підійде під домогосподарство?

Не знаєте, вибрати гібридну, мережеву або автономну електростанцію? Не біда, адже фахівці SUNSAY Energy готові прийти на допомогу. Експерти SUNSAY Energy зроблять детальний розрахунок майбутньої електростанції, допоможуть вибрати фотомодулі, а також розкажуть, навіщо потрібен сонячний концентратор.

 
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.