SUNSAY Energy

Сонячна електростанція 30 кВт

14.12.21

Сонячна електростанція 30 кВт - вигідне капіталовкладення для власників приватних будинків. Комерційний проект розробляється з урахуванням індивідуальних особливостей домоволодіння, що дозволяє стати учасником програми «Зелений тариф» — джерела постійного додаткового доходу від продажу електроенергії державі.

Сонячні електростанції на 30 кВт - три варіанти роботи СЕС для вирішення комплексних завдань

За потужності модулів 30 кВт сонячна станція розглядається як ефективна система електропостачання для приватних будинків. Така СЕС здатна працювати у кількох режимах, кожен із яких вимагає певної комплектації та умов експлуатації.

Типи СЕС на 30 кВт

Основне призначення СЕС, розрахованої на 30 кВт — реалізація програми «Зелений тариф», що забезпечує стабільні пасивні фінансові надходження. Одночасно вирішуються питання власного енергоспоживання, але у частковому обсязі.

У такому форматі працюють:

 • Мережеві системи.
  Особливість СЕС – функціонування лише за наявності активної стаціонарної енергомережі. Енергія, що генерується в сонячну погоду, в першу чергу покриває власні потреби домоволодіння. Якщо залишаються надлишки електрики, вони автоматично передаються до стаціонарної мережі.
 • Гібридні системи.
  Такі СЕС працюють аналогічно мережевим станціям з однією відмінністю — після покриття власних потреб генеровані потужності передаються на акумуляторні батареї, що накопичують електроенергію, для резервної експлуатації. Коли відбувається повне заряджання акумуляторів, активується опція передачі струму в стаціонарну енергомережу.
  Автономно станція 30 кВт може працювати лише протягом обмеженого проміжку часу, тому у такому вигляді вона практично не використовується.

Доцільність проектування станції на 30 кВт

Грамотно розроблений проект СЕС на 30 кВт для приватного будинку – запорука отримання всіх бонусів альтернативного електропостачання:

 • Зниження видатків на оплату комунальних послуг.
  Зменшення сум у платіжних квитанціях можливе завдяки економії електроенергії, що поставляється державою.
 • Стабільна робота СЕС із першого дня експлуатації.
 • Реалізація програми "Зелений тариф".
  Сонячна станція 30 кВт – гранично допустимий варіант для підключення до програми. що забезпечує стабільний пасивний дохід.
 • Найбільш ефективне використання природного ресурсу.
  Для забезпечення високої продуктивності фотомодулів фахівці враховують кліматичні особливості регіону, траєкторію руху сонця, кут падіння променів.

Проектні заходи, що сприяють підвищенню продуктивності СЕС

Щоб сонячні панелі 30 кВт працювали з максимальною ефективністю, на етапі розробки проекту увагу приділяють двом основним моментам:

 • Орієнтація панелей щодо сторін світла.
  У північних регіонах модулі орієнтують на південь, у південних потрібен розворот у напрямі півночі. За такого підходу забезпечується оптимальне поглинання сонячних потоків.
 • Розрахунок кута нахилу фотомодулів.
  Щоб панелі повністю реалізовували свій потенціал, забезпечували ефективне вироблення струму, практикують встановлення каркасу з металопрофілю, виходячи з особливостей геометрії даху.

Для монтажу панелей потужністю 30 кВт необхідно приблизно 200 квадратів вільної площі покрівлі.

Комплектація та вартість СЕС на 30 кВт

Ціна на електростанцію 30 кВт насамперед залежить від вартості основного комплекту обладнання. Додатково у суму включають оплату проектних робіт, супроводу, підключення зеленого тарифу.

Базова комплектація СЕС включає:

 • розрахункова кількість фотомодулів;
 • мережевий інвертор;
 • двонаправлений лічильник;
 • міцні надійно ізольовані кабелі;
 • захисні пристрої

У такій комплектації мережева сонячна 30-кіловатна станція, підключена до програми «Зеленого тарифу», працює за таким принципом:

 • Фотомодулі у світлий час доби поглинають сонячну енергію та генерують її в електричний сигнал.
 • Струм по кабелю передається на інвертор для перетворення постійної напруги на змінне.
  Показники електромережі можна відстежувати за допомогою бездротової системи моніторингу.
 • Перетворена електроенергія надходить у домашню мережу. Якщо є її надлишок, залишкова потужність перенаправляється в державну енергомережу.
 • З настанням сутінків, погіршенням погодних умов, система переключається на стаціонарне енергоспоживання.

Під час стартового запуску системи відбувається синхронізація інвертора із стаціонарною мережею. Надалі це дозволяє СЕС автоматично вибирати оптимальне джерело електропостачання.

Ціна на сонячні батареї 30 кВт для гібридної СЕС помітно зростає через високу вартість акумуляторів. Такий проект виправданий, якщо стаціонарна мережа працює з перебоями та необхідне резервне джерело електрики для аварійних ситуацій.

Замовляючи повний комплект послуг, вдається за короткий термін отримати економічно доцільний проект системи альтернативного електропостачання. Розроблена за індивідуальними розрахунками СЕС з першого дня роботи не лише мінімізуватиме витрати, а й приноситиме додатковий дохід, підвищуючи впевненість у завтрашньому дні.

Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.