SUNSAY Energy

Сонячні батареї для дачі

27.04.21

Щоб відчувати себе на дачі максимально зручно, потрібно її відповідно обладнати. Головний фактор комфортного проживання у власному домогосподарстві — це електрика. І поки традиційні джерела енергії дорожчають і завдають шкоди навколишньому середовищі, альтернативна енергетика допомагає постачати будинок електрикою. Сонячна станція з акумулятором — оптимальне рішення для вашої дачі. Адже дозволяє бути незалежним від постачальників енергії, а також забезпечити дім безперебійним електропостачанням. У цій статті ми розглянемо всі переваги сонячних батарей та розповімо, яку акумуляторну систему вибрати.

Якої потужності потрібні сонячні батареї?

Щоб розрахувати необхідну потужність сонячних панелей, потрібно знати енергоспоживання вашого домогосподарства в місяць. Ці цифри можна знайти на вашому лічильнику електроенергії, або ж порахувати самому, підсумувавши витрати енергії всієї техніки в будинку.

Також під час розрахунків важливо брати до уваги, що сонячні панелі генерують енергію в світлий час доби, а найбільш ефективні в ясний день, коли сонячні промені потрапляють на поверхню під прямим кутом. Коли промені падають під гострим кутом, ефективність панелей падає на порядок, а залежно від щільності хмар, ККД може зменшуватись від 5% до 90%. Тому для точних розрахунків найкраще звернутися до фахівця, який врахує всі нюанси і підбере обладнання оптимальної потужності.

Які сонячні панелі вибрати для дачі?

Залежно від ваших можливостей і потреб, ви можете вибрати монокристалічні, полікристалічні і тонкоплівкові (аморфні) панелі. Найдорожчими і ефективними вважаються монокристалічні батареї. У них складна техніка виробництва, але висока віддача і ККД до 22%. Полікристалічні панелі мають ККД від 15 до 20%, але на порядок дешевше. До того ж по довговічності вони приблизно однакові з монокристалічними. Тонкоплівкові батареї мають найнижчий ККД до 10% і зовсім недовговічні. При цьому, панелям не потрібно пряме попадання сонячних променів на поверхню, адже вони поглинають розсіяне світло.

Як вибрати акумулятор?

Автономної сонячної електростанції потрібен відповідний акумулятор. На перший погляд, таке рішення може здатися дорогим, адже це додаткове обладнання для комплекту станції. Але саме акумулятор допомагає зробити електропостачання будинку цілодобовим і безперебійним. Сонячна станція генерує електроенергію для потреб будинку, а всі надлишки направляє в сховище. Таким чином, вам не страшні мережеві перебої або аварії.

Щоб вибрати акумулятор, вам потрібно визначити необхідний номінал місткості. Його можна розрахувати, ґрунтуючись на тій кількості енергії, яку потрібно запасати й відштовхуючись від того, як часто ви будете користуватися енергією в будинку. 

Плануєте встановити сонячну електростанцію для своєї дачі? Звертайтеся до фахівців. Експерти SUNSAY Energy підберуть вам найефективніші сонячні панелі для будинку, а також допоможуть оформити «зелений» тариф під ключ. А якщо ви хочете дізнатися, що чекає на «зелений» тариф після 2030 року? — наш блог до ваших послуг.

 
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.