SUNSAY Energy

Сонячні батареї занадто довго окуповуються?

08.02.21

Сонячна станція допомагає не тільки знизити комунальні платежі за електроенергію, а й заробляти на «зеленому» тарифі. Але сама програма розрахована до 2030 року і попри щорічне здешевлення станцій, деякі вважають, що купувати СЕС невигідно. У цій статті ми розглянемо, за який час дійсно окупляться сонячні електростанції для дому та яку суму можна заробити на «зеленому» тарифі.

Яка ставка «зеленого» тарифу?

Ставка «зеленого» тарифу була визначена Національною комісією, яка регулює сферу енергетики і зменшується кожні чотири роки. Наразі розміри ставок наступні:

  • 0,16 євроцентів / 1 кВт*год (С 1.01. 2020 по 31.12.2024)
  • 0,14 євроцентів / 1 кВт*год (С 1.01. 2025 по 31.12.2029)

Тариф прив'язаний до євровалюти, тому на ваш дохід не впливатимуть кризи і інфляція. У 2030 році держава повинна придумати нові ініціативи по залученню нових інвестицій в зелену енергетику. Зниження ставки обумовлюється тим, що держава передбачає (а реальні цифри це підтверджують), що з кожним роком кількість людей, підключених до програми, буде підвищуватися. Тому чим швидше ви під’єднаєтесь до «зеленого» тарифу, тим вище буде ваш дохід, а відповідно, і окупність.

Як швидко окупиться станція?

В середньому, в залежності від потужності станції, ви можете окупити установку від 4 років. Чим потужніше станція, тим швидше вона окупиться. Але є ще кілька факторів, які впливають на окупність СЕС. Головний параметр, який безпосередньо впливає на період окупності сонячної станції — це ваше енергоспоживання. Для того, щоб отримувати дохід від «зеленого» тарифу вам обов'язково потрібно користуватися згенерованою електрикою, а надлишки буде купувати держава. Якщо ж ваш будинок споживає більше енергії, ніж генерують панелі, то різниця оплачується за стандартним тарифом — 1,68 грн / кВт*год.

Крім енергоспоживання на термін окупності станції впливає погода. У похмуру погоду ефективність панелей знижується — від 5% до 90%. Отже, чим більше в році ясних днів, тим більше енергії будуть генерувати сонячні батареї.

Скільки грошей принесе «зелений» тариф?

Якщо ви постійно ставите собі питання «Як заробити на сонячних панелях?», то для вас у нас є реальні цифри. Залежно від потужності станції, ваш потенційний заробіток буде різним. Максимальний прибуток, який вам принесе станція найвищої потужності — до $ 6 500 на рік. Якщо ж ми говоримо про менші потужності, наприклад, про встановлення станції потужністю 15 кВт — така установка за рік принесе $ 2000 (при власному споживанні 500 кВт*год). Окупитися вона зможе за 5-5,5 років. Тому, для більш швидкої окупності і високого доходу, краще подумати про більш потужне обладнання. Наприклад, про установку мережевої сонячної електростанції 22 кВт. Така потужність допоможе окупити станцію набагато швидше.

Ви плануєте заробляти на «зеленому» тарифі і отримувати стабільний дохід з року в рік? Тоді ми йдемо до вас. Фахівці SUNSAY Energy проконсультують вас з усіх питань і підберуть оптимальну станцію під ваші потреби.

 
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.