SUNSAY Energy

Сонячні модулі

28.07.21

Сонячна енергетика в Україні не тільки існує, а й продовжує процвітати. Ця теза підкріплюється різними дослідженнями. Наприклад, в дослідженні «Економічні наслідки поступової відмови від використання вугілля в Україні до 2030» від компанії «Aurora Energy Research» вказується, що альтернативні джерела енергії забезпечать понад 50% виробництва електроенергії і створять до 161 тисячі робочих місць в країні до 2030 року. І поки різні фабрики і заводи встановлюють сонячні електростанції на своїх виробництвах, українські сім'ї також використовують переваги сонячної енергії. Але, щоб зрозуміти, які плюси у сонячних батарей, потрібно розібратися, як вони влаштовані. У цій статті ми розглянемо, як сонячні модулі з'явилися і чому набули таке поширення.

сонячні модулі Sunsay

Хто придумав сонячні батареї?

Ефект перетворення сонячного світла в традиційну електрику відкрив французький фізик Олександр Едмон Беккерель в 1842 році. А ось перші сонячні модулі створили співробітники компанії Bell Laboratories в квітні 1948 року. Щоравда, широке застосування сонячні батареї отримали тільки останні 10-15 років. Причина проста: спочатку створення сонячних модулів було нерелевантним через високу вартість виробництва, а ось через роки ціни на технології значно знизилися. Що і дозволило масово виробляти сонячні панелі.

Чому вигідно встановлювати сонячні модулі?

На відміну від традиційних джерел енергії, сонячне світло дає безкоштовну і безпечну енергію. Побудувати сонячну електростанцію і отримувати від неї електроенергію дешевше, ніж просто продовжувати експлуатувати електростанції, що працюють, наприклад, на вугіллі. Це підтверджують і західні країни — наприклад, з 2015 року в Європі закрили вже половину вугільних станцій — після підписання Паризької угоди.

До того ж завдяки сонячним станціям можна заробляти. Механізм «зелений» тариф — державна програма, яка дозволяє власникам мережевих або гібридних електростанцій продавати державі надлишки електроенергії, що згенеровано, за євровалюту. Таким чином, можна швидше окупити сонячну електростанцію і надалі отримувати стабільний дохід.

Інновації у створенні сонячних батарей

Технології, які застосовуються в сонячних панелях, не стоять на місці і продовжують стрімко розвиватися і зараз. Інноваційні рішення, використовувані у виробництві сонячних модулів дозволяють удосконалювати їх з року рік. Це помітно навіть в розрізі останніх 2-х років: якщо в 2019 SUNSAY Energy встановлювала станції з модулями потужністю 270-290 Вт, то зараз найбільш типові панелі для інсталяції — це 430-450 Вт. До того ж панелі не тільки допомагають виробляти чисту і поновлювану енергію, але і можуть бути перероблені практично повністю після утилізації. Зараз більшість виробників гарантують від 85 до 95% вторинного перероблювання модулів.

Бажаєте приєднатися до сонячної спільноти і почати використовувати поновлювану енергію? Фахівці SUNSAY Energy допоможуть вам вибрати оптимальний варіант для вашого домогосподарства. А якщо ви хочете дізнатися вартість на мережеві або гібридні сонячні електростанції — калькулятор на нашому сайті покаже вам всі необхідні розрахунки.

 

Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.