SUNSAY Energy

Сонячні батареї 220 вольт. Чи можливо купити?

04.08.21

Сучасні технології дозволяють використовувати сонячну енергію для потреб всієї сім'ї. Тому все частіше власники домогосподарств звертають увагу на сонячні електростанції. Про це говорить статистика: майже 3 500 домогосподарств в Україні встановили сонячні електростанції загальною потужністю 98 МВт з квітня до червня 2021 року. А в Держенергоефективності відзначили, що в другому кварталі кількість сімей з домашніми СЕС (сонячними станціями) збільшилася на 11%, в порівнянні з першим кварталом. Зараз в нашій країні налічується 35 400 сімей, які встановили сонячні конструкції і споживають енергію сонця. А сумарна потужність встановлених домашніх СЕС досягла 933 МВт. Далі — більше, адже сонячний потенціал дійсно важко переоцінити. За допомогою станції можна як заробити на електриці, так і забезпечити своє домогосподарство електроенергією. Але робота СЕС залежить від різних комплектуючих. У цій статті ми розглянемо, як влаштовані сонячні батареї і навіщо потрібен інвертор.

Навіщо потрібен інвертор?

Кожна сонячна станція складається з панелей, інвертора, кріплень, комутації та акумуляторної системи (якщо це автономна станція). Щоб зрозуміти, як працюють сонячні батареї, потрібно розібратися з електрикою. Батареї генерують енергію, яку отримують від сонячних променів. Але яка напруга у сонячних панелей? Фотомодулі видають постійний струм. А в Україні всі користуються приладами, які працюють на змінному струмі — 220 В. Щоб з постійного струму зробити змінний і потрібен інвертор. Завдяки напівпровідникам і силовим транзисторам, що використовуються в інверторі, виходить електроенергія, яку можна застосовувати для живлення різної техніки.

Які технічні параметри панелей?

Одна сонячна батарея складається з комірок, число яких можна поділити на 12. Тому, в залежності від розміру, фотомодулі можуть бути з 12, 24, 36 елементами і більше. Потужність таких панелей теж буде різна — від 450 Вт до 500 Вт. Хоча ще кілька років тому батареї видавали 250-270 Вт. Кожна панель в стрінгах (ряді) виробляє струм і напругу, залежно від  миттєвого потрапляння світла на фотомодуль. 

Сонячні модулі, що підключаються один до одного можуть додавати напругу або струм — все залежить від схеми інсталяції. Але кількість напруги і струму не може перевищувати значення, допустимі для заданої моделі інвертора на стороні постійного струму. Сонячні батареї 220 вольт купити складно — номінально кожен модуль має напругу від 12 до 17 В. тому і потрібен інвертор, який збирає та перетворює електроенергію в змінні 220 В.

Сонячні батареї з мікроінверотом

Для того, щоб панелі видавали максимальну кількість змінного струму, винайшли сонячні модулі з мікроінвертором. Такі фотомодулі тільки почали виходити на ринок, а раніше їх можна було побачити тільки на спеціалізованих виставках. У кожній такій батареї є вбудований мікроінвертор — він знаходиться на самій панелі, а також розетка для підключення приладу. Така батарея працює по типу міні-станції і видає відразу 220 В змінного струму.

Шукаєте, де сонячні батареї 220 вольт купити в Україні? Звертайтеся до фахівців SUNSAY Enegry, які вам детально розкажуть про оптимальне обладнання для вашого господарства, а також зроблять розрахунок потужності сонячної батареї.

Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.