SUNSAY Energy

Сонячна електростанція 20 кВт

01.08.22

СЕС 20 кВт - варіант, який підходить і для домашніх станцій, і для невеликих бізнес-об'єктів: офісний центр, готель, СТО. Але найчастіше це саме домашня станція. Ціна на сонячну електростанцію 20 кВт відрізняється залежно від виду обладнання, умов встановлення. Її основна перевага – відповідність умовам «Зеленого тарифу», що дозволяє перетворити СЕС на джерело стабільного пасивного доходу.

Сонячна станція 20 кВт - ефективне рішення для власного електропостачання з можливістю додаткового доходу

Сонячна станція 20 кВт рекомендується до використання як джерело альтернативного енергопостачання власникам приватних будинків. Перехід на зелену енергетику розглядається не лише як сучасний еко-тренд, а й як варіант поповнення сімейного бюджету на постійній основі. Висока потужність системи у порівнянні з бюджетними малопотужними рішеннями гарантує таку ж високу прибутковість. Для цього СЕС підключають до програми Зеленого тарифу, налаштовуючи її на мережевий формат роботи.

Параметри та комплектація СЕС на 20 кВт

Сонячна електростанція 20 кВт для більшості приватних домоволодінь дозволяє ефективно покрити власне енергоспоживання у світлий час доби та гарантовано передати частину згенерованої потужності за «зеленим тарифом» у стаціонарну енергомережу. Необхідна для встановлення панелей вільна площа покрівлі становить близько 125 квадратів. Як правило, підключення системи відбувається без необхідності удосконалення магістральної мережі, що діє, завдяки відсутності зайвого навантаження на електросистему.

Спеціалісти Sunsay Energy після виїзду на місцевість та проведення оціночних заходів готують проектне рішення для майбутньої сонячної станції. Система, основу якої складають сонячні панелі 20 кВт, складається з таких позицій:

 • Комплект фотоелектричних модулів .
  Їхня остаточна кількість залежить від номінальної потужності однієї панелі, виду обладнання.
 • Мережевий інвертор .
  При виборі конкретної моделі орієнтуються підсумкову потужність системи. До інноваційних рішень відносять інвертор із вбудованим у нього контролером.
 • Кабельна продукція .
  Призначення комплектуючих - підключення фотомодулів до інвертора та з'єднання інверторного вузла з двонаправленим лічильником.
 • Комплект захисту постійного та змінного струму для виключення аварійних ситуацій.
 • Двонаправлений лічильник .
  З його допомогою відстежуються потоки вхідної та вихідної потужності, фіксується кількість електроенергії, переданої за «Зеленим тарифом».
 • Металокаркас під фотомодулі .
  Спеціальні кріплення вибирають під конкретний тип покрівлі, визначаючи оптимальний кут нахилу панелей по відношенню до горизонту.

Підсумкова ціна на сонячні батареї 20 кВт залежить від усіх складів, оцінки проектних, монтажних робіт, додаткових юридичних послуг. Середня вартість складає близько 16000 доларів.

Потужність готової системи на виході не є фіксованою величиною. На значення впливають температурний режим (сезонність), рівень сонячного випромінювання, наявність/відсутність затінень. Середній показник річного виробітку СЕС по Київському регіону становить 20300 кВт*рік, для Дніпропетровської та Одеської областей це значення збільшується до 22000 та 23600 кВт*рік відповідно.

Як працює СЕС 20 кВт

Мережева сонячна станція 20 кВт працює в тандемі зі стаціонарною енергомережею за таким принципом:

 • Фотомодулі поглинають сонячну енергію, виробляючи напругу постійного струму.
 • Інвертор перетворює постійний струм на змінний і передає його в домашню мережу для покриття власних потреб.
 • Надлишки згенерованої фотомодулями енергії передаються стаціонарну мережу. Дані фіксує двонаправлений лічильник.
 • У нічний час, за поганих погодних умов, електрика в приватне домоволодіння надходить від загальної електромережі.
 • За підсумками місяця вираховується різниця між згенерованою та спожитою електроенергією. Саме ці кВт підлягають оплаті за програмою «Зеленого тарифу».

Окрім мережевого варіанта, сонячні батареї 20 кВт для роботи за «Зеленим тарифом» можуть встановлюватись у вигляді гібридної системи. Але такі проекти мало затребувані через їхню низьку рентабельність. Для роботи систем комплектацію доповнюють акумуляторними батареями, які значно підвищують підсумкову вартість проекту. Таке вкладення виправдано, якщо часто виникають аварійні ситуації у роботі магістральної електромережі, відзначаються постійні перепади напруги, що призводять до несправності побутової техніки. Гібридна сонячна станція за таких умов стає ефективним резервним джерелом електропостачання на фіксований період.

Реалізація проекту сонячної станції потужністю 20 кВт спеціалістами Sunsay Energy проводиться поетапно з дотриманням усіх технологічних вимог:

 1. На підставі аналізу про поточне енергоспоживання об'єкта, умов роботи майбутньої СЕС розробляється комерційна пропозиція. Основним документом є кошторис. Одночасно проводяться попередні розрахунки очікуваної продуктивності та окупності системи.
 2. Після погодження із замовником відбувається закупівля та доставка обладнання станції.
 3. У зазначені терміни фахівці проводять складання та підключення СЕС, виконується пробний запуск.
 4. За умови підключення до програми «Зеленого тарифу» забезпечується юридичний супровід для оформлення необхідної документації та її узгодження з державними структурами.

З моменту запуску станції в експлуатацію та протягом усього періоду її роботи компанія Sunsay Energy забезпечує якісне сервісне обслуговування системи, відстеження показників роботи в онлайн-форматі для своєчасного коригування відхилень, усунення несправностей. Термін окупності СЕС становить близько 4 років, після чого сонячна станція стає її власником джерелом чистого доходу.

Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.