SUNSAY Energy

Сонячна електростанція для дому

12.01.22

Сонячні батареї для будинку відносяться до основної категорії фотомодулів, які використовуються як альтернативне екологічне джерело електроенергії. Зазвичай для домашнього використання набувають СЕС потужністю до 30 кВт, плануючи не лише екологічне економне енергоспоживання, а й додатковий заробіток. 

Сонячна електростанція для будинку: малопотужні СЕС для прибуткового енергоспоживання

Сонячна електростанція для дому — ефективне рішення, варіант переходу на альтернативне енергозабезпечення із можливістю участі у спеціальній програмі «Зелений тариф». Сонячні станції як можливість реалізації зеленого тарифу 

Власникам приватних будинків, які використовують фотомодулі для часткового покриття потреби в електриці, держава пропонує взаємовигідне співробітництво:

 • згенеровані панелями потужності частково надходять у стаціонарну енергомережу після покриття домашніх потреб;
 • за передану державі електрику власник приватного будинку отримує грошову виплату, передбачену для зеленого тарифу.

Величина виплат прив'язана до євровалюти. На сьогоднішній день її розмір становить 0,164 євро/кВт*год. Програма розрахована на мережеві та гібридні СЕС потужністю не більше ніж 30 кВт.

Додаткові бонуси сонячних станцій для дому

Купити сонячну батарею для дому доцільно не тільки для створення додаткового джерела доходу. Крім стабільного поповнення сімейного бюджету, спроектовані під індивідуальні умови та потреби СЕС дають їх власникам низку переваг:

 • Забезпечують часткову енергонезалежність. У ясну сонячну погоду станція покриває основні потреби в електриці. Для віддаленої від стаціонарної мережі дачі можна розглянути варіант повністю автономної СЕС. Для житлових будинків актуальні мережеві чи гібридні станції, пов'язані зі стаціонарною енергомережею.  
 • Сприяють зниженню комунальних витрат. Сонячна станція для будинку генерує енергію без прив'язки до тарифів, що постійно зростають. У результаті електрика, що поставляється державою, використовується в мінімальному обсязі і, в основному, у вечірній час, коли «працюють» знижені розцінки. 

Мережева чи гібридна СЕС - як визначитися з вибором

Домашня сонячна електростанція проектується у різних випадках.

Мережеві СЕС для дому

У такому вигляді альтернативні джерела енергопостачання комплектуються:

 • розрахунковою кількістю фотомодулів;
 • інвертором;
 • двонаправленим лічильником;
 • допоміжними комплектуючими – кабелем, витратними матеріалами, захисними пристроями. 

Вид сонячних панелей та їх кількість визначаються на підставі індивідуальних вимірів та планованої потужності СЕС. Останній показник має значення, якщо мережна сонячна електростанція для будинку підключається до програми зеленого тарифу.

Мережева СЕС працює на повну потужність за сприятливих погодних умов у денний час. З настанням сутінків за енергопостачання відповідає магістральна мережа.

Гібридні сонячні станції

Купити сонячну електростанцію для будинку можна у вигляді гібридної СЕС різної потужності. Такі станції крім основного обладнання (фотомодулів, інвертора) комплектуються акумуляторними батареями, що накопичують енергію, контролером заряду. Особливості роботи альтернативного джерела енергії залежать від обраного режиму, зумовленого зовнішніми та внутрішніми факторами:

 • Автономний режим. Актуальний, якщо встановлюється сонячна погода та енергія споживається у середньому обсязі. Після покриття потреб на акумулятори передається залишок згенерованої енергії. Коли АКБ повністю заряджено, СЕС передає потужності в мережу за зеленим тарифом. 
 • Одночасна робота із мережею. Режим активується за умови погіршення погодних умов. У хмарну погоду автономної роботи вистачає на короткий час. Після розряджання акумуляторів система переходить на стаціонарне енергоспоживання від магістральної мережі. 
 • Режим резервного споживання. Плануючи купити сонячні батареї для будинку і зробивши гібридну станцію, можна розраховувати на надійне енергозабезпечення при частих перебоях з електрикою від магістральної мережі. Вдень станція більшу частину потужності передає на акумулятори і потім в стаціонарну мережу за зеленим тарифом. У погану погоду та вечірній час СЕС стає резервним джерелом для короткочасного забезпечення енергоспоживання у разі виникнення аварійних ситуацій.  

Вартість сонячної станції для будинку

Ціна на сонячну електростанцію для будинку залежить від кількох факторів:

 • Тип та кількість фотомодулів.
 • Вид інвертора.
 • Кількість та тип акумуляторних батарей, якщо вони передбачені комплектацією СЕС.
 • Наявність металокаркасу для кріплення фотомодулів.

Додаткова конструкція потрібна, якщо кут нахилу даху або його площа не дозволяють технічно розмістити панелі для забезпечення ефективної роботи сонячної станції.

Перелічені пункти формують основну суму. До додаткових витрат відносять вартість матеріалів, необхідних для монтажу елементів станції, оплату послуг з проектування, юридичного, документального супроводу. 

SUNSAY Energy пропонує сонячні станції для дому під ключ. Фахівці компанії починають ведення проекту із вимірів актуального енергоспоживання, визначення конфігурації, параметрів покрівлі, підбору оптимального варіанта СЕС під індивідуальні умови замовника. При підключенні до зеленого тарифу забезпечується повний супровід із оформленням технічної документації, погодженням із державними структурами. Надалі передбачається гарантійне обслуговування станцій для максимально комфортної експлуатації.

Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.