SUNSAY Energy

Сонячна енергетика в часи кризи: хто кого?

16.05.20

Період турбулентності, який переживає суспільство та економіка у зв'язку з ізоляцією та закриттям кордонів через пандемію — необхідне і, водночас, менше зло. Авіасполучення відсутні, а використання машин обмежилось до поїздки в магазин. Енергетичний сектор переживає найбільше падіння в історії: потреба у вугіллі знизилася на 8%, в електриці - на 15%, в нафті й газі - на 5% і 2% відповідно. Розберемося, як колапс 2020 може вплинути на розвиток сонячної енергетики у світі, в Україні та у вашому домі.  

Ситуація в світі

  • США

Почнемо зі значних новин. Дослідження BDO ринку енергетики США в період з січня по квітень 2020 року показало, що вже через три роки сонячна енергетика стане домінантною формою відновлюваної енергетики. Найімовірніше, перехід на альтернативну енергію незабаром торкнеться всіх індустрій — від малого бізнесу до національної безпеки — з метою мінімізації наслідків зміни клімату і збереження навколишнього середовища Землі, придатного для життя майбутніх поколінь. 

Доктор Чарльз Донован, виконавчий директор Центру Кліматичного Фінансування та Інвестицій, стверджує, що країни, які залежні від викопного палива сильніше страждають внаслідок криз, як у випадку з пандемією. У такі моменти, надмірна залежність від невідновлюваних джерел енергії повинна підштовхнути лідерів держав до рішень на користь просування, фінансування та використання технологій альтернативної енергетики. Інвестиції в "чисту" енергетику допоможуть ізолювати світовий ринок від серйозних потрясінь.

  • Європейський союз

Однією з таких ініціатив вже виступила асоціація SolarPower Europe. Представники сектора поновлюваних джерел енергії та енергоефективності пропонують Європейській Раді розглянути пропозиції фінансування в цій галузі для того щоб створити нові робочі місця для людей, які втратили роботу через кризу внаслідок коронавірусу.

  • Пріорітети і тенденції

Звичайно, ресурс сонця, вітру і води неможливо вичерпати, і до початку кризи, країни намагалися досягти цілей щодо зменшення викидів вуглекислого газу в атмосферу. Пандемія змусила переглянути пріоритети — велика частина бюджету виправдано йде на підтримку системи охорони здоров'я і боротьбу з COVID-19. Закриття кордонів вплинуло на своєчасність постачання частин для встановлення сонячних батарей, а ціни сонячних панелей коливаються.

Ймовірно, однією з післякризових стратегій стане збільшення виробництва СЕС в США та європейських країнах аби уникнути залежності від китайського ринку, де зараз виробляється велика частина сонячних панелей та обладнання. 

Ще однією післякризовою тенденцією серед населення стане природне бажання убезпечити себе від можливих криз. Що робити, коли енергії немає в загальній мережі? Відповідальні громадяни розглядають варіанти незалежних джерел "чистої енергії", такі як автономні і резервні сонячні електростанції.

Ситуація в Україні

Подивимося, як український сектор відновлюваної енергетики відчуває себе під час кризи:

  • 2171 сонячна електростанція із загальною потужністю близько 65 МВт — стільки СЕС встановили українці за перші три місяці 2020 року;
  • З січня по квітень, власники приватних СЕС в Дніпропетровській області виробили понад 16,3 млн кВт-год, що в 5 разів більше ніж за аналогічний період 2019 року;
  • Маленька шестиденна перемога. У березні, в певні години, сонячні і вітряні електростанції виробили більше електроенергії, ніж вугільні ТЕЦ;

Потужність відновлюваної енергетики України впевнено зростає - з 2,3 до 6,8 ГВт. І це лише за минулий рік! Ми бачимо  позитивну динаміку, а усвідомлених споживачів і громадян стає все більше.

Висновки SUNSAY Energy

2020 рік доводить що людство залежно від електроенергії 24/7: нам потрібна повна зарядка на смартфоні для відеодзвінків, доступ до води, нагрітої бойлером, і телевізор з робочим Smart TV. Ми відчули гостру потребу в надійності та комфорті власного будинку. Українці проводять вдома більше часу, а значить, стали частіше стикатися з неприємними наслідками від перебоїв і відключень основних електричних мереж, що знаходяться в аварійному стані. 

Дмитро Зінкевич, CEO і співвласник SUNSAY Energy, акцентує увагу на тому, що зараз українці прагнуть забезпечити себе від перерваних робочих та навчальних днів дома, а також, заощадити на рахунках за комунальні послуги. Установка резервної або автономної сонячної електростанції викреслить ці два пункти зі списку бажань.

"Сонячні батареї — розумна інвестиція для власника будинку в наш час. Це один із способів економії на утриманні будинку й напевно єдина можливість заробітку на альтернативній енергії завдяки зеленому тарифу".

Дмитро відзначає, що тенденції останніх років показують спад у вартості сонячних панелей і супровідного обладнання. Однозначно, це плюс для домовласників, які планують встановити СЕС. Уявіть, як можна буде економити на опаленні будинку, освітленні двору та обігріві води. Проте, зниження цін ніяк не вплине на якість обладнання, яке встановлюють сонячні фахівці SUNSAY Energy.

"Ми не розглядаємо пропозиції з дешевшим обладнанням, тому що це може позначитися на якості. Нашою стратегією завжди було і залишається встановлення високонадійного обладнання, яке слугуватиме десятки років".

Що з постачанням і як ми працюємо зараз

Перерваний період поставок припав на січень та лютий, коли Китай закрив кордони для боротьби з вірусом. На щастя для SUNSAY Energy, зима — не дуже активний сезон для установки домашніх СЕС, тому компанія спокійно пережила той період, покладаючись на наявні закупівлі на складах постачальників. Зараз склади наповнені новим обладнанням і компанія працює на повну потужність.  

Монтажні роботи йдуть без зупинки, адже за останній період збільшилася кількість заявок для ознайомлення з домашніми СЕС та запитів на їх встановлення. Наш технічний відділ проводить монтаж електростанцій під час карантину. Інсталятори  дотримуються соціальної дистанції, працюють в масках і рукавичках. Обов'язково обробляють інструменти після завершення робіт. Таким чином, ми максимально забезпечили процес установки СЕС для вас і наших співробітників. 

Сонячна енергія — один з альтернативних варіантів підтримки незалежності та стабільності у власному будинку. Сонячні фахівці SUNSAY Energy завжди на зв'язку та готові допомогти підібрати сонячну установку відповідно до необхідної потужності і бюджету. 

 

Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.