Сонячні батареї в Києві і області - особливості використання
Інвестиційна привабливість сонячних електростанцій та інших видів відновлюваних джерел енергії не тільки висока, але помітно перевищує загальний рівень у всій енергетичній галузі. Саме сонячні електростанції стали лідерами генерації альтернативної енергетики в Україні. Тільки за минулий рік в промислових масштабах було встановлено станцій на 1169 МВт, а в приватних домогосподарствах встановили СЕС на 226 МВт. До того ж експерти з Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) прогнозують, що сумарна потужність сонячних і вітрових електростанцій, що встановлено, вже в 2023 перевищить потужність газових установок, а 2024 — вугільних. Адже переваги від сонячних електростанцій з кожним днем оцінюють все більше жителів по всій країні і в столиці, зокрема. У цій статті ми розглянемо, чи вигідно встановлювати СЕС в Києві і області, а також розповімо, як заробити на електриці.
Яка інсоляція в Київській області
Щоб розібратися, чи прибутково встановлювати сонячну станцію в Києві, потрібно зрозуміти рівень інсоляції області. Інсоляція — це кількість радіації Сонця, яка падає на поверхню Землі. Іншими словами, інсоляція допомагає встановити, скільки світить сонце і яка кількість радіації може отримати сонячна панель в різні місяці року. Інсоляція вимірюється в кВт/год/м2.
У Києві та Київській області відмінні умови для встановлення сонячних електростанцій. Тут рівень інсоляції за рік дорівнює 3.10 кВт/год/м2. Що набагато вище, ніж, наприклад, в Німеччині, яка лідирує за обсягами потужностей сонячної енергетики в Європі.
Скільки можна заробити на СЕС в Києві
Щоб отримувати пасивний дохід на сонячній енергетиці, потрібно встановити мережеву або гібридну електростанцію. В такому випадку, електростанцію можна під'єднати до «зеленого» тарифу, продаючи електроенергію, що згенеровано, державі. Встановлена в Київській області сонячна станція 10 кВт зможе згенерувати близько 11 тис. кВт*год на рік, а ось електростанція 30 кВт в три рази більше — до 35 тис. кВт*год на рік. Це означає, що станція в 30 кВт зможе принести власнику домогосподарства до $6.5 тис. в рік по «зеленому» тарифу. З огляду на, що «зелений» тариф розрахований до 2030 року, станція в 30 кВт дозволить швидше її окупити і мінімум кілька років отримувати «чистий» дохід від енергії сонця.
Як під'єднати СЕС до «зеленого» тарифу
В першу чергу, щоб під'єднати сонячну електростанцію до «зеленого» тарифу потрібно мати підключення до дому відповідної потужності. Що це означає? Припустимо, власник домогосподарства хоче встановити СЕС потужністю 15 кВт. У такому випадку потрібно мати підключення від обленерго не менше 15 кВт. Якщо ж необхідної потужності не вистачає, її необхідно збільшувати, пройшовши певну процедуру. У Києві та Київській області оформлення підключення займає від 3 до 5 місяців. І хоча процедура може здатися тривалою, вона не дуже складна.
Хочете без клопоту встановити сонячну станцію і під'єднатися до «зеленого» тарифу? Фахівці SUNSAY Energy допоможуть без зайвої бюрократії і нервів вибрати оптимальну СЕС, а також оформити програму «зелений» тариф. Наші експерти проведуть детальний розрахунок вартості електростанції, а також дадуть відповіді на всі питання, включаючи такі як «скільки виробляє сонячна батарея?», «який інвертор вибрати?» та інші.