SUNSAY Energy

Сонячні батареї: плюси і мінуси

21.02.20

Сонце – невичерпне і безкоштовне джерело енергії для нашої планети. За одну годину, воно дає Землі стільки енергії, скільки необхідно населенню в 7.78 мільярдів людей на цілий рік. Кількість сонячної енергії, що досягає самої поверхні планети складає 7.15 х10 (в 14 ступені) МВт/год. Виходить, саме стільки можна використати для вироблення електроенергії. Розберемося, які можуть бути плюси та мінуси сонячних батарей в Україні:

 • Вартість покупки й установки VS економія і заробіток      
 • Залежність від погоди VS клімат в Україні       
 • Особисті екологічні переконання VS розвиток технологій      

Купівля і заробіток

У блозі SUNSAY Energy ми вже писали про те, скільки коштує купити та встановити сонячні батареї для домашнього користування і під "зелений тариф". Найбільша дозволена законом потужність сонячної електростанції для приватних домогосподарств в Україні – 30 кВт. Для кращого розуміння, можна сказати, що вартість 1 кВт енергії сонця варіюється від € 800 до € 1000, тобто у сонячну електростанцію на 10 кВт, потрібно вкласти близько € 10000.

Експерти в області сонячної енергетики кажуть, що за останні десять років вартість виробництва елементів для сонячних батарей знизилась. Відповідно, ціни на готові батареї зменшились і будуть падати далі, з розвитком технологій. Дивіться, як зменшувалась ціна на виробництво 1 кВт панелями електроенергії і який тренд на майбутнє:

 • 2004 р. - € 7.4;      
 • 2019 р. - € 0,27;      
 • 2023 р. ≈ € 0,09.    

​​Такий прогноз означає, що приблизно через три роки, собівартість "сонячного кіловата" повинна зрівнятися, якщо не стати нижче, тарифів на електроенергію з традиційних джерел.

Плюс, якщо ви плануєте заробляти на "зеленому тарифі", до кінця 2029 року держава гарантує закупівлю виробленої чистої енергії за встановленими тарифами, в залежності від року введення в експлуатацію. Наприклад, якщо взяти сонячну електростанцію потужністю 8 кВт і тариф 14.0 - 16.0 євроцента за кВт/год на наступні десять років, можна заробити до €10000.

Залежність від клімату

Найбільша продуктивність сонячних батарей по віддачі електрики припадає на сонячні місяці: з середини квітня по кінець вересня. Попри це, сонячна енергія все ще може бути вироблена в хмарні та дощові дні, тільки в меншій кількості. До того ж, потрібно розраховувати, що вона не буде вироблятися в нічний час.

На щастя, сонячна активність на території України досить висока, а сонячні панелі та електростанції належать до найбільш перспективних джерел відновлюваної енергії. На 80% площі нашої країни, рівень інсоляції (сонячної активності) досягає 3 і більше одиниць. Цей показник вищий, ніж показники інсоляції в Німеччині, хоч вона і один з глобальних лідерів у сфері розвитку сонячної енергетики. За даними на 2019 рік, з рівнем інсоляції в 5-6 одиниць, найбільш ефективно сонячні панелі працюють в:

 • Запорізької області;      
 • Дніпровської області;      
 • Херсонської області;      
 • Миколаївської області;      
 • Одеської області.     

Карта інсоляції України дуже приваблива, як для установки сонячних батарей для особистого використання, мережевих сонячних електростанцій заради заробітку, так і для інвестування в "сонячні проєкти". До того ж, наш клімат добре поєднується з вигідними цінами "зеленого тарифу".

Переконання і технології

Еко-активісти виступають за те, щоб викорінити будь-які джерела забруднення планети, в повітрі та воді. Нехай, типи забруднення, які пов'язані з сонячними батареями й менше, в порівнянні з іншими видами альтернативної енергії, сонячна альтернатива все ж може негативно позначитися на навколишньому середовищі. Наприклад, в процесі виробництва сонячних панелей і фотоелектричних систем, використовуються деякі токсичні матеріали й небезпечні продукти, а процес утилізації не завжди зрозумілий. Також, варто враховувати, що транспортування і сама установка сонячних батарей призводить до викиду парникових газів в атмосферу.

Проте, технології для виробництва та встановлення сонячних панелей постійно удосконалюються. Так, є оптимістичний прогноз того, що з часом варіанти утилізації сонячних батарей покращаться. У підсумку, екологічна вигода від переходу на сонячну енергію зараз переважає відданість застарілим комунальним енергійно підприємствам. До того ж, інновації у сфері квантової фізики й нанотехнологій можуть підвищити ефективність сонячних панелей і, незабаром, подвоїти електричну потужність сонячних енергетичних систем.

Очевидно, що

Майбутнє – за сонячною енергетикою. А за встановленими сонячними панелями  –  довгоочікувана економія на рахунках за електроенергію і можливість заробітку за "зеленим тарифом". Актуальність сонячних батарей в Україні досягає свого піку, а значить, варто подумати про їх купівлю та встановлення. Якщо ви ще не визначилися з потрібною потужністю і бажаною продуктивністю сонячних батарей, або хочете поставити уточнювальні питання, експерти SUNSAY Enenrgy завжди на зв'язку.

Залишити вiдгук
Дякуємо за Ваш відгук. Ми опублікуємо його після модерації.
Вiдгуки
Карпов Юрий

Сейчас выгодно ставить сетевые солнечные электростанции и излишки электроэнергии продавать. Соседи поставили такую систему. Вроде довольные. Выгодная инвестиция.

Lesha Deriunenko

Солнечная станция на крыше частного дома на 10 кВт под зеленый тариф окупится за 6 лет. Но сейчас владельцам частных домов разрешено ставить на 30 кВт, что более выгодно, но и более затратно при установке.

Petrov

Как сейчас обстоят дела с окупаемостью? Например, если поставить панели на крышу частного дома?

Владимир Сергеевич

Не соглашусь. Один из главных минусов ветряков – сильный шум.  Ветряк с оборудованием к нему обойдется не в маленькую сумму. Они требую тех осмотра, так как имеют движущиеся элементы, в том время, как солнечные панели можно просто протереть тряпкой. Вывод: ветряк – точно не соперник солнечной станции.

Гриценко Леша

Слышал от знакомого, что в некоторых случаях ветряки устанавливать лучше. 1) Не надо никакого разрешения на их использование 2) нет законодательство по регулированию их работы.

Владимир П.

Дополню: гарантированный срок «жизни» панелей – 25 лет. Но они могут работать и больше, опять же таки все зависит от эксплуатации.

Дмитрий Яровец

После установки все зависит только от эксплуатации. Панели можно просто протирать, больше никаких затрат они не требуют, если будете их беречь от всяких ударов и тд. Все, что может в дальнейшем потребовать вложений – аккумуляторы. Обычно, они работаю до 10 лет. Но опять же все зависит от вашего пользования. Если что-то пойдет не так, и за год их убить можно. С инверторами та же история.

Mark

Вопрос к пользователям домашних сэс: после того, как вы построили солнечную электростанцию, есть еще затраты? Не будет такого, что я установлю себе такую станцию и буду потом все время вкидывать в нее?

Залишити заявку:
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Заробляйте на енергії сонця

Отримайте детальний розрахунок для вашого дому – замовляйте консультацію та точний замір даху за допомогою дрона!

Пройти тест Заповніть форму, щоб отримати бонуси
 • Безкоштовний замір даху
  Безкоштовний замір даху
 • Безкоштовний рік технічного огляду станції
  Безкоштовний рік технічного огляду станції
Яку сонячну електростанцію ви бажаєте встановити?
Можна пропустити Далі
Чи є у вас пряме підключення до Обленерго?
Можна пропустити Далі
Якої потужності станцію ви плануєте встановити?
Можна пропустити Далі
Заповніть форму, щоб отримати бонуси

Отримайте детальний розрахунок для вашого дому – замовляйте консультацію та точний замір даху за допомогою дрона!

Заповніть форму, щоб отримати бонуси
 • Безкоштовний замір даху
  Безкоштовний замір даху
 • Безкоштовний рік технічного огляду станції
  Безкоштовний рік технічного огляду станції
final step
SUNSAY Energy. Чіткий сервіс. Легкий досвід. Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Сергій
Сергій

консультант