SUNSAY Energy

Сонячні батареї: плюси і мінуси

21.02.20

Сонце – невичерпне і безкоштовне джерело енергії для нашої планети. За одну годину, воно дає Землі стільки енергії, скільки необхідно населенню в 7.78 мільярдів людей на цілий рік. Кількість сонячної енергії, що досягає самої поверхні планети складає 7.15 х10 (в 14 ступені) МВт/год. Виходить, саме стільки можна використати для вироблення електроенергії. Розберемося, які можуть бути плюси та мінуси сонячних батарей в Україні:

 • Вартість покупки й установки VS економія і заробіток      
 • Залежність від погоди VS клімат в Україні       
 • Особисті екологічні переконання VS розвиток технологій      

Купівля і заробіток

У блозі SUNSAY Energy ми вже писали про те, скільки коштує купити та встановити сонячні батареї для домашнього користування і під "зелений тариф". Найбільша дозволена законом потужність сонячної електростанції для приватних домогосподарств в Україні – 30 кВт. Для кращого розуміння, можна сказати, що вартість 1 кВт енергії сонця варіюється від € 800 до € 1000, тобто у сонячну електростанцію на 10 кВт, потрібно вкласти близько € 10000.

Експерти в області сонячної енергетики кажуть, що за останні десять років вартість виробництва елементів для сонячних батарей знизилась. Відповідно, ціни на готові батареї зменшились і будуть падати далі, з розвитком технологій. Дивіться, як зменшувалась ціна на виробництво 1 кВт панелями електроенергії і який тренд на майбутнє:

 • 2004 р. - € 7.4;      
 • 2019 р. - € 0,27;      
 • 2023 р. ≈ € 0,09.    

​​Такий прогноз означає, що приблизно через три роки, собівартість "сонячного кіловата" повинна зрівнятися, якщо не стати нижче, тарифів на електроенергію з традиційних джерел.

Плюс, якщо ви плануєте заробляти на "зеленому тарифі", до кінця 2029 року держава гарантує закупівлю виробленої чистої енергії за встановленими тарифами, в залежності від року введення в експлуатацію. Наприклад, якщо взяти сонячну електростанцію потужністю 8 кВт і тариф 14.0 - 16.0 євроцента за кВт/год на наступні десять років, можна заробити до €10000.

Залежність від клімату

Найбільша продуктивність сонячних батарей по віддачі електрики припадає на сонячні місяці: з середини квітня по кінець вересня. Попри це, сонячна енергія все ще може бути вироблена в хмарні та дощові дні, тільки в меншій кількості. До того ж, потрібно розраховувати, що вона не буде вироблятися в нічний час.

На щастя, сонячна активність на території України досить висока, а сонячні панелі та електростанції належать до найбільш перспективних джерел відновлюваної енергії. На 80% площі нашої країни, рівень інсоляції (сонячної активності) досягає 3 і більше одиниць. Цей показник вищий, ніж показники інсоляції в Німеччині, хоч вона і один з глобальних лідерів у сфері розвитку сонячної енергетики. За даними на 2019 рік, з рівнем інсоляції в 5-6 одиниць, найбільш ефективно сонячні панелі працюють в:

 • Запорізької області;      
 • Дніпровської області;      
 • Херсонської області;      
 • Миколаївської області;      
 • Одеської області.     

Карта інсоляції України дуже приваблива, як для установки сонячних батарей для особистого використання, мережевих сонячних електростанцій заради заробітку, так і для інвестування в "сонячні проєкти". До того ж, наш клімат добре поєднується з вигідними цінами "зеленого тарифу".

Переконання і технології

Еко-активісти виступають за те, щоб викорінити будь-які джерела забруднення планети, в повітрі та воді. Нехай, типи забруднення, які пов'язані з сонячними батареями й менше, в порівнянні з іншими видами альтернативної енергії, сонячна альтернатива все ж може негативно позначитися на навколишньому середовищі. Наприклад, в процесі виробництва сонячних панелей і фотоелектричних систем, використовуються деякі токсичні матеріали й небезпечні продукти, а процес утилізації не завжди зрозумілий. Також, варто враховувати, що транспортування і сама установка сонячних батарей призводить до викиду парникових газів в атмосферу.

Проте, технології для виробництва та встановлення сонячних панелей постійно удосконалюються. Так, є оптимістичний прогноз того, що з часом варіанти утилізації сонячних батарей покращаться. У підсумку, екологічна вигода від переходу на сонячну енергію зараз переважає відданість застарілим комунальним енергійно підприємствам. До того ж, інновації у сфері квантової фізики й нанотехнологій можуть підвищити ефективність сонячних панелей і, незабаром, подвоїти електричну потужність сонячних енергетичних систем.

Очевидно, що

Майбутнє – за сонячною енергетикою. А за встановленими сонячними панелями  –  довгоочікувана економія на рахунках за електроенергію і можливість заробітку за "зеленим тарифом". Актуальність сонячних батарей в Україні досягає свого піку, а значить, варто подумати про їх купівлю та встановлення. Якщо ви ще не визначилися з потрібною потужністю і бажаною продуктивністю сонячних батарей, або хочете поставити уточнювальні питання, експерти SUNSAY Enenrgy завжди на зв'язку.

Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.