SUNSAY Energy

Сонячні станції в кредит

01.08.22

«Зелене» кредитування — один із варіантів долучитися до альтернативної енергетики навіть за обмеженого бюджету. Кредит на сонячну електростанцію пропонують різні фінансові установи України. Основними клієнтами банків є фізичні особи.

Кредит на сонячну електростанцію: на яких умовах пропонується фінансова допомога

Кредитування сонячних електростанцій – популярна банківська послуга, що сприяє розвитку зеленої енергетики в Україні.

Особливості кредитування в Україні

Проекти, орієнтовані розвиток альтернативної енергетики, ефективне використання ресурсів, екологічний стиль ведення бізнесу, у пріоритеті в більшості банківських структур. Для реалізації «зеленого» кредитування розробляються спеціальні програми, в яких можуть брати участь потенційний власник СЕС та компанія, що пропонує послуги з проектування та монтажу фотомодулів, супутнього обладнання. Результатом такої взаємодії є якісна технічна підтримка клієнта, повноцінний юридичний супровід на всіх етапах від проектування СЕС до її встановлення та запуску в експлуатацію. Основною умовою надання кредитних коштів є їхнє цільове використання.

Оформляючи сонячні батареї «під ключ» у кредит, можна забезпечити заробіток на «Зеленому тарифі» за мінімум початкових фінансових вкладень. Доступність кредитів гарантується за рахунок невеликих початкових внесків — до 15% загальної вартості готової СЕС.

Як приклад можна навести програму «ЕкоЕнергія», розроблену «Укргазбанком». За її умовами, сонячні батареї в кредит можуть придбати фізичні особи для встановлення приватної СЕС, орієнтованої на домашнє використання. Термін кредитування обмежений п'ятьма роками, максимальна сума фінансування — 1 млн. грн.

Переваги зеленого кредитування

Крім доступності еко-кредиту, сонячні електростанції на виплат мають і ряд інших переваг:

 • Виплата коштів за кредитом відбувається за рахунок продажу електроенергії за «зеленим тарифом».
 • Сонячні панелі у кредит пропонуються з фіксованою відсотковою ставкою від 7,49%.
 • Передбачено подання документів онлайн.
 • Заявки розглядаються у найкоротші терміни (трохи більше 3 днів).
 • Немає потреби в оформленні застави. Заставним майном є сонячна станція.
 • Пасивний щомісячний доход забезпечений з моменту запуску СЕС в експлуатацію.

Оформлення еко-кредиту – важливі моменти

Кредит на встановлення сонячних батарей оформлюють поетапно, дотримуючись такої послідовності процедур:

 1. Оформлення запиту на розрахунок вартості станції та.
  Фахівці компанії Sunsay Energy на підставі аудиту власного енергоспоживання, даних про об'єкт та умови роботи майбутньої СЕС на початковому визначають орієнтовну кількість фотомодулів та перелік необхідного для підключення обладнання.
 2. Оформлення та затвердження проектної документації .
 3. Подання заявки на отримання кредиту в один або кілька банків .
  Щоб оформити кредит на сонячну електростанцію в Україні, необхідно надати на розгляд до банку, окрім проектної документації, копію паспорта та ідентифікаційного коду заявника, довідку про доходи за останні півроку.
 4. Оплата первісного внеску .

Складові вартості СЕС у кредит

Розглядаючи варіант купити сонячну електростанцію в кредит, важливо врахувати такі складові кошторису майбутнього проекту:

 • розрахункова кількість фотомодулів для покриття енергоспоживання згідно з даними аудиту;
 • відповідна модель інвертора;
 • витратні матеріали, включаючи кабелі та конектори;
 • захисне обладнання;
 • каркас чи опорні конструкції, якщо форма або кут нахилу даху не дозволяють провести коректний монтаж панелей.

Додатково у вартість включаються:

 • вартість монтажу;
 • оплата послуг із оформлення документації на підключення до «зеленого тарифу»;

В рамках пропозиції купити сонячні батареї в кредит сервісне обслуговування є безкоштовною опцією в перший рік, а безкоштовний моніторинг гарантований протягом усього періоду роботи СЕС.

Прибутковість сонячної станції у кредит

Кредит на сонячну станцію — можливість без істотних інвестицій не лише стати власником екологічного джерела електропостачання, забезпечуючи помітну економію на комунальних платежах. Це ще й унікальний шанс на довгі роки отримати без будь-якого додаткового інвестування стабільний прибуток від продажу генерованої фотомодулями електроенергії. При цьому прибуток надходить із першого дня роботи СЕС.

Наочно оцінити розмір можливого прибутку, незважаючи на погашення кредиту, можна на прикладі максимально можливого для кредитування проекту станції потужністю 30 кВт (дані актуальні для кінця 2021 року):

 • Річна продуктивність комплекту фотомодулів за дотримання правил установки - 36000 кВт * год.
 • При продажу виробленої енергії за актуальною на 2021-2022 рік ставкою «зеленого тарифу»
  0,16 євро/кВт*год виплати становитимуть близько 203700 грн.
 • На власне енергоспоживання та сплату податків витрачається близько третини отриманої суми. Тобто річний дохід досягне 150 000 грн.
 • Виплати за кредитом, оформленим на 5 років на СЕС потужністю 30 кВт, становитимуть близько 136 000 грн.
 • Щорічний чистий дохід становитиме близько 14000 грн.

Наведені дані актуальні для дорогого дорогого обладнання, яке ми рекомендуємо своїм клієнтам. Бюджетні варіанти комплектації обійдуться дешевше, але й дохід від них буде помітно менший через нижчу продуктивність фотомодулів.

Дізнатися інформацію щодо кредитування сонячних станцій можна, залишивши запит на сайті Sunsay Energy. Менеджери компанії у найкоротший термін забезпечують зворотний зв'язок, надаючи вичерпні актуальні дані.

Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.