SUNSAY Energy

Сонячний концентратор. Наскільки це ефективно?

12.07.21

Сонце — невичерпне джерело не тільки світла, але і енергії. Та кількість сонячних променів, що падає на поверхню Землі, перевищує енергію всіх світових енергетичних запасів на планеті. Тільки за секунду на Землю потрапляє 5 млрд КВт*год. Ця цифра дорівнює потужності більш ніж 170 млн атомних реакторів. І попри те, що енергія сонця розподіляється по нашій планеті нерівномірно, а поверхня Землі частково відбиває сонячні промені, кількість енергії все одно залишається великою. Не дивно, що популярність пристроїв, що зберігають або перетворюють сонячну енергію, зростає з кожним роком. Крім сонячних електростанцій, існують ще й сонячні концентратори. У цій статті ми розповімо, що вигідніше придбати для домогосподарства.

сонячний концентратор

Як влаштований сонячний концентратор

Сонячний концентратор — це обладнання, яке перетворює сонячну енергію в тепло. Технологія концентратора відрізняється від сонячних батарей, де відбувається фотовольтаїчний процес, а результатом є електроенергія. Основне призначення сонячного концентратора — концентрація сонячного світла на приймальний пристрій, розташованому на фокальній точці (область максимальної концентрації випромінювання Сонця) колектора сонячної енергії. Говорячи просто: сонячні промені концентруються на пристрої з теплоносієм, який поглинає енергію Сонця.

Сонячний концентратор VS Сонячні панелі

Сонячні батареї — більш поширена технологія через зручність застосування і більш відповідної вартості. Зазвичай, концентратори використовують для гарячого водопостачання або опалення приміщення. У той час як енергію, що згенеровано від сонячних батарей можна використовувати для різних потреб домогосподарства, включаючи і електропостачання. Конструкція сонячного концентратора містить досить багато тендітних елементів: наприклад, лінзи, які концентрують промені Сонця. У той час як сонячні фотоелементи захищені герметичною плівкою, якій не страшні ні волога, ні опади. Також сонячні панелі не бояться температурних перепадів, тому працюють сонячні батареї взимку так само добре, як і влітку.

Яка вартість у сонячних панелей

Щоб відповісти на питання «Скільки коштує сонячна батарея?», потрібно відштовхнутися від декількох параметрів. Ціна сонячної панелі залежить від її потужності, розміру і виду. Наприклад, монокристалічні фотомодулі мають вищу вартість, ніж аморфні, а ефективність у таких батарей теж на порядки вище. Потужність панелей теж буває різна, хоча технології виробництва модулів продовжують стрімко розвиватися. Зараз стандартом є батареї потужністю понад 400 Вт, коли 2 роки тому найбільш масою була інсталяція фотомодулів на 250-270 Вт.

Вартість майбутньої сонячної електростанції для вашого домогосподарства завжди підкажуть фахівці SUNSAY Energy. Наші експерти підберуть оптимальну станцію під вашу ділянку, детально розкажуть про всі аспекти роботи СЕС, а також пояснять що таке «зелений» тариф для приватних осіб.

 

Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.